Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Scénáristé: Star Trek XI nebude prequel

čt 8. března 2007      autor: Urza      přečteno: 2870x      komentáře: 2

star trek XI MTV vydalo exkluzivní rozhovor se scénaristy Star Treku XI Robertem Orcim a Alexem Kurtzmanem. "Ve filmu bude více akce než v jakémkoliv Star Treku předtím," slíbil Kurtzman. Orci, bez jakýkoliv spekulací o rozpočtu, dodal: "Bude to velkolepé. Ekonomický model jiných filmů je založen na fanoušcích a jejich kupní síle. Ale s tímto rozpočtem chceme přivést k Treku nové lidi."

"Výzvou pro tento film je, aby byl 100% přesný kvůli fanouškům, a přesto aby se na něj šli podívat lidé, kteří Trek předtím neviděli," řekl Kurtzman. Pokud jde o nedávné zvěsti okolo obsazení Matta Damona, Adriena Brodyho a Garyho Sinice do rolí kapitána Kirka, Spocka a McCoye, byli oba dva neochotní cokoli komentovat. Na otázku, zda by byli rádi, kdyby Kirka hrál Damon, se rozhostilo ticho. Nakonec Kurtzman odpověděl: "Jsem velkým fanouškem Matta Damona. Pokud by se zhostil role (Kirka), bylo by to ohromný."

Objeví se William Shatner nebo Leonard Nimoy? "Popravdě, kdo to může říci?" odpověděli.

Také potvrdili, že Star Trek XI se bude odehrávat na hvězdné lodi. "Nedokážu si představit Star Trek bez hvězdných lodí," smál se Orci. "Když chcete cestovat ke hvězdám, potřebujete k tomu hvězdnou loď."

Orci a Kurtzman potvrdili, že se nejedná úplně o prequel, ale o "znovupohlédnutí" na celý seriál. Jestli to bude znamenat zcela nový pohled na Star Trek, to zůstává otázkou. "Nechystáme začít úplně od podlahy," řekl Orci. "Chceme fenomén aktualizovat a zesoučastnit. To je právě teď diskuze, kterou vedeme: jak uchovat pohled na ten vesmír, aby to nevypadalo jako něco nového. To je ošidné."

Duo také potvrdilo, že stejná produkce, která se podílela na Abramsových dílech Alias a M:I:III se přidá také k Star Treku XI, včetně vedoucího výpravy Scotta Chamblisse a prvního kameramana Daniela Mindela.

"Jen doufáme, že nám požehnají," řekl Kurtzman o dvojici dlouholetých producentů Star Treku, Bermanovi a Braggovi. Shatner a Nimoy nedávno navštívili Orciho, Kurtzmana a producenta/režiséra J.J. Abramse. Podle scénáristů se schůzka zdařila. "Bylo to moc stresující, ale oni byli úžasní," řekl Kurtzman.

Orci zavzpomínal: "Sledoval jsme Star Trek celý náš život, dokonce jsem četl i knihy. Vše bylo otázkou: Co jsem vždy chtěl v Treku vidět? Trek je víc než cokoliv, vždy byl o mezilidském ovlivňování. Všechno je o lidské duši."

Více z rozhovoru s Orcim a Kurtzmanem naleznete zde.

Zdroj: trekweb.com
podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: čt 8. března 2007
přečteno: 2870x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG