Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

TrekFEST 008 - rychloreport

út 8. července 2008      autor: Lina      přečteno: 6255x      komentáře: 4

FF Letošní ročník Festivalu fantazie, celorepublikové události pro všechny příznivce prakticky čehokoli aspoň trochu sci-fi či fantasy, přehoupl svůj tradiční měsíc červenec a začal již v červnu. Tentokráte tedy v pátek, 27. června, se fanoušci z celé republiky sbalili a vydali na svoji cestu na Vysočinu, do městečka Chotěboř. I náš klub byl jako vždy přítomen a tak vám můžeme zprostředkovat, co se odehrálo od pátku do středy.

Pátek 27.6

Pózování u přední desítky Letos se mi podařilo, že jsem mohla vyrazit na con již od prvního dne a zůstat i do dne posledního. V pátek jsme se vydali z Prahy kolem druhé odpoledne. Kupodivu jsme dokonce ani nezůstali viset v dlouhé zácpě. Cestou jsme to vzali přes zámek Konopiště (trocha těch památek) a pak už honem směr Chotěboř. A jen co jsme jí dosáhli, nedalo se říct nic jiného než "home sweet home" :o) Pokaždé, když se vrátím na tohle místo po takové době, je to, jako bych se vracela k něčemu známému a milovanému. Zkrátka tady jsou fanoušci doma.

Páteční zahájení Trekfestu jsme nestihli, ale hned po příjezdu, nutné večeři a ubytování, jsme vyrazili do velkého sálu za všemi trekkies. Ano, Trekfest je opět tu. Ale něco bylo jinak. Jak již předesílaly stránky www.trekfest.cz, zrcadlový vesmír se začínal probojovávat do toho našeho. A měli plán!

Sobota 28.6

Snídaně s trekkiesLetos byla v programu novinka "Snídaně s trekkies". Tento skvělý nápad, který samozrejmě zahrnoval i snídani, nám protáhl těla při rozcvičcě, seznámil nás s hostem z paralelního světa a informoval o programu dne. Poté jsme si samozřejmě doplnili i oběd, abychom naplněni mohli pospíchat na první část přednášky o zrcadlovém vesmíru od Omiho a Bedraz. Málokdo z nás tušil, že zrcadlový vesmír má vedle seriálové tvorby velice dobře vyvedenou knižní podobu s kompletní historií. V kině se poté v podvečer slavnostně křtilo DVD Metrénského incidentu.

DJ Big LittleNovinkou byli letos i ST momentky, čili nafocené scénky ze seriálů, ke kterým měli soutěžící přiřadit název epizody, z které pocházejí. Dnes byla na pořadu TNG. Dále jsme si v sobotu zasoutěžili s Martym v Hláškách z filmů a seriálů a večer nás překvapil littleborg nekonvenčním výběrem ST hudby. I ta byla taková mirrorová, protože kde jinde byste čekali Star Trek techno? Ale zlej vesmír, či dobrej, čert to vem, zařádili jsme si u toho pořádně. :o)

Neděle 29.6

Infantil DiskotékaRáno v deset "Snídaně s trekkies" - jak jinak, trocha Metrénského incidentu, filozofie Vulkánců, druhá Historie za zrcadlem, ST momentky (tentokráte DS9), vyhodnocení Hlášek z filmů a byl tu zase večer a soutěz Pět proti pěti. Skromně se můžu pochlubit, že tým ve složení: Lore, První ze dvou, Druhá ze dvou, já a Urza, jsme tým kapitána Johansona roznesli na kopytech. :o) Výletníci Hypo a spol. nám vzápětí představili svůj První zahraniční con (loňská londýnská výprava nejen pro kopii filmu První kontakt pro CzechTREK) a na konec náročné neděle tu byla Infantilní diskotéka. A to byl hukot! Na písničky jako Kačeři z Kačerova, Letohrátky a Chip a Dale jsme dokázali křepčit až do tří do rána. Bylo to skvělé, bylo to unavné a musí to být příště znovu!

Pondělí 30.6

Spotynka dává pozor :)Opravdu jsme chtěli Posnídat s trekkies, ale vstali jsme ve dvanáct. :o( Rychle vyřešili snídani/oběd a pospíchali na ST momentky. Dnes byl na pořadu Voyager, který jsem si nemohla nechat uniknout. A s Urzou jsme se zúčastnili soutěže v Seriálových znělkách. Nebyli jsme špatní, ale na vítězství to nestačilo. Večerním hřebem bylo divadlo slavného Oktan Teamu s titulem Půjčovna kol aneb Je třeba zabít Baltara. Tentokrát se herci rozhodli nečekat, jestli se Oktan Esoterus milostivě dostaví a nandali nám zábavu s plnou parádou.

Úterý 1.7

Trekkies a jídlo...Nezaspali jsme a Snídali s trekkies. To považuji za úspěch. :o) Pak už následoval klasický maratón přednášek (ST momentky - ENT, Návštěvníci přicházejí warpem či Teorie strun atd.). Mezi ně se však podařilo vpašovat i společné focení všech účastníků Trekfestu, pokud možno uniformou oděných. V dusném vedru to byl opravdu obdivuhodný výkon, že se všichni do nějakého toho úboru navlékli a a absolvovali focení vevnitř i venku před kinem. Celý den byl plný napětí, neboť se na večer chystala důležitá událost. Dnes se mělo rozhodnout v soudním sporu Star Trek vs. Star Trek. Zrcadlová strana Star Trek vesmíru žalovala federální realitu, že se jí dostalo málo místa v seriálech, a chtěla nápravu. Nakonec bylo na divácích, aby se stali porotou a rozhodli. Porota po vyslechnutí několika svědků rozhodla. Žaloba byla zamítnuta. Vítězství jsme šli oslavit na večerní karaoke, z kterého si moc nepamatuji (šla jsem spát tak o 4 hodiny dřív nez ostatní. :o)

středa 2.7.

Herna v SokolovněPrvní, co by se dalo považovat za ráno, bylo, když jsem rozlepila oko, protože do pokoje přišli všichni ti, kteří večer zůstali na karaoke. Ráno to bylo proto, protože venku už bylo světlo. Nicméně oko jsem zase zavřela a až v půl jedenácté se dozvěděla, že ten ranní příchod, který se konal v půl páté, byla skupina, která vydržela ž do závěru karaoke a ještě odzdobila Velký sál od Star Trek plakátů. Středeční program Trekfestu se totiž na závěr přesouval do prostor vedlejší Sokolovny.

Po dopolední sprše jsme rychle přeběhli na snídani (podle přesnějšího časového rámce na oběd) do Panského dvora. Ti, co své jídlo zvládli rychle, se vydali na rozloučení s Trekfestem, který se chýlil ke konci. My to s Iris nestihly, alespoň jsme se vydaly na přednášku o Johnu Barrowmanovi (Torchwood), kterou si připravila Ziina.

Hromadné focení před kinemVečer se opět nachýlil a bylo třeba rychle připravit Jeho eminenci, pana Spocka, na slavnostní soupeření s delegáty z jiných světů. A šlo o hodně. Do soutěže CosPlay se přihlásilo 33 soutěžících, kteří se chtěli pochlubit svým kostýmem. Proto jsme si dali tentokrát ještě o trochu víc záležet, aby Jeho eminence vypadala opravdu dobře! Společnými silami jsme ho vyslali do boje a sami se zařadili do houstnoucí fronty ve foyer kina. Atmosféra začínala skutečně houstnout a vzduch mizet, až se otevřely dveře sálu a davy fanoušků byly vpuštěny dovnitř. Padmé, hlavní organizátorka soutěže, nás uvítala, rychle upřesnila pravidla a vše mohlo začít. Postupně se nám představili všichni soutěžící, kteří byli rozděleni na kategorie Sci-fi, Fantasy a Ostatní. V těchto kategoriích hodnotila porota. Publikum vybralo jen jednu masku ze všech kategorií. O to větší radost nám udělalo, že tím, kdo byl podle hodnocení publika nejlepší, se stal Omi a jeho zdcadlový pan Spock! I porota ho ocenila, a to druhým místem kategorie Sci-fi. Na prvním se umístila andoriánská doktorka. Vítězům znovu gratulujeme. :o)

Kash-Wan a proslavené chemické světloStředečním CosPlay končil con pro velkou část Trekkies. Rozloučili jsme se, otlapkovali a zamávali si. To vše co nejrychleji, jak to šlo, (a že to nešlo!), protože s tmou se přiblížila i noční bojová hra Kash-wan. Té jsem se zbaběle nezůčastnila. :o)

Tím končí Trekfest. Po téměř šesti dnech jsem odložila uniformu, kterou miluji, a ráno oblékla tu, kterou mám ráda. Pro mě začal Gatecon. ;o)

poručík Lina
autor: Lina
vydáno: út 8. července 2008
přečteno: 6255x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG