Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Enterprise končí dílem Terra Prime...

pá 25. května 2007      autor: little borg      přečteno: 3348x      komentáře: 1

Star Trek: Enterprise Už jsem dříve psal, že se pomalu blížím k finále Enterprise. A je to tady, přestože mi podle oficiálních údajů schází ještě jeden díl, jsem na konci. Říkáte si, že je to nesmysl? Není. "Terra Prime" svým rozuzlením zaslouží označení finále. Cesta k založení Federace či vývoj vztahu mezi Tripem a T'Pol se vlastně naplnily. S "These Are the Voyages" mám jiné úmysly...

Epizodu "Terra Prime" jsem zhlédl s velkým nadšením a zároveň velkým smutkem. Na první pohled by se nezasvěcenému divákovi mohlo zdát, že je tento díl až příliš americký. Teď narážím na potlesk a juchání v rámci děje... ale v případě Enterprise to není vůbec kýčovité a naopak tento prvek funguje. Což ostatně potvrdil i můj přítel, který sice není fanouškem, ale na Star Trek se dívá se mnou.

Dějově je "Terra Prime" zajímavá mimo jiné tím, že dokončí díl předchozího napínavého dílu. Nápad ohrozit založení aliance planet činností jakési pochybné extremistické skupiny (stejného názvu jako epizoda) se mi moc líbí. Vyvrcholení čtyřletého vztahu mezi Vulkánkou a pozemšťanem bylo logické a přiznám se, neubránil jsem se na konci slzám.

Právě T'Pol jsem po celou dobu seriálu sledoval s velkou pozorností a věřte mi, že to v mém případě skutečně nebylo jejím vnadným poprsím. Dovolím si říct, že tato postava prodělala největší změnu, která byla poměrně dost trnitá. T'Pol jsem si z počátku zamiloval kvůli její aroganci a chladnosti vůči ostatním členům posádky. Svými hláškami je vlastně stejně vtipná jako třeba doktor Phlox. Nicméně ve třetí sezóně se začala měnit a "využít" k tomu drogy se mi nezdálo úplně nejlepší. S tím už ale nic nenadělám. Každopádně výsledek je příjemný, což dokazuje právě "Terra Prime".

Při zmínce doktora Phloxe si neodpustím malou výtku vůči autorům 4. sezóny Enterprise... "Škoda, že jste víc nevyužili potenciálu vedlejších postav, zvláště toho užvaněného ale skvěle vtipného Denobulana." Nicméně chápu, že bylo potřeba seriál po rozhodnutí o jeho zrušení zakončit a to rychle.

A jak naložit s oficiálně poslední epizodou "These Are the Voyages..."? Tu beru jako příjemný bonus navíc. Ne, neodsuzuji tento díl. Naopak se těším, až ho uvidím, i když už teď vím kvůli kritice ostatních, o čem je a jak dopadne. Jsem ale velmi zvědavý na jeho zpracování a díky "Terra Prime" má u mě šanci uspět.

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 25. května 2007
přečteno: 3348x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Bouřková fronta (Storm Front)  -  čt 13. října 2016
Jedno smutné výročí  -  po 18. května 2015
Romulanská válka dospěla svému vrcholu!  -  pá 6. února 2015
Retro: Noc na ošetřovně  -  čt 12. června 2014
Retro: Zaujatí pozorovatelé  -  čt 20. března 2014
Retro: Regenerace  -  čt 6. března 2014
Retro: Svítání  -  čt 13. února 2014
Retro: Singularita  -  čt 30. ledna 2014
Retro: Carbon Creek  -  čt 9. ledna 2014
Retro: Konečná (Dead Stop)  -  čt 7. listopadu 2013
2. sezóna Enterprise na bluray - trailer a upravený obal [VIDEO]  -  pá 24. května 2013
Scott Bakula: Rád bych pokračoval v Enterprise, ale může to být problém  -  út 9. dubna 2013
Kampaň za pátou sezónu Enterprise  -  čt 4. dubna 2013
Star Trek: Enterprise na bluray [VIDEO]  -  čt 28. března 2013
Enterprise na blu-ray  -  pá 15. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG