Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Fuller: Voyager měl mít dvě gay postavy

čt 10. dubna 2008      autor: little borg      přečteno: 5450x      komentáře: 5

Bryan Fuller Scénárista a producent seriálu Star Trek: Voyager Bryan Fuller v rozhovoru s After Elton uvedl, že ve Voyageru se měly objevit dvě gay postavy, což by bylo u Star Treku vůbec poprvé. Nicméně Fuller, který se otevřeně hlásí ke své homosexualitě, aktuálně nepodpořil tuto myšlenku, protože cítil, že postavy byly ‘dvourozměrné.’

"Měli jsme těhotnou praporčici Wildmanovou, která se chystala mít pro své dítě gay kmotry," řekl Fuller, když rozváděl potenciál této linie, která nebyla nikdy realizována. Ale Fuller shledal postavy tak dvourozměrné, že nebyl překvapený, když to neodvysílali: "Zní to divně, ale byl jsem vlastně rád, že se to neudělalo. Stalo by se to opravdovým klišé."

Gay Trek?
Už desetiletí se ostře debatuje o homosexualitě ve světě Star Treku. I když je Star Trek často obdařený různorodostí, nikdy neměl otevřeně homosexuální postavu. V posledních dvaceti letech se gay postavy staly součástí mnoha televizních filmových projektů a objevily se i spekulace, že některé startrekové postavy jsou kandidáty (včetně Malcolma Reeda v Enterprise nebo poručíka Hawka ve Star Trek: První kontakt), ale tyto linie nebyly převedeny v realitu.

Jedním z nejpopulárnějších pokusů přinést gay postavu do Star Treku jsme mohli sledovat během první sezóny seriálu Star Trek: Nová generace. S pomocí Genea Roddenberryho napsal scénárista David Gerrold (autor epizody TOS "Trable s tribly") scénář pojmenovaný "Blood and Fire", který byl jakousi alegorií k problematice AIDS a který přinášel další zápletku s dvěma mužskými členy posádky. Nicméně se to setkalo s odporem ve studiu, které to zamítlo. Scénář se ale neztratil a nyní znovu ožívá, adaptovali ho tvůrci fan série Star Trek: Phase II. Epizoda bude uvedena toto léto.

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 10. dubna 2008
přečteno: 5450x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG