Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE

čt 16. srpna 2007      autor: Bonsaj      přečteno: 14137x      komentáře: 1

Dark v mouce Už dlouho několik členů volalo po akčnějším srazíku a tak jsme s Darkem a Brůčou nelenili a přáníčko jim splnili :-) Zhruba dva měsíce před očekávaným termínem jsme dali hlavy dohromady a vymýšleli všemožné zákařné úkoly. A hned po uběhlém FF07 jsme se jakožto organizační team několikrát sešli a plánovali.

Někdo by mohl říci že jsme si to neužili, ale opak byl pravdou. Při první návštěvě Darka v Třebové jsme vytyčili prostory, ve kterém se měla hra odehrávat a naplánovali různá stanoviště pro plnění úkolů. Při dalším srazíku, pro změnu u nás, jsme vyzkoušeli nejednu disciplínu. Přiznám se, že Dark by byl v plnění úkolů značně lepší. Mě trvalo strčit hlavu do lavóru s vodou hooodně dlouho a do mouky jsem se ani neodvážila :-). Zato on si v tom vysloveně liboval. Dokonce ani u klidné výroby palební munice nezůstalo a koule lítaly vzduchem po celém obýváku. Jacob nám umělecky ztvárnil logo akce, za což mu velmi děkujeme.

Čas uběhl jako voda a tak jsme ve čtvrtek 9.8. navečer společně s Lytou, která zatoužila se po delší době podívat mezi trekkies, a naší malou rodinkou vyrazily směr Morava. Dorazily jsme kolem 11 v noci a odpadly, abychom načerpaly síly na páteční přípravy a večerní příjezd klubáků.

Ráno jsme se vykopali z pelechů, seznámili jsme se s Darkovou rodinkou. Patří jí obrovský dík za super pohoštění a velkou ochotu nechat u sebe doma 15 lidí. Dojeli jsme na velký nákup a po obědě začali mačkat koule z novin, které měly sehrát roli ve velké bitvě. Připravoval se zbytek materiálu, kluci šli do lesa vytyčit fáborkami pole pro hon na EMzáky a ja vyráběla bodovací tabulku. A to už tu byl večer. Klubáci už se blížili vlakem do Svitav, kam je jely vyzvednout tři výsadky. Hned jak dorazili, dostali jsme od Darkovy maminky dort s logem akce a téměř celý jsme ho se----- :-) Ale pořád nám ještě chyběli dva členové. Lore a Urza, jak jsme poté zjistili, si užívali noční jízdy natolik, že krapet přejeli Mor. Třebovou a skončili v Mor. Budějovicích (což je asi 200km navíc). A tak při čekání jsme se přemístili do hospůdky zvané Kovárna a i tam jsme sežrali, na co jsme přišli. Lore pořád nejel a tak jsme zbytek seznámili s programem a herním plánem (K nahlédnuti zde).

Klubáci se nám rozdělili do dvojic a každá z nich si vybrala barevný šátek, který označoval tým a do rána si měli vymyslet název i příznačný název pod kterým budou soutěžit. Noc pokročila, diskuse se čím dál tím víc točila okolo Lora a Urzy. Vzrůstala obava s jakou náladou ti dva asi dorazí. Super překvápko bylo, že oba dorazili vysmátí a na danou situaci v super náladě. Ještě chvilku se posedělo a pak se šlo na kutě.

Borg v mouce V sobotu ráno byl budíček ráno v 8h a v 9 už příslušné moduly rozvážely naše dvojice na různé konce města. Prvním úkolem, nazvaným Mňamka, bylo sebrat pusou ze šňůry kolíčky, které by se daly nazvat „Darkovy kolíčky 1000x jinak“. Byli namočeny ve všem možném, od pepře přes česnek, chilli a já nevím co ještě. Poté jim bylo do mapy zakresleno druhé stanoviště s názvem Sušárna. Zde si hlídal Dark své teritorium na zahradě a soutěžící se přes něj museli dostat k oblečení zavěšeném na šňůře. Další stanoviště jsem hlídala já a Brůča. V kočárku se soutěžícím pochechtávala malá Sára. Příznačně pojmenovaná disciplína Pekárna spočívala v tom, že jeden z dvojice musel pusou vylovit z lavoru desetikorunu a vzápětí nato strčit svůj mokrý obličej do mísy s moukou a vylovit tam malou kostičku. Všem jim to moc slušelo a někteří hlásili, že si i pochutnali. (Foto některých členů mohu poslat na požádání :-)))

Pak se vydali na hvězdárnu, kde na ně čekal úkol s názvem Ožrala. S rukou položenou na plechovce se 10x otočit kolem a pak o několik metrů dál shodit špalek bylo vskutku šalamounským úkolem. Dle vyprávění někteří vypadali jak po deseti pivech .-) Zde se počkalo, až dojdou ostatní týmy, a dopolední část končila. Před obědem si ještě někteří zajezdili na minibike a pak se opět zalezlo do hospůdky na jídlo.

Grilovačka Odpoledne měla být akčnější část hry odehrávající se v lese, ale bohužel počasí nám mnoho nepřálo. A tak se někdo šel natáhnout a zbytek kul ďábelské scénáře na natáčení traileru k CzT2. Pršet vydrželo poměrně dlouho a tak navečer zbyl čas jen na procházku po Třebové. Po návratu si nás pár všimlo u hostitelů na zahradě zarostlé stěny ostružinami. Neváhali jsme ani minutku a ujali jsme se dobročinné činnosti česače. (Z keříku do ruky a pak rovnou do pusy). Připravilo se sezení, gril, maso a ostatní věci potřebné ke grilovaní. Dark se vydal se džbánky pro pivko o hospůdky a vrátil se z 30 l soudkem .-) Večer se nesl v super náladě. Mimo jiné jsme s Bedraz opodál stačily rozebírat i poslední knihu Harryho Pottera. Klubáci neopomněli rejpat do Lora kvůli jeho malé zajížďce a večer ubíhal. Probrali jsme ještě několik věcí k CzechTreku 2 a pár klubových záležitostí a lidičky začali pomalu odpadat.

Little útočí V neděli nám už počasí přálo a tak jsme kolem půl desáté vyrazili na druhou část hry. Došli jsme do konírny, odkud byl plánovaný start. Pomocí tří fotonových torpéd (freesbee) a šesti do pyramidy postavených plechovek od kočičího jídla si dvojice měla vystřílet v koňském výběhu pořadí svého startu. Kdo už někdy u koní byl, dovede si asi představit, jak okolí vypadalo. Všude samá kobližka .- ) Po několika úspěšných i neúspěšných kolech se pořadí dalo dohromady a vyrazili jsme před kopec, kde se po pěti minutách pouštěly týmy do slušně prudkého svahu. Zhruba po třech týmech jsme s Lytou popadly kočárek (bez Sárinky, která tou dobou seděla za krkem Brůčovi) a vydaly jsme se hore i my. Cestou nahoru jsem neopomněla dát Darkovi všemožná jména .-) a byla jsem si jistá, že nejsem sama. Když jsme dolezly s kočárkem ke křížku, kde bylo stanoviště pro vydávání náhradních životů, ulevilo se mi. Ovšem ne moc, maličko jsem se obávala o svůj holý život, co na terén řeknou ostatní, kteří tou dobou byli ještě o kousek dál v lese, hledali ukryté instrukce a ještě se za pomoci papírových koulí snažili připravit ostatní týmy o životy. Kdyby tak věděli, že tři schovaní a čekající EMzáci, které měli chytat v následujícím úkolu, na ně z výšky pěkně vidí a nestydatě se jim smějí, asi by vynechali bitku mezi sebou a vrhli se rovnou na ně. :-) Ale i na to došlo, po splnění úkolu, nastal čas chytit si svého EMzáka v podobě Brůči, Darka a Doktora. Běhali jak o život hlava nehlava a dle vyprávění se drželi statečně, ale nakonec byli dopadeni. Dark si ještě stačil roztrhnout maskáče a potetovat si v malinách nohy až do krve, tuším, že Little ztratil v zápalu boje mobil, který se naštěstí našel a Doktor přišel o hodinky, které se po nějaké době hledání našly též. Ale naštěstí se vrátili všichni celí a hooodně hladoví. Darkova maminka připravila kýble segedínu a my se na něj bez váháni vrhli. Vyhlásili se vítězové a předaly se ceny a pak následovalo natáčení traileru. Myslím, že jsme si to všichni užili a byla u toho opravdu sranda. Podrobnosti prozrazovat nebudu, zanedlouho se ho dočkáte.

Omi kovboj Bohužel po dotočení nás opustil první výsadek (Lore, Bendi, Heikoo) a zbytek, vyjma mě a Sáry, která tou dobou bohužel spinkala, se vydali na konírnu postarat se a zajezdit si na Jimákovi a Halině. Po shlédnutí fotek hádám, že si to více než užili a mě má nepřítomnost víc a víc mrzí. Večer se zase posedělo a popilo na Kovárně a bylo tu pondělí.

Ráno hned brzo nás opustil Pike a zbytek se dopoledne vydal na procházku k poutnímu místu u hřbitova a většina dámského obsazení vyrazila do města po krámech. Pak už následoval jen oběd a kolem 15. hodiny i odjezd. Moc se těším, až se sem budeme moci zase vrátit. Už teď kujeme plány na další bojovku .-)) Máte se rozhodně na co těšit.

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: čt 16. srpna 2007
přečteno: 14137x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007
Staň se členem Trekkies: The New Generation  -  po 1. ledna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG