Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

TrekFest pod drobnohledem

po 9. července 2007      autor: omi      přečteno: 5009x      komentáře: 6

TrekFest007 - pátek Po dlouhých přípravách jsem nakonec stejně musel nechat balení na FFko klasicky až na pátek ráno. Naházel sem do batohu, co se dalo, zkontroloval ještě jednou přednášky, vypálil všechny podklady, přihodil to do batohu a rychle vyrazil s tím šíleným báglem do práce. Den utekl jako nic, po netu se ještě stihlo pořešit pár posledních drobností a byla tu hodina H. Jako nepražák sem se přiblížil k Chotěboři linkovým autobusem a v Kolíně sem náhodou zůstal v uličce v zácpě stát hnedle vedle sedícího Miraxe, tak aspoň cesta krásně rychle uběhla.

Po bleskové registraci a vyzvednutí materiálů jsme si šli odložit těžkou batožinu na ubytování na Smetanku, kde už jsem taky narazil na spolunocležníky z Trekkies:TNG. Zanedlouho už se nás na pokoji houfovalo z klubu plno. Okoukli jsme různé prostory FFka, vychutnali si tradiční výborné zahájení FFka a skončili na TrekFesťáckém „Sedněme si do kruhu!“. Lidí přibývalo a bylo vidět, že nuda to rozhodně nebude. Sezení anonymních sci-fistů se brzy zvrhlo v živou diskusi, která čile pokračovala i po jejím oficiálním ukončení. Ale v kolik jsme šli spát se mě vážně neptejte.

Sobota 30. 6. 2007

TrekFest007 - sobotaRáno začalo střiháním letáčků na CzechTREK 2, kterých se stihlo za páteční odpoledne vytisknout neuvěřitelně moooc. Holt osvěta musí být. S Jacobem jsme rychle utíkali na naši ranní a v sobotu první, vlastně naši úplně vůbec první, přednášku „ST na vlastní oči“, jak se povedla, nechť posoudí diváci. Zůstali jsme potom na „Zahájení TrekFestu“ a v průběhu kontinuácké přednášky „ST herci v ČR“ jsme pokračovali nad přípravou ostatních našich přednášek. Já jsem ještě stihl marný pokus o oběd ve Vysočině, který jsem v hodinové pauze naivně nestihl, a tak mi ho kamarádi donesli zabalený na další naši přednášku s Jacobem: „Jak se balí ST“. Pokračoval nabitý program a po tradičních „Hláškách“ jsem zůstal na „StarNet“, trochu „Sims Treku“ a samozřejmě jsem nemohl propásnout „CzechTrek“. No jo, trochu mi to připomíná větu nějaké Geiši, kterou jsem zaslechl na ulici: „Musím stihnout všechno, i kdybych neměla jít spát!“ Pokračovalo to tentokrát mou sólovou přednáškou „Jak to doopravdy chodí v českých ST klubech“, na kterou byli zejména členové klubů velmi zvědaví. Abych se přiznal, sám jsem do poslední chvíle neměl tušení, co tam budu říkat. Po krátkém odpočinku jsme ještě vyhnali diváky a připravili scénu na „Tabu“, kdy tajemní hosté odpovídali na všetečné dotazy. Myslím, že hosté byli zvolení výborně. Atmosféra byla jedinečná a všichni se výborně bavili. Hosté se nám neuvařili, a tak se z nich posléze vyklubali Johanson a Lore. Drink s vybraným vyhrál Mvek, ale tuším, že si nějak nemohl vybrat, s kým na ten drink zajde. Trekkies oproti Mvekovi vyrazili na drink do Panského dvora, kde si polovina dala pivko a polovina Kofolu. O nečekaném porno zážitku při návratu na Smetanku bych se snad ani zmiňovat neměl…

Neděle 1. 7. 2007

TrekFest007 - nedělePo předchozím takřka přednáškovém maratonu byla neděle o moc “klidnější“. Přednášek jsem tentokrát moc nestihl, protože jsme ve volných časech v kině zkoušeli program pondělního galavečera a na třídě se pokoušeli zkoušet na galavečer maňásky. Tak jsem prošvihl opravdu zajímavé přednášky od Zephrama a Yakuzzy, dokonce ani na Renesanci nedošlo a dostal jsem se až na „Houfování Trekkies a Trekkerů“, kdy po krátkém představení klubů zase došlo na kruhové uspořádání židlí a živé diskuze nejen o klubech, knížkách, získávání dalších trekkies a tak. Po krátké pauze v čajovně, kde jsme tak trochu pokračovali v diskuzi a shlédli jedno vystoupení břišní tanečnice, se nás pár vydalo na komedii Spiderman 3 a dali užít naším bránicím. Na „Exokompáckou zabijačku“ jsem se kvůli čekání na toasty nestihl přidat, tak jsem jen přihlížel a potom už přišel nečekaný vrchol večera – karaoke. No kdo nebyl, neuvěří. Sál se postupně zaplnil naprosto neznámými, ovšem o to víc zpěvu chtivými lidmi, k tomu Deus svým mocným hlasem skoro odrovnal zvukovou aparaturu. Ale bavili se naprosto všichni, bez rozdílu fanouškovského vyznání. Za karaoke ještě jednou obrovské díky DJ Lorovi.

Pondělí 2. 7. 2007

TrekFest007 - pondělíTrekFest se přesunul do kina. Dnes bude galavečer! Napětí vrcholilo, aspoň naše, a tak jsme stihli o to míň přednášek. Byl jsem na části „ST Jukeboxu“ od Liny, a po trochu zkoušení a lehčím obědě jsme s klukama vyrazili na „Orientační běh po Nové Caprice Chotěboři“. Naprosto skvěle připravená hra, kde jsme nejen díky našim znalostem BSG a orientace v terénu excelovali. Nebýt malého 50 metrového přestřelení, bylo by naše vítězství o to jednoznačnější. Dokonce se mi podařilo v jakémsi podnapilém stavu zastřelit Cylona :) no, napodruhé. Škoda, že jsme nemohli být kvůli zkoušení na vyhlášení. Ani „Knihostop“ jsem nestihl. Ale za to se podařilo včas připravit vše na večer. Ještě jsme koupili barvičky na obličej a galavečer tak nečekaně získal další rozměr. Každý měl přidělenou nějakou rasu, takže jsme se zmalovali jak malý děcka a s utkvělou představou, že nás tak na pódiu nikdo nepozná, jsme bez bázně a hany vylezli na prkna, co znamenaj svět. Všechno to uběhlo strašně rychle. Škoda jen, že se diváci nesmáli v místech, kde jsme to čekali. Naštěstí se aspoň smáli tam, kde jsme to nečekali, takže to vypadalo, že se bavili aspoň tak dobře, jako my. Večer zakončila populární „Honička za exokompy“, která se však díky několika skrblíkům trochu neočekávaně zvrhla. Naštěstí všechno dobře dopadlo a všichni byli odměněni krásnými fotografiemi se ST motivy. Dlouho do noci jsme si pak ještě nejen povídali ve velkém sále KD.

Úterý 3. 7. 2007

TrekFest007 - úterýJeště pořád v náladě z galavečera jsme vyrazili ráno na Shreka 3. No na jedničku to opravdu nemá, ale vtipný to je, to se tomu musí nechat. V hodinové pauze na oběd v tradičně „rychlé“ Vysočině jsem poučen raději zvolil pouze polévku a zase jsme běželi na „TrekGame workshop“. Naladěni z předchozího dne a s odhodláním vyhrát jsme vyrazili úplně první na místo prvního úkolu. Bohužel místo na mapě bylo o ulici vedle. Seběhly se tam i další dvě skupinky a po dvou telefonátech jsme se konečně dostali na určené stanoviště. Ejhle, hlavolamy byly jen tři, z toho jeden opravdu neřešitelný. Jelikož se jednalo o závěrečný výcvik tajné služby, tak jsme si zjistili bez plnění úkolu další stanoviště a vyrazili tam. Naši protivníci to ale psychicky neunesli. Po splnění „druhého“ úkolu jsme se vrátili na první, kde byly pořád všechny tři hlavolamy mezi týmy. No, nakonec jsme všechny úkoly stejně splnili, ovšem ne v tom pořadí, jak jsme měli. To bychom tam taky mohli být ještě teď :)

Po workshopu jsme se byli podívat na to, co jsme vyhráli den předem na BSG, okusil jsem i DDR. Příprava na „Star Rozlučku“ spočívala v hromadném nákupu alkoholu a pak jsme se za mírný poplatek vydali na předpremiéru „Fantastické 4: Silver Surfer“. Ani nevím, jestli to mám komentovat, ale samotný Silver Surfer se opravdu povedl. Snad si brzo vyslouží vlastní film. Ještě rychlá očista a honem na „Star Rozlučku“. Byly soutěže, skvělá nálada, něco informací o nevěstě a ženichovi, byl i výborný dort, zase soutěže a pak už se jen tančilo a tančilo a pilo (viď Styxi :) ) a pak jsme se po čtvrté ráno rozešli taky trochu vyspat.

Středa 4. 7. 2007

TrekFest007 - středaPo tom náročném programu a před tím, co nás ještě čekalo byla středa krásně relaxační. TrekFest se přesunul do tělocvičny ve Sportovní hale, kde probíhalo promítání fanfilmů, vedle v herně se rozjel turnaj v CCG. Chvíli jsem jen tak pozoroval kartičky, pak obešel stoly s deskovkama. Po poledni jsem vyrazil do SG místnosti na „Besedu s dabéry“. Štěstí nám přálo, a našli jsme místo přesně pro nás v první řadě. Beseda klasicky nezklamala a výborně jsme se pobavili nejen příhodami z natáčení, ale i předtočenými záběry z live dabování. Po besedě jsem se vrátil do haly a našel členy Kontinua hrát nějakou hru pro děti od 2 do 5 let s barevnými žabičkami. Očividně se výborně bavili, tak jsem se do hraní deskovek taky pustil. Žabičky fakt ne, ale dvakrát Carcassone (nevěřili byste, jak se ta hra dokáže v rukou trekkies zvrhnout), pak ještě nějaké logické hry a tak ten den krásně utekl. Večer ještě proběhla opět menší příprava na další den a tentokrát jsme šli spát radši o trochu dřív, než „normálně“.

Čtvrtek 5. 7. 2007

TrekFest007 - čtvrtekRáno jsem vstával dřív, než zbytek pokoje a potichu si zabalil, protože jsem pořád netušil, kde budu nakonec spát. Pak rychle vyrazil do baru, kde měl sraz realizační tým a po krátké snídani už jsme se všichni svorně pustili do předělávání kina ve sci-fi obřadní síň. Musím uznat, že se nám to povedlo. Kino pěkně prokouklo a po dopoledním filmu jsme naše dílo dokončili. Svatba samotná proběhla bez komplikací, bylo to prostě nepopsatelné, nádherné a naprosto nesrovnatelné s jakoukoli jinou svatbou, na které jsem byl. A když jsem šel poblahopřát těm dvěma šťastlivcům, taky jsem byl nakonec docela naměkko. Opravdu silný zážitek. Ale to už se celé diváctvo shromáždilo před kinem očekávajíc novomanžele. Ženich dostal chomout, pár byl zasypán hrstmi rýže a nakonec dostali i Knihu přátel, do které od neděle potají většina kamarádů stihla napsat nebo nakreslit nějaké to vzpomínkové přání. Potom se novomanželé s rodinou a pár kamarády vydali na zámeček na slavnostní focení. Přestože předtím spadlo pár kapek, na focení počasí přálo a pěkně poslušně svítilo sluníčko. Pak zase všichni nasedali do aut a přejelo se do Borku, kde proběhla tradiční hostina. Rozbil se nějaký ten talíř, rozbalily se dary, hodovalo se, veselilo se, soutěžilo se, házela se kytice (Misha teď prý hledá vhodného kandidáta na příští rok) a nakonec se dostalo opět i na karaoke. Po půl druhé se dvě auta vydala zpět do Chotěboře a já už opravdu unaven jsem rychle vybalil spacák a zalehl.

Druhého dne ráno pro mě festival skončil. Little mě časně vzbudil, vystál si ještě frontu v kině a už nás Misha odvážela domů. Plný zážitků ze svého prvního vícedenního FFka jsem doma zase ulehl a snažil se ten nabitý týden trochu dospat. A teď už listuju kalendářem, kdy že to bude další sraz, další con, protože svět zase získává ten hrozně stereotypní pracovní nádech.

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 9. července 2007
přečteno: 5009x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG