Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Herman Zimmerman o Star Treku bez něj

po 16. dubna 2007      autor: Darkknight      přečteno: 2800x      komentáře: 0

Herman Zimmerman Pokud neznáte jméno Hermana Zimmermana, zcela jistě znáte jeho práci. Zimmerman byl zodpovědný za výpravu ve spoustě Star Trek projektů v minulých dvaceti letech. Jmenujme Star Trek filmy od Nejzazší hranice až po Nemesis, a podílel se i na seriálech. Zimmerman poskytl rozhovor serveru TrekMovie.com.

"Užíval jsem si roli nositele pochodně už od roku 1987. Znal jsem Genea Roddenberryho osobně a byl jsem vždy fanouškem. Nikdy jsem nesnil, že bych mohl pracovat na Star Treku, když jsem byl mladý výtvarník v NBC v 60. letech. Užil jsem si po čertech dobré časy. Všechno to byla víc zábava než práce, ale teď už jsem oficiálně v důchodu.

Zimmerman sdělil TrekMovie.com, že nikdy nečekal a ani nechtěl spolupracovat na Abramsově Star Treku XI. Stejně tak jej prý nepřekvapila volba Scotta Chamblisse do této funkce. "Je jen přirozené, že tíhnete k lidem, jež s vámi v minulosti dělali." Nicméně designer 16ti filmů a televizních seriálů jedním dechem dodává, že Chambliss svou práci nedostal jen pro svou dlouhou spolupráci s Abramsem. "Vždycky byste měli vyseknout poklonu člověku, který dostal na starosti výpravu, protože ji nedostal jen proto, že je něčí synovec. Dostal ji, protože si ji zasloužil. A jsem si jistý, že Scott Chambliss odvede výbornou práci."

Na Zimmermana udělala dojem Chamblissova práce na Mission: Impossible III. Také poznamenal historický význam Chamblissovy práce v obou odvětvích: ve Star Treku i v MI. "Tyhle dvě ikony televize a populární literatury jsou dnes znovuobjevovány a Scott Chambliss má nyní možnost obě dvě znovu vytvořit." Muž, který definoval vzhled všech startrekových filmů od Final Frontier uznává, že volba úplně nového týmu pro další projekty signalizuje změnu Star Treku. "Jeho (Abramsova) zodpovědnost vůči vedení Paramountu je dána nutností přijít s novým směrem pro Star Trek. Přijít s novým nápadem, který ale zapadá do Roddenberyho vize o dobré a přívětivé budoucnosti lidstva, a zakomponovat ho do dnešního světa, dnešní vědy a techniky. Je proto naprosto vhodné a skoro bych řekl nezbytné, aby Star Trek dostal nový kopanec do zadnice."

I když je rád, že tento film bude sledovat pouze z pozice diváka, přesto si neodpustil několik náhledů na možnosti adaptaci původního seriálu. Designér si myslí, že co se exteriérů týče, pak toho není mnoho k vylepšování, ovšem interiéry by podle něj trochu zrestaurovat chtěly. "Můstek Enterprise skýtá neuvěřitelné možnosti!" říká se zjevným entuziasmem. Pokud bude děj filmu opravdu zasazen do doby před TOSkou, pak Zimmerman doufá, že se autoři poučí z funkčního a více realistického můstku NX-01. "Kdybych na filmu pracoval já, udělal bych přesně tohle." Star Trek ze života pana Zimmermana tak úplně nezmizel. Před nedávnem se podílel na přípravách projektu Star Trek: The Tour, a také by rád napsal knihu o filmové výpravě, jež by samozřejmě obsahovala některé z jeho prací na Star Treku. A na závěr nějaká rada pro Scotta Chamblisse?: "Nerad bych radil. Jen ať se zeptá, bude mi ctí mu odpovědět na cokoliv."

Zdroj: trekmovie.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: po 16. dubna 2007
přečteno: 2800x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG