Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Sedmihvězdičková Enterprise

so 2. února 2008      autor: Heikoo      přečteno: 2677x      komentáře: 2

hotel Burj Al Arab, Dubai Na dovolenou v Dubaji jsem se těšil jako malé dítě. Jeden ze sedmi arabských emirátů se může pyšnit snad všemi možnými i nemožnými superlativy. Skrývá v sobě vskutku samé "nej". O Dubaji jako takové by se daly napsat celé romány. Mám-li toto místo vystihnout slovy, pak bych použil nejspíše přívlastky "úžasná, neuvěřitelná, dech beroucí, magická!" Vyřkne-li se Dubaj, ozve se jako ozvěna "Burj Al Arab".

hotel Burj Al Arab, Dubai Nejluxusnější a nejdražší hotel světa se jako jediný na světě může pochlubit titulem sedmi hvězd. Vypíná se do výšky 321m, stojí na uměle vybudovaném ostrůvku, asi 280m od pobřeží, se kterým je spojen jen úzkým mostem. Burj Al Arab je v každém směru unikátní. A jak jsem nedlouho nato zjistil, unikátnější, než jsem si vůbec myslel! Přezdívá se mu zlatý hotel. Bude to nejspíš tím, že téměř vše, co v jeho útrobách naleznete, je vkusně pokryto pravým zlatem a drahokamy!

V interiéru hotelu přes sloupoví potažené 24-karátovým zlatem, zábradlí, květináče až po vybavení pokojů, vodovodních kohoutků a splachovátek na záchodě. Atrium hotelu je do dnešní doby nejvyšší na světě. Při jeho dokončení tu vznikl dokonce i dešťový mrak! Všechny pokoje hotelu jsou mezonetové. Ze všech pokojových oken je pak krásný výhled na moře a pláže. Průměrná cena ubytování pak stojí 15.000 dolarů za noc.

hotel Burj Al Arab, Dubai Původně jsme tam chtěli přespat, ale na naši úroveň to bylo příliš laciné. :-) Ale abychom se dostali k jádru věci. Jaké bylo mé překvapení, když jsme se dostali do prostoru, který je úzce spjatý s přistávací plochou pro helikoptéry. Řídící centrum na mě čímsi dýchlo a po chvíli tápání jsem byl doma! Věřili byste, že tomuto místu se v hotelu přezdívá "můstek lodi Enterprise"? Myslím, že o naší staré dobré kocábce se již mluvilo všelijak, jako sedmihvězdičkovou jsme ovšem Enterprise rozhodně ještě neviděli…

kadet Heikoo
autor: Heikoo
vydáno: so 2. února 2008
přečteno: 2677x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG