Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Death in Winter - "uzavírající" start TNG románů po Nemesis

so 23. června 2007      autor: Bedraz      přečteno: 2850x      komentáře: 1

Death in Winter Již loni na podzim se na pultech amerických knihkupectví objevila první post-Nemesis TNG kniha s názvem Death in Winter. Dle obálky bylo okamžitě jasné, kdo bude hlavními aktéry celého příběhu. Ano, konečně se měl rozhřešit dlouholetý vztah kapitána Picarda a doktorky Crusherové.

A toto téma je zcela jasně nastíněno hned na úvod knihy, kdy se ocitneme hluboko v minulosti na svatbě mladičké Beverly a Jacka Crushera. Mezi svatebčany nechybí ani jistý Jean-Luc Picard, který právě hluboko pohřbívá své city k zářící nevěstě. To vše je ještě okořeněno nahlédnutím do věcí příštích, např. jak vlastně Romulanské impérium získalo Shinzona...

Rozjezd je to nádherný a slibuje mnohé - bohužel toho však již méně naplňuje. Přecházíme zpět do "přítomnosti" a zjišťujeme, že ač má být Beverly v klidu a v závětří na medicínském velení na Zemi, tajná mise ji zavede na jeden ze světů v Romulanské říši. A její úkol samozřejmě nejde hladce. Vlastně se zdá, že bude potřebovat trochu pomoct - a Jean-Luc má být samozřejmě princem na bílém koni.

A v tom je právě zádrhel - kniha má dobrý spád a přivádí na scénu řadu postav, se kterými se již člověk ve filmovém/televizním/románovém světě TNG setkal (posádka Stargazeru, romulanská dcera Tashi Yar Sela atd.). Zároveň však jejich možnosti a vyhrazený prostor limituje tím, že má hlavně jít o definitivní prohlédnutí Beverly a Jean-Luca, že patří k sobě. A právě toto prozření je kupodivu nejslabším místem knihy.

Z knihy mám smíšené pocity - opravdu se u ní jedná více o uzavření jedné etapy, než o otevření etapy nové. Avšak pro českého čtenáře, který kupodivu výjimečně všechny "předvazující" díla zná, to rozhodně není špatné čtení. Jenom, milé dámy, nečekejte přílišnou romanci. ;-)

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: so 23. června 2007
přečteno: 2850x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG