Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vzpomínáme: Jerry Goldsmith

so 22. prosince 2007      autor: Darkknight      přečteno: 2176x      komentáře: 2

Jerry Goldsmith Mike Matessino, jeden z členů tvůrčího týmu Star Trek: The Motion Picture - The Director's Edition, se podělil o své osobní vzpomínky na skladatele Jerryho Goldsmithe. Objevily se v prosincovém čísle internetového magazínu Film Score Montly On-Line, za jehož přečtení je třeba zaplatit, a proto vám přinášíme alespoň výňatky.

Několikrát jsem navštívil Jerryho v jeho domě a dobře si vzpomínám, jak jsem mu musel říct, že Bob Wise chce zkrátit dvě dlouhé sekvence: let Enterprise skrz mrak a přelet nad velkým V'gerem, který následoval hned poté. "Dobře," odvětil maestro prostě. Pak mi vysvětlil, že předpokládal zkrácení těchto dvou sekvencí ještě dřív, než šel film v roce 1979 do kin. A a tak daná hudební témata složil s využitím mnoha opakujících se frází, takže se dala vhodně zkrátit. Já mu na to řekl: "To je skvělé, protože já tu scénu chtěl stříhat podle výsledné hudby." A on mi na to řekl: "No super! Takhle by se měly dělat všechny filmy!"

Příští týden jsem mu přehrál nastříhané ukázky a dovedete si určitě představit, co se mi honilo hlavou, když poslouchal své dvě skladby, obě zkrácené z pěti na čtyři minuty. Naštěstí souhlasil. Za nějaký čas jsem se u něho stavil již přímo se samotnými filmovými sekvencemi, už zkrácenými a s hudbou na pozadí. Ta návštěva následovala hned poté, co mi obě sekvence odsouhlasil pan režisér Wise a střihač původního filmu Todd Ramsay. "Co jste vystříhali?" zeptal se mě hned po zhlédnutí. A přesně tuhle odpověď jsme od něj chtěli slyšet: chtěli jsme, aby film působil nepozměněným dojmem, a přesto lépe plynul.

Zdroj: startrek.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: so 22. prosince 2007
přečteno: 2176x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG