Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová generace a její vznik den po dni

pá 7. září 2007      autor: Mvek      přečteno: 3079x      komentáře: 0

New Logo for TNG's 20th Anniversary Měsíc září přináší 20. výročí premiéry seriálu Star Trek: The Next Generation (TNG). Přinášíme vám pohled do zákulisí produkce tohoto seriálu. V posloupném sledu se přesvědčíte, že vývoj a práce na tomto tak populárním televizním projektu neproběhly ze dne na den.

1. září 1987
Během pátého dne ze sedmi při natáčení epizody Lonely Among Us (Opuštěný mezi námi) debutují před kamerami dva cizí druhy ve vedlejší zápletce příběhu – Anticané se psí tváří a hadům podobní Selayové. Jeden z herců, skryt pod tlustou vrstvou make-upu, a při svém prvním účinkování ve Star Treku je později vyškrtnut z titulků. Nicméně si nemá moc na co stěžovat, protože ho později potkáváme jako prvního cardassijského kapitána – Gula Maceta. A ještě později si užije spoustu času při natáčení jako Gul Dukat – Cardassian ze Star Trek: Deep Space Nine (DS9). Herec, o kterém mluvíme, je Marc Alaimo.

2. září 1987
Tento den se před kamerami poprvé objevily nové uniformy Hvězdné flotily během diplomatického přivítání v transportní místnosti, taktéž pro epizodu Lonely Among Us. William Ware Theis vytvořil uniformy, které evokovaly námořní kabáty Britského námořnictva z 19. století. Jeho výtvor podstoupil za jeho následovníků (během 2. řady Durinda Rice Wood, a potom na dlouhou dobu designér Robert Blackman) neustálé úpravy a změny v délkách.

8. září 1987
Začíná první natáčecí den epizody Justice (Spravedlnost) s Jamesem L. Conwayem, dlouhodobým fanouškem ST a televizním i filmovým veteránem. Conway se k režírování TNG později vrací jen u epizod The Neutral Zone (Neutrální zóna) a Frame of Mind (Stav mysli), ale v ostatních ST seriálech režíruje 18 dalších epizod, včetně dvouhodinového pilotu seriálu EnterpriseBroken Bow (Setkání u Broken Bow) a první části dvojepizody In a Mirror, Darkly (V zemi za zrcadlem); dále dvojepizodu DS9: The Way of the Warrior, Duet a Little Green Men; ve Voyageru: The 37’s (Sedmatřicátníci) a Death Wish (Přání zemřít).

11. září 1987
Poprvé od krátkého výletu do Griffithova parku během prvního dne natáčení pilotní epizody Střetnutí na Farpointu se natáčení vydává do exteriérů během natáčení epizody Justice. Natáčí se v nečekaně líbezné japonské zahradě v Tillman Water Reclamation Planet ve čtvrti Van Nuys (v Los Angeles). V této epizodě představuje domov národa Edo na planetě Rubicun III, ale o čtyři roky později v epizodě The First Duty (Základní povinnost) se tatáž krajina s moderními budovami a dokreslováním (matte-painting) stává často viděnou částí Hvězdné akademie a velitelství Hvězdné flotily. Následující den se natáčí další externí záběry v líbezné Huntingtonově knihovně a zahradách nedaleko San Marina (sousední čtvrť s Pasadenou – v Los Angeles).

15. září 1987
Do obchodů je dodáno asi 24 miliónů krabic Cheerios a Honey-Nut Cheerios s oznámením o TNG soutěži. Jedná se o největší z mnoha reklamních kampaní na nový seriál, a přišla necelé dva týdny před vysíláním pilotní epizody. Hlavní cenou byl plakát od ilustrátora a designéra Andyho Proberta zobrazující Enterprise-D (stejný který visel v konferenční místnosti). Vítězem se stala postarší žena, která se ovšem ani neobtěžovala "si cenu vyzvednout".

18. září 1987
Začala desetidenní "odpočítávací" reklamní kampaň krátkých televizních spotů na premiéru TNG. Každá zainteresovaná stanice měla sadu pro vlastní čas plánované premiéry. V inspiraci předchozími rádiovými a tiskovými reklamami sestávají reklamní spoty z rychlého sledu záběrů z pilotního dílu, končících prohlášením "X dní do 24. století".

25. září 1987: Konec natáčení epizody The Battle (Bitva), osmé v pořadí po dvoudílném pilotu a poslední epizodě, ve které máme možnost vidět Ferengy ve svých kožešinových kabátech. Tento druh se později vrátil v epizodě Peak Performance (Špičkový výkon) v 2. sezóně

28. září 1987
Je poprvé odvysílán pilotní díl Encounter at Farpoint (Střetnutí na Farpointu), ovšem ono pondělí je prvním ze sedmi premíérových dní, protože každá ze 170 stanic měla jiné časy vysílání. Statistickz řečeno se TNG vysílala na 94% amerických televizních stanic - což je neuvěřitelné, hlavně pro seriál. V ten samý den si John de Lancie zopakoval roli svého "Q", protože se začala natáčet epizoda Hide and Q (Hra na schovávanou).

30. září 1987
Součástí dvou milionů VHS kopií filmu Star Trek IV: The Voyage Home je i třicetivteřinový trailer na TNG.

Zdroj: startrek.com
poručík Mvek
autor: Mvek
vydáno: pá 7. září 2007
přečteno: 3079x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Závod (The Chase)  -  čt 2. dubna 2020
Retro: Šíp času (Time's Arrow)  -  čt 20. února 2020
Retro: Já, Borg (I Borg)  -  čt 19. dubna 2018
Chcete si zahrát těžce návykovou hru ze Star Treku? Máte možnost! [VIDEO]  -  po 20. listopadu 2017
Retro: To nejlepší z obou světů  -  čt 9. listopadu 2017
TNG30: nové interview s Brannonem Bragou, část 1.  -  ne 15. října 2017
Zazpívejte si s TNG30  -  ne 1. října 2017
Retro: Tvé vlastní já (Thine Own Self)  -  čt 29. října 2015
Retro: Potomek (The Offspring)  -  čt 15. října 2015
Retro: Kam se dosud nikdo nevydal  -  čt 14. května 2015
Retro: Stav mysli  -  čt 1. ledna 2015
Retro: Půl života  -  čt 11. září 2014
Finále Nové generace na blu-ray [VIDEO]  -  čt 4. září 2014
Star Trek: Nová generace na Fandovi  -  čt 31. července 2014
Retro: Pegasus (The Pegasus)  -  čt 5. června 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG