Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Drbárna hlásí: Star Wars náboženství?

st 6. prosince 2006      autor: Urza      přečteno: 6847x      komentáře: 11

Star WarsŽe by se fanoušci Hvězdných válek vydali tam, kam se dosud žádný trekkie nevydal? Je to možné, neboť dva fanoušci, kteří o sobě mluví jako o rytířích Jedi, požadují, aby se víra Jedi stala formálně uznávaným náboženstvím na celém světě. John Wilkinson si nechává říkat Umada a Charlotte Law preferuje oslovení Yunyun. Oba mají jeden velký plán, chtějí, aby Spojené národy uznaly víru rytířů Jedi za celosvětově uznávané náboženství.

Star Wars fans Dle neoficiálních zdrojů by se s tímto typem víry ztotožňovalo neuvěřitelných 400 tisíc lidí z různých míst po celém světě. Aby těch požadavků nebylo málo, tak by si "Jediové" přáli přejmenovat mezinárodní den tolerance na "mezihvězdný den tolerance". Umada a Yunyun řekli: "Za posledních deset let se Spojené národy hodně staraly o propagaci tohoto dne a my si myslíme, že by měly držet krok s dobou."

Fanoušci Star Wars už můžou začít stavět kostely na počest Luka Skywalkera, ale co trekkies? Dočkají se i oni svojí víry? Jen říct: "Scotty, more power to the engine!"

Zdroj: http://spicy.cz/
podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: st 6. prosince 2006
přečteno: 6847x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG