Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Okuda a Rossi o remasterování Star Treku

so 9. září 2006      autor: Urza      přečteno: 2435x      komentáře: 1

Enterprise NCC-1701 v DS9 epizodě Lidé z televizní společnosti CBS nedávno oznámili remasterování původního Star Treku. Uklidňují příslibem lepších detailů, které by měly vyšperkovat 40 let starý seriál. Společnost ujišťuje fanoušky, že změny budou jen ve vizuálních efektech. "Krátce - náš přístup je takový, že Star Trek je fenoménem doby… Tak jsme se rozhodli udělat čest tomuto stylu kinematografie a střihu. A s vedením, které dostává originální nápady od režisérů a střihu, bylo logické pokusit se předělat vzhled a nádech této série," říká Michael Okuda.

Dave Rossi tvrdí, že je zde velmi omezená možnost, kam nový efekt přidat. Ve většině případů jsou stávající záběry přesně duplikovány moderní FX technologií. "Jsou jisté záběry, kde se chystáme udělat změny. Například v epizodě The Naked Time se Scotty zkouší prořezat přepážkou fázerem. Zatímco tam v originále nebyly jiskry na stěně jako paprsek fázeru, chystáme se to nyní přidat…"

John Nogawski, ředitel domácího vysílání, vysvětluje motivaci projektu: "Nebude vypadat nic odlišně, kromě kvality triků, jak jsem říkal - hvězdy, lodě, kurzy, které zadávaly… vše zůstane stejné. Ten pravý důvod je v technickém zpracování, koneckonců máme větší nároky na kvalitu oproti televizím z 60. let, lepší rozlišení, což je důvod, proč se lidé nedívají v současnosti na pořady produkované v 60. letech. Proto děláme toto osvěžení."

Plány počítají s remasterováním 35-40 epizod ještě v tomto roce a první epizody se podle odhadů odvysílají 16. září. Budou to Balance of Terror, Journey to Babel, Mirror, Mirror a The Menagerie 1. a 2. část.

Nogawski dodal, že epizody budou k dispozici v HD formátu (4:3 a 16:9 verze). Zdá se však, že ve skutečnosti nebudeme moct vidět epizody v HD formátu, dokud kabelové televize nebo menší stanice nebudou schopné vysílat v tomto formátu. A prestože originální délka jednoho dílu je 50 minut, stanice mohou vysílat jen editovanou 43. minutovou verzi. Kde a kdy uvidíme plné epizody v celé své nové kráse? To zůstává ještě nezodpovězeno.

Zdroj: trekweb.com
podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: so 9. září 2006
přečteno: 2435x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG