Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Frakes: Nemesis bych natočil jinak, Abramsovi fandím

po 13. srpna 2007      autor: Mvek      přečteno: 3595x      komentáře: 0

Jonathan Frakes and Brent Spiner Hlavní herci seriálu Star Trek: The Next Generation Brent Spiner a Jonathan Frakes dorazili na pódium na VegasConu ve stylu rockových hvězd. Trek Movie Report byl u toho. Většinu ze svého padesátiminutového vystoupení oba herci bavili diváky svým šaškováním. Pódium bylo navíc připraveno na pozdější koncert, což oba inspirovalo ke zpěvu. Začali ztvárněním italské písně Volare.

Komediální duo také trochu imitovalo, například Patricka Stewarta. Spinerova imitace byla absolutně přesná a začínala slovy: "Teď jsem anglickým miláčkem…" Frakes poté připomněl 20. výročí TNG svým vyprávěním, jaké to pro něj bylo na prvním Star Trek conu, v americkém městě Syracuse (ve státě New York) před 20 lety, kde bylo plno "velmi naštvaných zamlklých fanoušků Star Treku." Zopakoval reakci davu na první spin-off Star Treku: "kdo sakra jsou tihle podvodníci… ten plešatý chlap z Anglie, ten roztomilý s bradkou a ten židovský android."

Frakes se Spinerem také zažertovali o tom, že máme každý rok nějaké výročí (20 let TNG letos, 40 let prvního Star Trek seriálu a 10 let filmu Star Trek: First Contact vloni). Frakes dodal, že příští rok budeme mít 20. výročí vůbec nejlepšího kariérního rozhodnutí – Denise Crosby (představitelka Tashy Yar nebo Sely) tehdy prohlásila: "Chtěla bych odejít ze seriálu dřív, než se stane příliš populárním."

Nemesis v podání Frakese
Během otázek fanoušků padl dotaz na Frakese, co by udělal jinak, kdyby režíroval poslední film posádky Nové generace, Star Trek: Nemesis (o kterém předtím vtipkoval, "že zemřel"). Spiner se do toho vložil a obrátil se na tazatele se slovy: "nemyslíte spíš, čím by film byl lepší?"

Představitel Rikera pak odpověděl: "Bylo by to mnohem více Nové generace a méně toho obdivuhodného anglického herce Thomase Hardyho… dobrého herce." Poté odvykládal seznam změn, které by udělal: "Viděli bychom svatbu. Viděli bychom její vyvrcholení. Blue Skies! Trombón. Wila Wheatona!" Také do davu zakřičel: "Dat NENÍ MRTVÝ! Dat žije, lidi!"

Radostná očekávání filmu od J. J. Abramse.
O novém Star Trek filmu začal Frakes, když se zeptal Spinera: "tak co, už ti volal J. J. Abrams?" Spiner zavtipkoval: "Jeho lidé mi volali," následně pokračoval již vážněji, "osobně do toho vkládám naděje… zbožňuju J. J." Frakes souhlasil: "Já také. Jsem velkým fandou seriálu Lost (Ztraceni). J. J. je výborný vypravěč. Myslím, že ten kluk z Heroes (myšleno Zachary Quinto) je obdivuhodný herec."

Oba se poté shodli, že Anton Yelchin (velmi pravděpodobný mladý Chekov) je dobrá volba. Také zmínili, že se těší, až uvidí Leonarda Nimoye ve filmu, a nakousli i populární otázku přítomnosti Shatnera. Frakes se zeptal: "Nebude v tom (ve filmu) Bill?" Když přítomní diváci zakřičeli, že ne, Frakes odvětil: "Ale no tak, Bill tam bude." Spiner přitakal: "Bill tam nakonec ještě bude," a vše shrnul slovy: "jsme plni očekávání… Myslím si, že to bude skvělé."

Nové album od Spinera
Spiner oznámil, že dokončuje svůj hudební debut, album Old Yellow Eyes is Back. Zažertoval, že je konečně "připraven přijít o nějaké peníze" a do týdne bude ve svém soukromé studiu nahrávat. Nicméně jeho projekt vypadá jako vážné dílo, sám jej označuje za "zcela nový koncept" a zjevně ho bere vážně, protože odmítl vystoupit v pořadu Shark, aby mohl svoji desku natáčet.

Sečteno a podtrženo, setkání s herci Brentem Spinerem a Johnatanem Frakesem je jedním z důvodů, proč fanoušci chodí na akce jako VegasCon. O zábavu bylo postaráno a na konci publikum žadonilo o pokračování. Tahle dvojice by skutečně mohla vyrazit se svojí "estrádou" po světě.

Zdroj: trekmovie.com
poručík Mvek
autor: Mvek
vydáno: po 13. srpna 2007
přečteno: 3595x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG