Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Giacchino: trochu se bojím začít skládat Star Trek

pá 25. dubna 2008      autor: little borg      přečteno: 3027x      komentáře: 0

Michael Giacchino Skladatel hudby k novému Star Treku Michael Giacchino byl hostem ‘Zocalo Lecture’ v County Museum of Art Los Angeles. Mluvil o svých začátcích, když jako dítě poprvé skládal, a dostal se až ke spolupráci se Stevenem Spielbergem na hudbě k videohrám. Giacchino řekl, že to byl JJ Abrams, který ho dostal k televizi a filmům. A samozřejmě padlo slovo i na hudbu ke Star Treku, kterou začíná skládat.

Spásný email od Abramse
Giacchino mluvil o tom, jak pracoval na hudbě k videohrám a jak stále toužil dostat se k televizním a filmovým projektům. Ale jak uvedl "nikdo o něm nemluvil." Pak dostal "bláznivý email" od JJ Abramse, který psal, že poslouchal jeho hudbu k videohrám, že si ji oblíbil a rád by mu nabídl práci, pokud ji chce. A nebyl to vtip, Giacchino brzy začal skládat pro seriál Alias (za který dostal Emmy) a zahájil dlouhou spolupráci s Abramsem.

Skládat Star Trek je ’děsivé’
Giacchino nedávno začal pracovat na hudbě pro Speed Racer. Mezitím u Star Treku odstartovala post-produkce, a tak je teď řada na něm, aby začal komponovat, a Giacchino se své role ujme s velkou vážností:

V této chvíli stále předstírám, že ji ani nemusím psát. Star Trek je totiž jednou z věcí, které opravdu miluji. A to je skličující. Velká výzva. James Horner a Jerry Goldsmith obzvláště jsou skladatelé, ke kterým chovám bezmeznou úctu a jsem jejich velkým fanouškem. Samozřejmě že jsem jako dítě neustále poslouchal The Motion Picture a The Wrath of Khan, a fakt, že tady sedím já a chystám se pracovat na Abramsově Star Treku, je prostě docela děsivý.

Giacchinova skladba "Roar!"z filmu Cloverfield na iTunes
Monstrfilm Cloverfield má na přán JJ Abramse jen minumum hudby, ta hlavní zaznívá až v závěrečných titulních, ale stojí za to. Giacchino předvedl, jak miluje filmy o monstrech a chtěl své nadšení převést do jedné velké skladby, která nese název "Roar!" Zájemci mají možnost koupit skladbu na iTunes od 29.4. Soundtrack na CD podle všeho nevyjde.

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 25. dubna 2008
přečteno: 3027x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG