Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Detaily TOS-R na HD-DVD/DVD; Blu-Ray zatím ne

pá 24. srpna 2007      autor: Mvek      přečteno: 5559x      komentáře: 1

Obal HD-DVD/DVD kolekce remasterovaného Star Treku Web TV Shows on DVD odhalil vnitřek kolekce blížící se 1. sezóny digitálně remasterovaného seriálu Star Trek: The Original Series na kombinovaných HD-DVD/DVD discích. Každý z 10 disků je vložen do obalu s popisem jeho obsahu (epizody a bonusy). Nesmíme zapomínat, že disky jsou oboustranné (DVD na jedné a HD-DVD na druhé straně), takže nejsou potištěné.

Obal HD-DVD/DVD kolekce remasterovaného Star Treku Dále bylo odhaleno, že Paramount, resp. CBS, změnil postoj, a v následujících 18 měsících bude vydávat své projekty jen na HD-DVD. Doteď se počítalo s HD-DVD i Blu-ray, a TOS po digitálním vylepšení měla vyjít v příštím roce také na Blu-ray. A ačkoliv Paramount Home Entertainment nikdy oficiálně neoznámil jakýkoliv Star Trek ve vysokém rozlišení (kromě první řady TOS), lze očekávat, že jeho poslední rozhodnutí bude mít též dopad na vydání všech 10 filmů (které je předpokládáno na přelom roku 2008 a 2009).

Obal HD-DVD/DVD kolekce remasterovaného Star Treku Nicméně fanoušci Blue-ray a Star Treku by se neměli ještě vzdávat všech nadějí. Bill Hunt z Digital Bits prozradil TrekMovie.com, že příliš nevěří v trvanlivost výše zmíněné dohody a například Spielberg docílil, aby jeho filmy byly dostupné pouze na Blu-ray. Více též na stránkách The Digital Bits.

Zdroj: trekmovie.com, tvshowsondvd.com
poručík Mvek
autor: Mvek
vydáno: pá 24. srpna 2007
přečteno: 5559x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG