Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Winona Ryder si zahraje Spockovu matku

pá 9. listopadu 2007      autor: little borg      přečteno: 3096x      komentáře: 0

Winona Ryder Variety informuje, že Winona Ryder se chopí role Spockovy lidské matky jménem Amanda Grayson. Původně ji hrála Jane Wyatt. V 36letech je Winona jen o 6 let starší než Zachary Quinto, představitel mladého Spocka. Je tedy možné, že (a bude to zřejmě platit i pro Spockova otce Sareka) se objeví v nějakém flashbacku do Spockova dětství nebo dospívání.

Winona Ryder ve filmu debutovala už v roce 1986 komedií Lucas. Dále ji známe z Burtonova snímku Beetle Juice. Průlom zaznamenala po černé komedii z roku 1988 Heathers, kde stála proti Christianu Slaterovi (který se objevil jako důstojník ve Star Treku VI). Nominaci na Oscara získala za film Martina Scorseseho The Age of Innocence (Věk nevinnosti) a také za adaptaci Little Women (Malé ženy - 1994). Byla hvězdou dalšího Burtonova filmu Edward Scissorhands (Střihoruký Edward) nebo se objevila v Copollově snímku Dracula.

Star Trek nebude pro Winonu první scifi zkušeností. Pomineme-li Burtonovy filmy, zahrála si například v Alien: Resurrection (Vetřelec: Vzkříšení).

Zdroj: trekmovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 9. listopadu 2007
přečteno: 3096x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG