Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Brent Spiner (nejen) o TNG filmech na chatu

po 11. září 2006      autor: little borg      přečteno: 5393x      komentáře: 0

Brent Spiner Brent Spiner, nadporučík Dat ze Star Treku, navštívil živý video webchat. Odpovídal na spoustu otázek nejen o Star Treku, ale i o životě, kariéře, zálibách a plánech. Některé odpovědi právem vyloudí na vaší tváři úsměv. Brent Spiner je skutečně vtipný člověk. Představitel androida Data se pozastavil i nad filmem Nemesis.

Barume: Bylo skvělé, když jsme se spolu potkali před pár týdny v Las Vegas na conu, budete tam příští rok zase?

Brent Spiner: Pamatuju si to velmi dobře, měla jste na sobě květinovanou halenku!! Budu tam příští rok zase, tak doufám, že se tam opět setkáme!

Jane: Byl jste fanoušek Star Treku předtím, než jste v něm hrál?

Brent Spiner: Ano, přesně tak.

Gaz: Proč myslíte, že Star Trek obstál tak dlouhou dobu?

Brent Spiner: No Gazi, pokud ti můžu říkat Garethe, nejsem filozof, víte stejně dobře jako já, proč to vydržel tak dlouho.

V: Moje kamarádka si nedávno koupila kopii vašeho alba, jen aby utratila nějaké peníze a ukázalo se, že je to skutečně fantastické. Chtěli bychom slyšel víc. Vrátíte se zpět do nahrávacího studia?

Brent Spiner: Ano. Trpělivě jsem čekal, až budu připraven utratit hodně pěnez a teď jsem připraven. Teď dávám dohromady koncepci další nahrávky.

Ben Rice: Jaké to je, být jednou z největších ikon v historii Star Treku a jak se cítíte, když jste se podílel na jeho úspěchu?

Brent Spiner: Je to prima. Co víc k tomu říct?!

Steve: Bylo náročné celou dobu hrát v tom robotickém stylu?

Brent Spiner: Ne, vlastně to bylo velmi jednoduché. Pouze otázka koncentrace a soustředění.

Steve: Dobrý den, co bylo nejlepší na tom, být Dat v Star Treku?

Brent Spiner: Nejlepší věc – je hodně skvělých věcí. Ale obsazení bylo to nejlepší. Mluvil jsem s Patrickem včera – takže zůstáváme v kontaktu.

Jan: Udělal byste nám „pohled“ Dat do kamery?

Brent Spiner: Ne Jane, neudělám, ale díky, že jste si řekla!

Mike: Máte ještě nějaké herecké ambice?

Brent Spiner: Ne, už jsem všechno udělal. Pořád doufám, že ze mě bude hvězda ;-)

Marilyn: Kam nejraději cestujete?

Brent Spiner: No, já miluju svět – tenhle svět! Líbí se mi v Londýně, v Paříži a Římě, pobřeží Amalfi a Karibik. Bojím se létání, takže když bych se mohl transportovat, byl bych skutečně šťastný!

tashayar1: Cítíte, že hraní postavy, která představuje tak málo emocí, vám bylo překážkou v kariéře po Star Treku?

Brent Spiner: Nechápu, jak by to bylo možné, ale na tuhle otázku vám odpovídám ne.

Anthony Adolph: Jsem genealog, včera jsem seděl přesně tam co vy a odpovídal jsem na dotazy týkající se rodových lininí! Dat je neobvyklý v tom, že nemá téměř žádný původ (samozřejmě vím, že se pro doktora Soonga rozhodl jako pro svého otce). Jsem zvědavý, kolik toho víte vy o svém rodinném původu.

Brent Spiner: Můj rodinný původ?? Znám málo své kořeny. Rád bych znal mnohem víc, ale už jsou všichni mrtví!! Anthony, podívejte se na jméno Spiner a dejte mi vědět!

Will: Jaké to je hrát Data?? Navzdory těžké práci, bavil jste se při tom a kdo je váš nejbližší přítel z herců The Next Generation?

Brent Spiner: Už Data nehraji! Když jsme točili, užíval jsem si to. Jsem si opravdu blízký se všemi herci, s výjimkou Michaela Dorna.

Steve: Jak dlouho trvalo udělat vám speciální make-up, když jste hrál scény, které obsahovaly scény, kde Datovi opravovali elektroniku a otevírali mu hlavu?

Brent Spiner: Trvalo to věčnost! Trvalo to hodiny a hodiny. Litoval jsem, když jsem si přečetl, že mi budou otevírat část těla. Otevřeli každou, kromě jedné!

MacDaz: Neunavují vás lidé, kteří si o Trekkies myslí, že jsou divní?

Brent Spiner: Zřejmě ne tolik, jako vás! Ale myslím, že to není fér. A řekl jsem to i dnes ráno ve snídaňové show v BBC.

Matt: Kdy vás uvidíme znovu v nějaké roli, televizní nebo filmové?

Brent Spiner: Matte, to je na vás! Nemám ponětí. Byl jsem ve filmu, který přišel před pár týdny v Americe, jmenuje se Material Girls. Mohlo by se vám to líbit!

M: Říkal jste, že byste se rád objevil na londýnském podiu, co byste si nejraději zahrál?

Brent Spiner: Rád bych měl své vlastní one-man show, protože si to vždycky rád užívám když pracuju sám se sebou. Jmenuje se to Greenovi. První akt je imitace Lauren Green a v druhém dějství zpívám!

Trekkie: Star Trek Nemesis by nejlepší ze Star Trek filmů. Je v plánu nějaký další film s posádkou The Next Generation?

Brent Spiner: Díky, že to říkáte, taky mám Nemesis rád. Nemyslím si, že uvidíte posádku TNG v nějakém dalším filmu, přestože doufám, že se mýlím.

Dan: Doslechl jsem se, že jste prohlásil, že už byste znovu nehrál Data, ale byl byste ochotný uvažovat o roli předchůdce Soonga v nějakém dalším Star Treku nebo dokonce nějakou nesouvisející roli?

Brent Spiner: Jistě – to bych moc rád. Pojďme uspořádat dopisovou kampaň. Posílejte na adresu J. J. Abrams, Paramount Pictures.

Roxana z Francie: Dobrý den, pane Spinere! Jste skvělý herec a skvělý muž! Vím, že jste se podílel na psaní příběhu pro ST Nemesis, ráda bych věděla, jestli napíšete nebo se budete podílet na psaní nějakého dalšího filmu.

Brent Spiner: Pokud budu mít trochu štěstí, tak ano. Mám v hlavě několik projektů a zuřivě na nich pracuji, jak jsme řekli. Tedy ne, jak jsme si řekli...!?!

Anthony Adolph: Konečně jsem to našel! Spiner je zřejmě varianta z Spinner (tkadlec, přadlena), což značí, že váš předek se živil spřádáním vlny. Nejstarší zmínka je ve Worcestershire v roce 1270.

Brent Spiner: To je úžasná minulost! Spřádání vlny! Myslím, že se mýlíte, ale se vším respektem mám pocit, že S možná bylo původně SCH najednou!

Pattie: Co je váš neoblíbenější film všech dob?

Brent Spiner: Pokud bych to musel zúžit na jeden – film Johna Forbese The Searchers. Skvělý film.

Marilyn: Pokud byste si musel vybrat jinou profesi, co by to bylo?

Brent Spiner: Sběrač vlny!

Tiberian: Když jste hrál Data a on byl zničen, jste rád, že pro vás byla připravena nová role B-4 , a bude se vám líbít hrát v budoucnu tuto roli?

Brent Spiner: Hrál bych ho rád, pokud bych měl příležitost, což je nejisté.

Tina: Jak trávíte svůj volný čas?

Brent Spiner: Tino, nevím. Vážně něvím. Dny utíkají a já vůbec netuším kam. Nemám žádný volný čas – co je to volný čas?

Patrick: Chtěl byste mít na svém náhrobku zmínku o Star Treku a chtěl byste, aby váš popel poslali do vesmíru, stejně jako Scottyho?

Brent Spiner: Patricku, zatím nemám v plánu umírat. Pokud se to stane, nechci být pohřben – asi bych byl rád, když by mě vycpali… krabím masem, pokud možno.

Linda: Sledoval jste vůbec někdy staré epizody The Next Generation a co si o nich teď myslíte?

Brent Spiner: Nikdy jsem se na epizody Next Generation nedíval a myslím si, že jsou skvělé. Důvodem je to, že jsem se Star Trekem strávil moc času - 16 hodin denně a to jsem dělal 7 let, 10 měsíců v roce. Musím věnovat svůj čas také jiným věcem, abych byl všestranná osoba.

Yasmin: Byla jsem vaším fanouškem několik let – kdo jsou vaši herečtí hrdinové?

Brent Spiner: Je jich mnoho – nevím, co mám říct, protože jsem fanoušek mnoha lidí. Obzvláště lidí, kteří jsou již po smrti - Peter Sellers, Buster Keaton, Chaplin. Laurel and Hardy – převážně komici.

Russ: Máte nějakou neojblíbenější epizodu Star Treku?

Brent Spiner: Ve skutečnosti ne. Bylo to jako dělat jednu dlouho epizodu (všech 178 dohromady!). To byla jedna dobrá!

Pete: Co je nejlepší na tom, být slavný – poznává vás hodně lidí a co vám říkají?

Brent Spiner: Nepoznávají mě zas až tak často. Když mě poznají, jsou na mě velmi milí. Rodiče mě už aspoň neotravují s tím, kdy si najdu pořádnou práci.

Nick: Jaké je vaše nejoblíbenější místo na světe, kde byste si sednul a užíval výhled?

Brent Spiner: Líbí se mi moje zahrada. Je tam hezky a klid.

Marilyn: Jak jste na tom s prodejem garáže? Už jste ji vyprázdnil?

Brent Spiner: Ještě ne! Ale prodávám kousek všeho, co vlastním.

Brent Spiner: Děkuju všem – nemohlo to být zábavnější. Pojďme to zopakovat zítra ráno! Budu tu znovu za rok, k 41. výročí. Anthony jsem si jistý, že tady budete taky. Uvidíme se ve filmech.

Zdroj: trekweb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 11. září 2006
přečteno: 5393x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG