Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Festival fantazie 2007

so 24. března 2007      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 4200x      komentáře: 0

FF Milí čtenáři, startujeme pravidelnou rubriku s novinkami ze zákulisí příprav programu na letošní Festival fantazie v Chotěboři. Koná se jako již tradičně na začátku letních prázdnin, konkrétně v termínu 29. 6. - 8. 7. Každou sobotu si budete moci na portálu přečíst zajímavosti o nejrůznějších liniích. Nebudou chybět rozhovory s organizátory, upoutávky apod.

Festival fantazie je v Česku největší setkání příznivců literatury, filmu, her a internetu, zaměřených na science-fiction a budoucnost, kosmonautiku a moderní technologie, fantasy a horor, mytologii a záhady, vojenství a historii. Navazuje na bohatou tradici podobných setkání = conů (convention).

Přehled programových linií:

AMcon (manga&anime)
ANIMERA
Avalcon
Babylon 5
Buffy a Angel
CultCon
Červený Trpaslík
DDR
DozorCon
DunaCon
FanFest
Filmový mix
Firefly marathon
FutureCon
Galacticon
GameFest
GATECON
Harry Potter
Honor Harrington
ChinaCon
InfantilCon
Jára Cimrman
Jatkon + paintball
Klasikon
LostCon
MaelströM
MysteryCon
Narnie / Eragon
NightCon
OnCon
OpenGaming
Pán prstenů
PP: Helmův žleb (bitva)
PP: Skřetí olympiáda
Perry Rhodan
SeriesCon
SpyCon
STAR TREK
STAR WARS
Star Wars: SithCon
Studna (horor)
WebCon
Xena, Čarodějky, Herkules
Zaklínač
Zaklínač: Křest ohněm (LARP)

V programu Festivalu fantazie nechybějí ani exkluzivní hosté. Spisovatelé, režiséři, dabéři, herci... Ani letos tomu nebude jinak. Zatím webové stránky festivalu potvrzují účast těchto osobností:

Philippe Coriat Philippe Coriat se narodil v roce 1961. Žije v Provence, na jihu Francie. Jeho nekonečný údiv ho vede k uměleckému vyjádření přírody ve všech jejích projevech - zvířatech, rostlinách, minerálech, vesmíru - od kvarků po kvasary, mýty a legendy, symbolismus a spiritualismus. V první fázi pracoval hlavně na abstraktních obrazech, paralelně začal i s portréty v oleji. Brzy vystavoval v Nice, Cannes a St. Paul de Vence.

Harry Harrison Harry Harrison - jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších spisovatelů SF, žijící legenda. Narozen 12.3.1925, Stamford, Connecticut. Vystudoval uměleckou akademii a pracoval jako ilustrátor a umělecký redaktor v řadě newyorských časopisů. Debutoval v roce 1951 a o deset let později se do dějin žánru zapsal humorným románem The Stainless Steel Rat. Další známou sérií je Bill, the Galactic Hero, ale napsal desítky dalších knih. Jeho návštěva bude skutečnou lahůdkou!

Ondrej Herec Ondrej Herec - teoretik, překladatel, organizátor ... Narodil se 7.7. 1944. V r. 1973 vystudoval UK Bratislava v oboru sociologie. V r. 1996 se dozvěděl o fandomu a začal přednášet na conech. Člen poroty CKČ a předseda poroty Ceny G. Reussa. V r. 1989 zakládající člen SAF, od 1990 člen SSAF, kde v r. 1994 zasedl na křeslo předsedy. Editor sborníku Krutohlav, lektor Workshopu. V r. 1999 obdržel cenu Národného osvetového centra za výrazný přínos k rozvoji teorie a kritiky fantastické literatury.

Jan Kantůrek Jan Kantůrek - známý překladatel Úžasné Zeměplochy Terryho Pratchetta a dalších knih, obdivovatel Conana a Tarzana, znalec rumu, dobrá duše conů a výborný vypravěč. Žije v Praze, v létě pracuje na chalupě nedaleko Chotěboře. Zakládající člen Klubu Julese Vernea, čestný člen SFK Avalon. Rytíř řádu Fantasy, držitel řady ocenění od Akademie SF, F a H jako nejlepší překladatel.

Magdalena Kozak Magdalena Kozak - polská lékařka a spisovatelka, narozená v roce 1971. Má ráda military, skáče padákem, střílí. Psát začala v roce 2004 dílko „Nuda” pro internetový magazín „Fahrenheit”. Publikuje na stránkách polských magazínů „Nowa Fantastyka”, „Sciencie Ficition, Fantasy & Horror”. I dalšími pracemi prokázala talent a sklízí úspěch s momentálně nejúspěšnější polskou knihou „Noczarz”. Její bestseller překládá Triton a měl by vyjít kolem FF.

Jaroslav Mostecký Jaroslav Mostecký - známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lacrose, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku.

Andrzej Pilipiuk Andrzej Pilipiuk (32) vystudoval archeologii na varšavské univerzitě, poprvé publikoval roce 1996 a jeho hlavním oborem jsou povídky, v nichž vystupuje svérázný exorcista amatér Jakub Vandrovec. První svazek příhod Jakuba Vandrovce vyšel česky 2004 před Vánoci v nakladatelství Laser-books, další na sebe nenechaly dlouho čekat a získaly své fanoušky. AP se zúčastní první poloviny FF s manželkou.

Nikolaj Reďka Nikolaj Reďka - ukrajinský malíř. Narodil se 1957 v Sevastopolu. Absolvoval námořní učiliště, byl hlavním redaktorem nástěnných novin. Stal se mechanikem. Pracoval v závodě na plasty, také jako námořník - zpracovatel ryb. Mezitím ale pracoval i jako aranžér a ve volném čase maloval. Od roku 1991 je svobodným umělcem. Je podruhé ženatý, má dceru a syna. Je autorem obrazu loňské reklamy v Pevnosti a letošního plakátu FF.

Bruce Sterling Bruce Sterling se narodil 14. dubna 1954. Je proslulý svými romány a důležitou prací na sbírce Mirrorshades (česky Zrcadlovky, Laser-books, Plzeň 2000), která definovala kyberpunk jako samostatný žánr. Spolu s Williamem Gibsonem nejvýraznější osobnost kyberpunku, mluvčí technologického věku a pozoruhodný spisovatel. Příležitostně se zabývá novinařinou v oboru počítačového zločinu, dlouhodobě píše science fiction. Bydlí v Austinu ve státě Texas.

Zdroj: text a foto: festivalfantazie.cz
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: so 24. března 2007
přečteno: 4200x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Jeffrey Combs: Přednášky a promítání na TrekFESTu  -  út 28. června 2016
TrekFEST 2016 – program hotov  -  pá 27. května 2016
TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
Oslavte s námi 10. narozeniny Trekkies.cz  -  st 1. července 2015
Odznáček Vypravěč na Trekfestu 2015  -  pá 19. června 2015
Festival Fantazie v Chotěboři už po dvacáté  -  st 20. května 2015
Genetika ve Star Treku  -  čt 15. ledna 2015
47 dní do PragoFFestu  -  pá 12. prosince 2014
Na FF „jen“ jako divák  -  st 9. července 2014
TrekFEST 2014  -  čt 19. června 2014
PragoFFest tento týden  -  st 29. ledna 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG