Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Robert Picardo o roli ve Stargate Atlantis

pá 23. května 2008      autor: Darkknight      přečteno: 3130x      komentáře: 0

Holodoctor - Robert Picardo V posledním čísle časopisu Starlog se objevil rozhovor s Robertem Picardem, kterého fanoušci znají jako nezapomenutelného Holodoktora ze seriálu Star Trek: Voyager. V tomto interview zmínil herec svoji novou roli v dalším hitovém sci-fi seriálu Stargate: Atlantis. V následujícím článku vám přinášíme krátký výtažek z rozhovoru, který jistě potěší každého fanouška.

"Na začátek nové sezóny se pochopitelně moc těším. Ze všech STAR děl už mi chybí jen role ve Star Wars." Picardova postava Woolseyho využije svých velících schopností - dostane na svá bedra kus zodpovědnosti: "Otevřela se zajímavá možnost dát Woolseyho do velení. Jde o civilní vědeckou výpravu na Atlantis. Zatím v jejich čele stál civilní velitel dr. Weirová, a vojenský velitel, plukovník Carterová. No a teď se do čela dostal byrokrat s vědeckými a velícími zkušenostmi opékače topinek! V tom je přímo zabudován konflikt - nevědec vedoucí vědeckou expedici, a civilista do morku svých kostí, vydávající vojenské rozkazy. Pro mě má v zásobě nepřebernou škálu chyb, které mlže udělat!"

"V první řadě jsme stanovili že Woosley to většinou myslí dobře, i když občas lidi postrčí nesprávným směrem a je s ním někdy obtížné vyjít. Má jistý etický kodex. Je zvyklý rýpat se v rozkazech kohokoliv jiného, ale sám není schopný rozkazy vydávat. Bude zajímavé sledovat, jak se s novou výzvou popere, jak se vyrovná s nutností mít sebevědomí, a s nutností nenechat se ovlivnit pocitem vlastní zranitelnosti a ohrožení . A samozřejmě jak bude vycházet s těmi, jimž velí. Woosley bude muset sebrat odvahu. Jakožto člověk byl vychován a vyrostl k tomu, aby dělal jednu jedinou věc. A teď najednou spadnul rovnou doprostřed jiné situace, v níž se musí pružně přizpůsobovat a musí rozšířit rozsah svých působností a schopností. Pro herce je tohle úžasné hrát: být zkoušen takovým způsobem, jaký jste předtím nezažili, a stát tváří v tvář překážkám jako nezkušenost, strach a předsudky, které musíte překonat."

"Stargate je chytrý a zábavný seriál, a diváci science fiction jsou loajální a předurčení k tomu dívat se na herce kterého znají z předchozích děl velkým drobnohledem. Nemyslím, že Woolsey bude někdy fanoušky milován tak, jako byl nakonec milován Holodoktor, ale pod svým rezavým zevnějškem je přeci jen takové přerostlé dítě. V průběhu natáčení jsem se dobře seznámil s autory Joem Malozzim a Paulem Mulliem, takže mají dobrou představu o mých hereckých přednostech. Jsem si jistý, že pro mě napíšou zajímavou a vzrušující roli. "

Zdroj: TrekWeb.com
komandér Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: pá 23. května 2008
přečteno: 3130x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG