Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Interview: Chase "Leeta" Masterson a Star Trek

st 22. srpna 2007      autor: on_off      přečteno: 4236x      komentáře: 0

Chase Masterson Herečka Chase Masterson, která hraje v Deep Space Nine postavu jménem Leeta, dala Associated Content.com exkluzivní rozhovor, ve kterém se zmiňuje o různých aspektech Star Treku. Zabrousila na tvůrčí tým seriálu, svoji roli v Of Gods and Men a bez povšimnutí nezůstal ani chystaný film Star Trek JJ Abramse. Zde je drobný výňatek z interview.

Rick Berman. Poslední dobou se objevuje kritika jeho zacházení (nebo spíše nezacházení) se Star Trekem. Garrett Wang (Harry Kim z Voaygeru) obviňuje Ricka z toho, že nebyl odkázán na produkci tolik, jak doufal a v podstatě usiloval o vývoj své kariéry ve světě Star Treku. Můžete nám to trochu vyjasnit na základě vašich zkušeností s producenty DS9?
Rick Berman pro mě byl vždy super; nikdy jsem nebyla na té úrovni jako Garrett a nevím přesně, v čem spočívá jeho rozhořčení. Navíc Voyager byl úplně jiný než DS9, s různými osobnostmi a komplikacemi, které jsme v DS9 díkybohu neměli.

Podle mě to naši producenti nemohli udělat lépe, opravdu. Myslím, že celé naše obsazení podle toho dopadlo. Napsali nádherné scénáře, vybrali “vítězný” tým a vysílali seriál rozplánovaný na každý týden po dobu 7 let ve správnou dobu. Když jsme končili, byla to podívaná číslo 1 na světě. Dotkla se mnoha životů, a to i v následujících letech, v mnoha různých směrech.

Každý z našich producentů udělal kus práce, ale nebylo to tak, že by chtěli povýšit své názory nebo kariéru za účelem to dělat. Jak vy říkáte, že to dělal Rick. Oni to prostě jen dobře naplánovali. To je vše, co já o tom vím.

A teď k JJ. Abramsovi. Myslíte, že je chytré točit „prequel“? Když už je vše řečeno a hotovo, domníváte se, že Star Trek je zejména o Kirkovi a Spockovi, přinejmenším z komerčního pohledu?
To bude pro některé skalní fanoušky těžké, protože je jasné, že Shatner a Nimoy jsou s tím pevně spjati. To je jako kdyby Seinfelda (pozn překladatele: veleúspěšný americký sitcom o stejnojmenném hrdinovi a zároveň jeden z jeho autorů) hrál někdo jiný. Naštěstí se zdá, že Zachary Quinto je dobrá volba pro obsazení Spocka …

Nemyslím si, že ST je jen o Kirkovi a Spockovi. Je zde spousta dalších velkých příběhů. Ale vizuální stránka a herecký styl ST: TOS jsou spojeny s legendou Star Treku. J.J. Abrams je skvělý tvůrce. On a Paramount se zavázali natočit film jak pro pravověrné fanoušky tak i pro širokou veřejnost a především nové diváky. Bude velmi těžké uspokojit oba tábory, ale snad se to podaří.

A pokud jde o ST: Of Gods & Men, vaše role - Xela je otrokyně z Orionu. Jak těžké pro vás bylo hrát jednu z ikon Star Treku. Nechala jste se inspirovat klasickým ztvárněním Susan Oliverové?
Hrát Xelu jsem si prostě užívala. Prostě paráda. Částečně i proto, že jsem fanynkou Susan Oliverové, zejména od doby, kdy se objevila na obálce časopisu Geek Monthly, což byl vždycky můj sen. Ráda pracuji s Timem Russem, je to skvělý režisér, a scénář byl dobrý a temný…. Byla to především úžasná zkušenost.

Ale není snadné být nováčkem … myslím - bylo to cítit VŠUDE. … nezničit obraz Susan Oliverové a zároveň skotačit v tom kouzelném oblečku otrokyně.

Zdroj: trekweb.com
komandér on_off
autor: on_off
vydáno: st 22. srpna 2007
přečteno: 4236x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG