Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

IstroCON aneb co se děje na Slovensku

st 12. září 2007      autor: Pike      přečteno: 1911x      komentáře: 0

IstroCON Zatímco u nás vrcholí přípravy na další ročník CzechTREKu, slovenští fanoušci mají ve svých kalendářích zaškrtnutý již tento víkend. Důvod je prostý: v Bratislavě se koná již desátý ročník IstroCONU, mezinárodního festivalu sci-fi, fantasy, hororu a společenských her. Současně se uskuteční i Comics Saloon, což je festival zaměřený na komiksy, anime, hry a japonskou kulturu.

Návštěvníci obou akcí se mají rozhodně na co těšit. Fanoušky Star Treku čeká přednáška rozebírající vývoj warpového pohonu od prvních experimentů až po běžné využití. Hráči TrekGAME jistě ocení přednášku o lodi USS Equilibrium, jež současně slibuje úvod do techniky lodí třídy Ambassador. Těm, kteří tuto online hru neznají, přijde vhod představení hry a ty váhající jistě přesvědčí o tom, aby ji alespoň vyzkoušeli.

Jelikož je Star Trek ve filmovém umění tím nejčastěji zmiňovaným seriálem, připravil si pro vás Potkan shrnutí některých z nich. A myslíte si, že když znáte filmy, seriály, knihy a hry, již vás nemůže ve světě Star Treku nic překvapit? Pak navštivte přednášku Star Trek v komiksu a uvidíte, že jste se mýlili.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci Battlestar Galacticy. Dozvíte se zajímavé detaily o konstrukci battlestarů a různých technických detailech těchto vesmírných kolosů. Dále zavzpomínáte na Pegasus. Přestože tato loď byla pro příběh Galacticy nepostradatelná, nevíme o ní téměř nic. Arianus se pokusí ze střípků informací sestavit nějaký ucelenější obraz.

Pokud znáte Babylon 5, máte možnost si své znalosti prověřit v kvízu ve stylu nejznámějších televizních soutěží. Nesmí chybět ani projekce The Lost Tales, nejnovějšího přírůstku do univerza Babylonu 5.

I znalci StarGate změří své síly ve znalostním kvízu. V následných přednáškách se budou rozebírat vztahy mezi postavami seriálu (jako Jack a Samantha nebo Daniel a Vala) a hra SG-Game.

Seriálem, jenž si rychlým tempem získává fanoušky po celém světě, jsou Heroes. Na IstroCONu se dozvíte různé zajímavé teorie o dalším vývoji seriálu a též něco o jeho komiksovém zpracování.

Na vyznavače díla George Lucase čekají vzpomínky a fotografie z londýnských oslav třicátých narozenin Nové naděje, podívají se do zákulisí tvorby nových efektů a srovnají různé verze filmů. Nezmíněno nezůstane komiksová série příběhu Star Wars Infinities. Specialitou bude přednáška s názvem Star Wars vs Jánošík.

Pokud vám jméno Joss Whedon nic neříká, určitě byste neměli zapomenout na přednášku o Firefly, jež je úvodem do toho vynikajícího seriálu. Do roku 3000 vás přenese animovaný seriál Futurama a s Doktorem Who se podíváte do těch nejrůznějších období lidské existence.

Samozřejmě jsem zmínil pouze menší část toho, co si na návštěvníky organizátoři překvapili. Zbývá jim jen popřát obrovský úspěch jako loni, kdy branami festivalu prošlo přes tři tisíce návštěvníků.

poručík Pike
autor: Pike
vydáno: st 12. září 2007
přečteno: 1911x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG