Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pětiletá mise Enterprise pokračuje v komiksu

út 1. května 2007      autor: Darkknight      přečteno: 2527x      komentáře: 6

star trek year four "Vesmír... nejzazší hranice. Takové jsou cesty hvězdné lodi Enterprise. Její pětiletá mise..." bude pokračovat! A započne právě tímto nejikoničtějším monologem, který se kdy vysílal na televizních obrazovkách. A i když původně pětiletá mise byla v televizi ukončena po třech sezónách, IDW Publishing a CBS Consumer Products oznámily, že budou v započaté cestě pokračovat s červnovým vydáním prvního dílu komiksu Star Trek: Year Four. Opět se tedy setkáme s milovanou a dobře známou posádkou Kirkovy Enterprise v sérii nových dobrodružství v duchu příběhů původního seriálu.

Star Trek: Year Four bude dílem z pera Davida Tischmana a debutem kreslíře Steva Conleyho (Astouding Space Thrills. Každý svazek bude představovat jednu celou "epizodu". Příběh prvního dílu se točí kolem objevení planety Strand - planety vybudované dávno mrtvou civilizací. Na jejím povrchu nalezne posádka velmi zkušeného vědce, který je ovšem posedlý technologiemi oné civilizace. Když tohle Kirk zjistí, zahájí tím revoltu mezi genetickými klony onoho vědce a musí tak udělat nelehké rozhodnutí: má se s Enterprise zaplést do boje, nebo se držet stranou?

"Když jsem dělal na Star Trek The Next Generation: The Space Between, úžasně jsem se bavil," řekl Tischman. "Ale Star Trek: Year Four je mou malou Kobayashi Maru. Kirk, Spock, McCoy - to je prostě svaté trio science fiction, a psát o těchto postavách je jako pýt tranyu v nejlepším orionském baru v kvadrantu."

"David Tischman odvedl skvělou práci při zachycení ducha původního seriálu," říká kreslíř Conley, jehož styl kreslení navozuje atmosféru série komiksů Gold Key Star Trek ze 60. let. "Jeho scénáře volají po úžasných sekvencích, evidentně jej nijak nebrzdily myšlenky na náklady. Jen doufám, že mé obrázky jeho scénám dostojí." Star Trek: Year Four vyjde v červnu 2007, první díl bude mít 32 stránek a plánuje se zatím šest dílů. K dispozici bude jak komix s obálkou od Stevea Conleyho, tak alternativní obálka s klingonským motivem od Joea Corroneyho.

Zdroj: trekweb.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: út 1. května 2007
přečteno: 2527x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG