Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pegg: Můj Scotty není napodobeninou Jamese Doohana

čt 15. května 2008      autor: Mvek      přečteno: 2937x      komentáře: 0

Simon Pegg jako Scotty Poslední vydání Star Trek Magazínu (v USA a Velké Británii) přináší interview s novým představitelem Scottyho – Simonem Peggem. V následujícím úryvku se zmiňuje o svém ztvárnění role mladého šéfinženýra hvězdné lodi Enterprise. V době menší okurkové sezóny se nám tak dostává něco málo dalších informací k jedenáctému startrekovému filmu, který spatří světlo světa za rok.

Na otázku, jak je světa Star Treku znalý, beze studu přiznal, že je fanouškem po celý život. "Samozřejmě jsem jako kluk sledoval původní sérii, a Novou generaci jsem také znal dobře, znal jsem všechny její hlavní postavy. Z Voyageru jsem viděl docela dost epizod a stal jsem se velkým fanouškem Sedmé z Devíti. Rozhodně jsem s Trekem hodně obeznámen."

Na otázku ohledně ztvárnění své role Pegg znovu ujišťoval, že splnil svůj "domácí úkol", ale že nemá v úmyslu ztvárnit Scottyho tak jako James Doohan. "Co jsem chtěl, bylo vzdát Jamesi Doohanovi svým podáním hold, ale v žádném případě ne se za něj vydávat, protože nechci, aby to působilo jako imitace. Je totiž důležité, že tento film nemá prvky parodie, je to velmi vážný, a nikoliv ironický Star Trek film. Evidentně se pohybuje na tenkém ledě, protože se vrací zpět, částečně k původní sérii, takže člověk má tendenci sledovat Jima Doohana a pokusit se ho napodobit. Ale to jsem neudělal, já se prostě zaměřil na své vzpomínky a lásku k seriálu," řekl Pegg a ještě také zmínil, že bylo příjemné dostat příležitost pracovat po boku syna Jamese Doohana, který přišel na natáčení kvůli nějaké doprovodné práci. Bavili se o jeho otci.

Zdroj: SciFi Pulse
poručík Mvek
autor: Mvek
vydáno: čt 15. května 2008
přečteno: 2937x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG