Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Abrams má rád dobré záhady

po 12. března 2007      autor: Urza      přečteno: 2654x      komentáře: 0

Abrams se záhadnou krabicí Co je na tomto obrázku s režisérem Star Treku XI JJ Abramsem a krabicí? Je to tajemno. To byl jeden z předmětů rozhovoru s Abramsem tento víken na konferenci TEDu (Technology Entertainment Design). Abrams diskutoval o tom, jak technologie "demokratizují zábavu" a jak je záhada pro něj důležitá, viz Boing Boing:

Ukázal nám také krabici z kouzelnického obchodu Lou Tannena v New Yorku, kterou si koupil před mnoha lety. Byl na ní vytištěn velký otazník. Nikdy tu krabici neotevřel a také nikdy neotevře. „Na této krabici mám rád to, že se v ní utápím v možnostech – záhada je katalyzátor pro mojí představivost. V mé práci jsou záhadné krabičky všude.“

Jiný blog má více z Abramsova rozhovoru, a jaký bude přistup k záhadám v tomto filmu:

"Záhada, jak nám řekl, může být důležitější než znalosti. Úmyslné zadržování informací je vzrušujícím aspektem filmů – zřídka vídáme žraloka v Čelistech, vetřelce ve Vetřelcích. Nebýt v Čelistech žraloka-robota, film by se už nezdál tak přesvědčivý. Díváme se na dlouhý neakční klip z Čelistí, jako připomenutí toho, že tento filmy nebyly o akci, ale o rozvodu, sounáležitosti, najití si nového způsobu života v novém městě."

Filmové divadlo je samotná tajemná krabička. "Někdy jsou momenty, když zhasnou světla, tou nejlepší částí."

Každý, kdo sleduje Lost, může vidět, jak Abrams miluje dobrou záhadu. V minulosti Abrams hovořil o svých nejoblíbenějších epizodách Treku. To jsou právě ty, co mají v sobě prvky záhady a hororu. To bude dobré na Treku XI, uvidíme sklon k záhadám a samozřejmě vše nevysvětlíme publiku. Tak tento Abramsův pohled na Trek XI vysvětluje, proč je kolem filmu tolik drbů.

Zdroj: http://trekmovie.com
podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: po 12. března 2007
přečteno: 2654x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG