Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Giacchino: budu se držet hudebního tématu TOSky

čt 1. listopadu 2007      autor: little borg      přečteno: 2496x      komentáře: 0

Michael Giacchino Vypadá to jako souhlasné přikývnutí, že se původní série v novém Star Treku také projeví v hudbě. V nejnovějším rozhovoru pro SciFi Wire se dlouholetý Abramsův spolupracovník a Star Trek skladatel Michael Giacchino vyjádřil, že začlení původní téma Alexandera Courage z TOSky (Star Trek: The Original Series) do své partitury: "Myslím, že jediná věc, kterou bych mohl udělat, je držet se jediného, co vyjadřuje Star Trek, a tím je téma původní série… Pro mě je tato fanfára skvělá, vyjadřuje to pravé. A tento film je o tom, co přišlo před tím. Takže ano, chci se držet tohoto tématu."

Toto je vítaná novinka, ale na druhou stranu ne zas tak velké překvapení. Giacchino totiž stejně přistupoval k Abramsově filmovému debutu Mission: Impossible: III. Soundtrack je sice nový, ale téma opět čerpá z původního TV seriálu. Giacchino také uznává další Star Trek skladatele, kteří přišli před ním - Jamese Hornera a Jerryho Goldsmithe: "Vyrostl jsem na poslechu jejich velké [Star Trek] hudby a to je věc, která mě inspirovala k tomu, co dělám. Jasně, je děsivé myslet si, že půjdu a stoupnu si do stejné řady s těmito chlapy."

S dodatečnou hudbou bude Michaelu Giacchinovi pomáhat mladičký britský skladatel Manon Dave, který v současné době komponuje hudbu k Heroes.

Zdroj: trekmovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 1. listopadu 2007
přečteno: 2496x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG