Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vzpomínky na animovaný Star Trek

pá 11. května 2007      autor: Darkknight      přečteno: 4373x      komentáře: 0

David Gerrold Nositel ceny Hugo a Nebula David Gerrold nikdy nezapomněl na své kořeny, které vyhnal ve vesmíru animovaného Star Treku - poslední přínos této odnoži učinil minulý rok, kdy vydal knihu. V následujícím článku se ohlíží na různé přínosy, které tento seriál měl pro Star Treku jako takový. My přinášíme několik výňatků.

David Gerrold se při hovoru Animované sérii viditelně vzrušen. Respektovaný sci-fi spisovatel si vlastně rozběhl svou kariéru spoluúčastí na pravděpodobně nejpopulárnější epizodě TOSky Troubles with Tribbles a příspěvkem k další epizodě The Cloud Minders. A když TASka spatřila v roce 1973 světlo světa, stačilo málo aby Gerrold naskočil k projektu - v podstatě jen jeden telefonát od uznávané spisovatelky D.C.Fontany a obou scénáristů TASky.
"Tehdy jsme všichni měli za sebou řadu setkání s fanoušky a vzájemně jsme se dobře znali." vzpomíná Gerrold. "Dorothy Fontanaovou jsem znal dobře, protože jsme prošli společně mnoha setkáními v Los Angeles a New Yorku. A klapalo nám to dobře, oba jsme velmi respektovali vypravěčské schopnosti svého protějšku, takže i když jsem s ní na TOSce moc nespolupracoval, i přesto jsem ji znal dobře. Vždycky jsem se s ní o všem radil, protože nikdo toho o Star Treku nevěděl tolik co Dorothy. Takže když oznámili, že budou dělat animovaný seriál a že k tomu použijí původních spisovatelů, zazvonil mi jeden den telefon a na druhém konci se ozvala Dorothy: 'Hele, nechceš mi napsat epizodu s Tribbly?' A já na to: 'Jasně!' a bylo hotovo. Vlastně to ani nebylo namáhavé. Jako by tohle rozhodnutí bylo už dávno hotové. S Genem Roddenberrym jsme mluvili o epizodě s Tribbly pro třetí sezónu, ale k té nedošlo. Jenže Dorothy věděla že jsem chtěl udělat další tribblovskou epizodu a proto mi zavolala."

Ohledně epizody More Tribbles, more troubles Gerrold říká: "Řeknu vám narovinu, že s příběhem animované tribblovské epizody nikdy nebudu maximálně spokojen, protože 'musím dostat Cyrana Jonese a Klingony a Tribbly a tohleto a támhleto zase dohromady'. Takže zápletka mi vždycky přijde dost nastavená. Ale podíval jsem se na ni znovu, s odstupem času, a užil jsem si ji. Bylo tam dost dobrých hlášek, takže jsem se pobavil."

Zdroj: trekweb.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: pá 11. května 2007
přečteno: 4373x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Co se nestalo (Yesteryear)  -  čt 8. května 2014
Úchvatný koncept nové animované série  -  pá 26. července 2013
TAS - zapomenutý Star Trek...  -  st 29. května 2013
Nové detaily o nerealizovaném animovaném Star Trek seriálu  -  út 4. května 2010
Má být kreslený Trek oficiálně uznán?  -  st 25. července 2007
Lou Scheimer zavzpomínal na Animovanou sérii  -  pá 22. června 2007
Star Trek (1973)  -  pá 3. března 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG