Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Garrett Wang kritizuje Ricka Bermana

po 28. května 2007      autor: Lore      přečteno: 4085x      komentáře: 10

Garrett Wang Malým exkurzem do minulosti zabrousíme k interview s Garrettem Wangem pro Modagama.com. Představitel Haryho Kima v seriálu Star Trek: Voyager v roce 2004 adresoval svou ostrou kritiku producentovi Ricku Bermanovi za jeho přístup ke Star Treku. Zde si můžete přečíst výňatky s nejdůležitějšími pasážemi...

Mimo okruh přátel mezi herci jste byl trochu otevřenější ohledně toho, jak Rick Berman zachází se seriálem...

GW: Jóó (směje se), k mé vlastní škodě, vlastně ano. Tak to bejvá, když si sednete k někomu, kdo rozhoduje, a řeknete mu, jak to doopravdy je, nemají to rádi. Jsem vlastně jediný, kdo kdy veřejně mluvil o věcech týkajících se Ricka Bermana v negativním smyslu. Tohle je svobodná země. Máte právo kritizovat, a já si myslím, že moje kritika byla oprávněná. Myslím, že spousta ostatních herců, a lidí pracujících na seriálu, když s nimi zajdu stranou, a řeknu „Fajn, teď, když nás Rick nemůže slyšet, můžu se tě zeptat, co si myslíš o tom, co jsem řek?“ tak by mi 99 procent z nich odpovědělo „ Souhlasím s tebou, že riskuje víc, než by musel.“ To je to celý, co jsem řek, a zmínil jsem se o faktu, že ten chlapík jen tak přišel, a přebral to po Genu Roddenberrym, který udal formu a držel si svůj styl pro celou Novou generaci, všechny díly Deep Space 9, všechny díly Voyageru a mezitím mluvíte o hodnotách dílů za posledních 21 let. Člověče, mohl jste začít trochu méně měnit formu a jen to zachovat svěží.

Podívejte se na dnešní televizi. Koukněte, jak je dráždivá. Podívejte se na něco jako je „The Shield“. Podívejte se na Plastickou chirurgii. Některé seriály jdou nad rámec a dál, než co kdy kdo viděl. To je vše, co jsem Rickovi řekl, někomu, o kom obvykle nikdo nic negativního veřejně neříká. Jsem si jist, že si pomyslel „Ok, dobře, fajn – chceš to takhle, chceš bejt hrubej, já ti ukážu, co je to bejt hrubej.“ Výsledkem toho je, že jsem první herec ze Star Treku, kterému nikdy nebylo dovoleno režírovat ani jedinou epizodu.

To si děláte legraci?

GW: Fakt, požádal jsem si v páté, šesté i sedmé sezóně „Ne, ne a ne“ a pokaždé od něj. Vždycky to bylo jen přes zprávy. Nikdy se mnou nemluvil, aby mi to neřekl do obličeje. Vždycky to okomentoval „Co jako jsme, režisérská škola, nebo co?“ a co je na celé věci nejsmutnější, že všichni herci, jimž bylo umožněno si zarežírovat, tak žádný z nich není tak velký fanoušek sci-fi jako já. Mnoho z těch herců, kteří režírovali, to dělalo jen proto, aby jim to bylo zapsáno jako zkušenost do pracovní karty, aby se pohnuli v kariéře k režírování větších a lepších filmům. Pro mě - já chtěl režírovat „Voyager“ abych na něm zanechal svůj otisk, abych Voyager udělal lepší. Všechno, co jsem kdy chtěl, bylo režírovat Sci-fi, obzvláště Star Trek, a to je to, co mi srazilo vaz. V podstatě potopil osobu, která by se tomu odevzdala, podle mého mínění, první (hercem) nejlépe zrežírovanou epizodu, a k tomu jsem mířil. Teď je to tři roky od konce seriálu. Jsem více objektivnější ohledně téhle informace. Obvykle se rozčílím, když o tom vyprávím, ale začínám se rozhlížet po nějakých věcech, jako „Pětiletý let s mými rodiči“, a realizace toho jak to skončí, mi jaksi pomáhá. Poutavost a zábava „The Next Generation“ mi pomohla při konkurzu na Voyager, a já myslím, že nějak, nějakým způsobem, podobností nebo formou, zatím né žádným očividným způsobem, ale věčné NE Ricka Bermana mě stejně tak povzbuzuje k dalšímu režírování.

A co Voyager film?

GW: Mluvil jsem s Anthonym Montgomerym od Enterprise, a on mi říká „Jo, dobře, budem dělat další film. Znáš to, oni pravděpodoně ukončej naši poslední epizodu jako nervák.“ A to taky bylo vždy mým doporučením, ukončit poslední epizodu Voyageru jako neuzavřenou věc, a přivést Voyager domů ve filmu. To by bejval byl dobrej film.

kadet Lore
autor: Lore
vydáno: po 28. května 2007
přečteno: 4085x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG