Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Spiner: za roli ve Dni nezávislosti jsem byl šťastný

po 14. dubna 2008      autor: little borg      přečteno: 5290x      komentáře: 0

Brent Spiner Herec Brent Spiner (Dat) byl jedním z hostů setkání fanoušků s názvem Grand Slam XVI. V rámci svého vystoupení se rozpovídal o svém novém CD Dreamland, zabrousil také na fanoušky mnohdy kritizovaný film Star Trek: Nemesis a zmínil se i o chystaném jedenáctém startrekovém filmu.

Velmi zajímavá část Spinerova vystoupení následovala poté, co od svého fanouška vyslechl, že ho miluje v roli bláznivého vědce ve filmu Den nezávislosti. Spiner na to reagoval:

"Byla to dobrá role a byl jsem skutečně šťastný, že jsem ji dostal. Lidé se mě ptali, jestli jsem zaškatulkovaný coby Dat ve Star Treku na příštích 150 let. A orpavdu jsem nebyl. Ale byl jsem pak zapsaný jako vědec ze Dne nezávislosti. Teď jsem ve filmu, strašném filmu, nazvaném Superhero: The Movie… Režisér mi volal, skutečně velmi talentovaný chlápek, a řekl mi, že má pro mě roli... vědce. ‘Jak zábavné, že o mě smýšlíte jako o vědci’… Daboval jsem také jednu postavu v animáku, co to bylo za roli? Vědec. Musím říct, že nevím nic o vědě."

Nemesis: dobře, nebyl to nejhorší film TNG
Na závěr se jeden z fanoušků nechal slyšet, že jeho nejoblíbenějším filmem je Star Trek: Nemesis (na kterém Spiner spolupracoval i jako scénárista). Jeho vyjádření pak odstartovalo diskuzi o filmech s posádkou Nové Generace:

"Myslím, že Nemesis měla špatný osud. Není vyloženě skvělá,… Domnívám se, že je lepší než Vzpoura a ožehavé srovnání je, myslím, mezi Generations a Nemesis. Samozřejmě První kontakt je nejlepší film, který jsme natočili… Myslím, že je v Nemesis spousta dobrých i ne tak dobrých okamžiků. Scéna, kterou asi nemá každý rád, je ta, kdy Dat vybouchne. Tohle bylo naposledy, kdy jsme pracovali společně a tak jsme chtěli udělat na závěr něco velkého. Takže pro Data to byla poslední cesta jeho obětavého já - teď se nezdá, že by to byla správná věc. A tady je další část: Pokud se přijdete podívat na film, Dat by se mohl vrátit. Ale neeee… nikdo nepřišel! Zkoušeli jsem zjistit, co bylo špatně. Zahájili jsme v kinech hůř než některé další filmy. Tak jsme si pomysleli ‘Hádám, že je po všem.’ Ale teď se chystá nový Star Trek film a nemůžu se dočkat, až ho uvidím. Dobře, počkám si. Ale jsem rád, že se točí. Doufám, že bude mít velký úspěch. Vím, že bude."

A zde je krátký rozhovor s Brentem Spinerem o jeho novém CD Dreamland.

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 14. dubna 2008
přečteno: 5290x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG