Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Braga: Lituju, že finále Enterprise selhalo u diváků

po 13. srpna 2007      autor: little borg      přečteno: 4084x      komentáře: 0

producent a scénárista Brannon Braga Trek Movie Report zveřejnil reportáž o vystoupení někdejšího Star Trek producenta Brannona Bragy na conu v Las Vegas. Rozpovídal se hlavně o Enterprise, za kterou sklidil v době vysílání i později velkou kritiku. Nyní se pokusil obhájit svou práci. Přiznal i některé chyby, kterých se s Rickem Bermanem dopustili.

na otázku, zda něčeho lituje a zda by něco udělal jinak, Braga odpověděl "Upřímně říkám, že co se týče tvorby asi nic. Jsou tady určité epizody, které mají své mouchy, kterých jsme se ale nechtěli dopustit. Ale jak se můžeme vrátit zpět a změnit to. Jsou tady také skvělé díly, o kterých jsme si mysleli, že budou strašné."

Co se týče kontroverzního finále seriálu "These Are The Voyages", Braga řekl publiku "Občas mě to kolem posledního dílu mrzí. Není tak rozdílný od zbytku sezóny. ....Finální epizoda byla velmi kontroverzní a toho jsem trochu litoval. Zkusili jsem se zavděčit všem startrekovým seriálům. Stalo se ale, že tento díl selhal. Měl skvělý štáb a opravdu dobrý koncept, ale bylo to málo. Nevím, jestli to bylo provedením nebo obsazením. Byla to smíšená show. Rick [Berman] a já jsme byli zapojeni do Star Treku mnoho let (Rick 18, Brannon 15). Cítili jsme se, jako bychom poslali valentinku seriálu, ale souhlasím, že to nebyl úplný úspěch."

"Byla to poslední epizoda, věděli jsme, že seriál skončil a mohli jsme udělat, co jsme chtěli. Trip byla samozřejěm i můj oblíbený člem posádky a já ho nechtěl... nechtěl jsem ho jentak zabít. Neumím vám dát smysluplnou odpověď. Chtěli jsme udělat něco, co by mělo emocionální dopad a mělo takové následky, s jakými jsme se ještě nesetkali."

"Myslím, že Manny Coto odvedl skvělou práci. Jsem přesvědčený, že měl být u Enterprise od začátku. Když jsem viděl, co Manny dělal, bylo to jako "víte co? Možná to takhle mělo být už od začátku."

Zdroj: trekmovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 13. srpna 2007
přečteno: 4084x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG