Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Majer Barett k novému filmu; Roddenberryho proroctví

čt 30. srpna 2007      autor: Mvek      přečteno: 2750x      komentáře: 0

Majel Barret Roddenberry V posledním čísle Star Trek Magazínu v USA vyšel rozhovor s Majel Barett Roddenberry. Tématem hovoru je převážně její čas strávený u Star Treku: Nové generace (kvůli blížícímu se výročí), ale redakce časopisu se též ptala, co si Majel myslí o chystaném Abramsově Star Trek filmu a jestli by byla ochotná se ho také účastnit.

Představitelka mimo jiné Lwaxany Troi působila nadšeně, když řekla: „Vracejí se k počátkům. A já bych strašně ráda namluvila hlas počítače.“ Později ovšem také poznamenala, že je spokojená se svým „odpočinkem“, když prohlásila, že je připravena ustoupit ze Star Treku, že nemá pocit, že by za každou cenu musela mít zase nějakou roli. Nic takového ji prý nenapadlo.

Když byla v minulosti řeč o budoucnosti: Gene R. předvídal budoucnost ST V magazínu Star Trek Communicator v roce 1989 vyšel zajímavý rozhovor s Genem Roddenberrym. Hovořil s Danem Madsenem o 3. řadě TNG a budoucnosti ST v TV a na plátnech po zklamání z 5. filmu (Nejzazší hranice).

Roddenberry byl nespokojen, že by ST V měl být posledním filmem posádky TOS a doufal, že se natočí ještě jeden (což se o dva roky stalo, a vznikl ST VI). Také řekl, že rozhodně očekává vstup TNG posádky na stříbrné plátno, ale poznamenal, že by se neměly míchat dohromady stará posádka s novou (což se přesně stalo v prvním TNG filmu: Star Trek Generations). Nejzajímavějším citátem však bude ten, kde Gene mluví obecně o budoucnosti Star Treku. Toto řekl Gene Roddenberry před 18 lety:

„Cítím, že máme a budeme mít v Hollywoodu tak kvalitní lidi, že by mě potěšilo, kdyby Star Trek pokračoval a za 15 nebo 20 let by lidé říkali ‘Nyní je to výborné! Oproti tomuhle je Roddenberryho práce úplné nic!’ To by mě fakt potěšilo!”

Zdroj: trekmovie.com
poručík Mvek
autor: Mvek
vydáno: čt 30. srpna 2007
přečteno: 2750x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG