Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nana Visitor: Terry jsem odchod rozmlouvala

st 11. července 2007      autor: Darkknight      přečteno: 3673x      komentáře: 0

Nana Visitor

Herečka Nana Visitor, kterou známe především jako majora Kiru Nerys ze seriálu Star Trek: Deep Space 9, se rozpovídala o své kariéře. Otázka v rámci rozhovoru se dotkly i připravovaného Star Treku pod vedením JJ Abramse a také minulosti a budoucnosti Star Treku. Zde přinášíme několik výňatků z interview.

Otázka:JJ Abrams hodlá vstoupit na filmová plátna se svým Star Trekem (možná) plným hvězd. Jaká jsou vaše očekávání? A těšíte se?
Nana Visitor: O Star Trek se velmi zajímám. Může nabídnout archetypy důležité pro dobrý příběh. A my dobré příběhy potřebujeme. Hodně fandím Josephu Campbellovi a věřím, že by byl potěšen. Všechno, co Star Trek zachraňuje, je pro dobro věci.

O:Svého času byly kulisy DS9 největší a nejdražší kulisy vyrobené pro televizní seriál. Byly opravdu tak působivé, jak vypadaly na plátně? Jak moc vám to pomohlo dostat se do své role?
NV: Naživo byly ještě působivější! Když jste vstoupili na scénu, vstoupili jste do jiného světa. A po sedmnácti hodinách tam vevnitř nebylo těžké si říct, že hvězdná pole za okny jsou skutečná.

O:Rick Berman. Sneslo se na něj hodně kritiky za to, jak se Star Trekem nakládal. Někteří herci říkali, že Berman nikdy nebyl příliš osobní a málokdy se ukazoval na scénách. Jak tomu bylo u DS9?
NV: Mým majákem byli producenti Michael Piller a Ira Steven Behr, ty jsem vždy obdivovala a vždycky budu.

O: Terry Farrell. Její rozhodnutí opustit seriál přišlo před poslední sezónou. Myslíte, že se rozhodla správně? DS9 možná víc než jakýkoliv jiný ST seriál stál na vztazích mezi postavami a herci. Dotkl se vás její odchod?
NV: Rozhodně ano! Ona následovala své pocity. A určitě získala mnoho a mnoho zkušeností, když hrála v seriálu Becker na CBS. Přiznám se, že jsem jí to chtěla vymluvit. Chtěla jsem, aby zůstala. Ale ona mi vždycky zapáleně říkala, že tohle jí říká její srdce. A s tím se prostě nejde přít.

O:Startrekové fanfilmy na internetu. Jak se vám líbí? Chtěla byste se na nich jakkoliv podílet, jako třeba Cirroc Lofton, Tim Russ a Nichelle Nichols?
NV: U počítače netrávím skoro žádný čas (což mohou dosvědčit lidé, kteří mi píší maily). A nikdy nenavštěvuji stránky, jež se mě týkají.

Zdroj: trekweb.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: st 11. července 2007
přečteno: 3673x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG