Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Český McCoy se loučí...

pá 5. ledna 2007      autor: Heikoo      přečteno: 2595x      komentáře: 6

Jiří Hromada Představovat Jiřího Hromadu je nejspíš zbytečné. Herce a dnes převážně dabéra slýcháváme každý den na televizních obrazovkách. Svým specifickým hlasem namluvil i našeho milého lodního doktora Enterprise Leonarda McCoye. Že měl k této postavě co říci, ostatně předvedl na loňském CzechTreku, kde byl jedním z hostů. Pro úplnost uveďme, že Jiří Hromada ve Star Treku nadaboval ještě postavu Sojefa v devátém filmu Insurrection (+ několik vedlejších rolí v tomtéž snímku).

Jiří Hromada ovšem není jen herec, dabér, ale rovněž "politik". Dlouhá léta se zajímá o problematiku gayů a lesbiček v naší zemi. On sám, a není dnes třeba tajit, gayem je. Za léta svého působení v této ve funkci prezidenta SOHO a předsedy Gay iniciaty v ČR se mu podařilo mnohé a postavení gayů a lesbiček v naší zemi navždy změnil. A nyní se s touto funkcí loučí...


Vážení a milí přátelé,
po sedmnácti letech působení ve prospěch gay a lesbické minority v čele gay hnutí v České republice (nejprve ve Sdružení organizací homosexuálních občanů v ČR jako prezident, a poté v Gay iniciativě v ČR jako předseda) jsem se rozhodl rezignovat k 31. 12. 2006 na všechny společenské funkce. Důvodem je především předlouhá doba, po které jsem se těmto funkcím věnoval, ale také vědomí, že prakticky všechny naše záměry se s mými přáteli podařilo v této zemi prosadit a uvést v život.

Výsledkem jsou zákonné normy, které g/l minoritu zrovnoprávňují s ostatními (dovršené přijetím zákona o registrovaném partnerství), markantní změna myšlení občanů v ČR ve prospěch gayů a lesbiček, ale i například preventivní programy v rámci boje proti HIV/AIDS nebo svobodné podnikání určené specificky g/l minoritě - bez ataků z vnějšku.

Z těchto důvodů rovněž Gay iniciativa v České republice k 31. 12. 2006 ukončila svoji činnost. Grémium GI v ČR rozhodlo rozpustit organizační strukturu občanského sdružení. Jednotliví členové GI v ČR se budou z vlastní iniciativy nadále věnovat na bázi dobrovolného společenství poradenské činnosti (v oblastech právní, psychosociální, sexuologické a prevence HIV/AIDS, krizové intervence a informatiky s využitím elektronického archivu na internetu). V tomto smyslu budou stávající stránky GI v ČR v nejbližší době postupně změněny. V této souvislosti bych chtěl upřímně poděkovat všem, kteří s námi objektivně a soustavně spolupracovali ve sdělovacích prostředcích, ve státní správě, v politice vůbec, všem, kteří nás lidsky chápali a podporovali - ať už to byli osobnosti kulturního a veřejného života nebo občané ze všech koutů naší republiky.

Především však můj dík patří všem nezištným a odvážným přátelům a přítelkyním z g/l komunity, kteří se v nejrůznější formě k našim iniciativám v průběhu 17 let připojili a pomohli.

Předáváme štafetu mladé generaci s vědomím, že prosadit naše záměry bylo velmi těžké, ale udržet je, bude vyžadovat rovněž velkou trpělivost a práci. K tomu jí přeji dostatek sil a víry.

Vinšuji všem láskyplný rok 2007.


Jiří Hromada

kadet Heikoo
autor: Heikoo
vydáno: pá 5. ledna 2007
přečteno: 2595x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG