Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Má být kreslený Trek oficiálně uznán?

st 25. července 2007      autor: Bedraz      přečteno: 4426x      komentáře: 0

DVD vydání TAS D.C. Fontana, která napsala několik epizod originálního Star Treku a později pracovala na The Next Generation a Deep Space Nine, nevěří, že tvůrce seriálu Gene Roddenberry zamýšlel uznat animovanou sérii, kde byla D.C. Fontana editorem, za oficiální součást ST universa.

"Myslím, že 'oficiální' je to, co Gene Roddenberry rozhodl, že je. Nezapomeňte, že jsme to všechno vytvářeli za pochodu," řekla Fontana IDW, které v současnosti drží práva na Star Trek komiksy. "Ať to bylo z jakéhokoliv důvodu, Gene Roddenberry očividně nebral animovanou sérii vážně... ačkoli jsme se velmi snažili dodržet koncept původních epizod Star Treku."

Fontana podotkla, že Roddenberry využíval stejné odborníky na vědu a technologii jako u hrané televizní série. "Jsou jistá základní pravidla, která nelze opustit," dodala. "Opravdu mě znechutilo, když jeden ze Star Trek filmů (The Final Frontier) přišel s polovičním bratrem Spocka, když jsem vždy trvala na tom, že nemá žádné sourozence."

IDW brzy vydá komiks Star Trek: Year Four, kde vystupují i postavy Arex a M'Ress, které by bylo jen obtížné uvést v hraných seriálech. Arex má více končetin než člověk a M'Ress je kočkoidní humanoid. Simulátor, jenž byl poprvé ukázán právě v animované sérii, se však stal oficiálním po mnoho let v dalších ST seriálech. TrekMovie.com také podotkl, že jiné události z animované série, např. Spockův domov z epizody "Yesteryear" - napsána Fontanou - se též objevily v dalších sériích.

Redaktor TrekMovie.com se zeptal ve Star Trek Magazine tvůrce TAS Freda Bronsona, zda mají být komiksy oficiální součástí ST universa. "Nějak cítím, že to má svůj vlastní vesmír," řekl. "Jen těžko bych přijal postavy M'Ress a Arex jako součást kánonu." Přesto byl Bronsonův kapitán April později uznán Roddenberrym jako předchůdce kapitána Pikea ve velení Enterprise.

Zdroj: TrekWeb.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: st 25. července 2007
přečteno: 4426x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Co se nestalo (Yesteryear)  -  čt 8. května 2014
Úchvatný koncept nové animované série  -  pá 26. července 2013
TAS - zapomenutý Star Trek...  -  st 29. května 2013
Nové detaily o nerealizovaném animovaném Star Trek seriálu  -  út 4. května 2010
Lou Scheimer zavzpomínal na Animovanou sérii  -  pá 22. června 2007
Vzpomínky na animovaný Star Trek  -  pá 11. května 2007
Star Trek (1973)  -  pá 3. března 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG