Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Plány vydavatelství Pocket Books na rok 2009-2010

st 25. března 2009      autor: Jacob      přečteno: 5974x      komentáře: 0

obal knihy s románovým přepisem jedenáctého Star Trek filmu Vážení čtenáři, přinášíme vám kompletní přehled Star Trekových knih, které chystá ve Spojených státech amerických na tento a následující rok nakladatelství Simon & Schuster. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na knižní přepis nového Star Trek filmu, který by se měl objevit v knihkupectvích spolu s květnovou premiérou. Kniha by měla vyjít ve vázané formě. Více informací si můžete přečíst na blogu překladatele.

STAR TREK: ENTERPRISE KOBAYASHI MARU STAR TREK: ENTERPRISE KOBAYASHI MARU
Michael A. Martin & Andy Mangels

Strhující pokračování knihy z románové série s hrdinným kapitánem Archerem Star Trek: Enterprise — The Good That Men Do, popisující incident, jehož následek napomohl vzniku romulanských válek: zničení obchodní lodi Kobayashi Maru.

STAR TREK 101 STAR TREK 101
Terry J. Erdmann & Paula M. Block

Kniha by měla sloužit jako úvod do star-trekového vesmíru. Průvodce napříč všemi sériemi a celovečerními filmy s podrobnými popisy všech lodí a postav, které se ve Star Treku objevily.

STAR TREK CORPS OF ENGINEERS: WOUNDS STAR TREK CORPS OF ENGINEERS: WOUNDS
Ilsa J. Bick; Keith R.A. DeCandido; John J. Ordover; Terri Osborne; Cory Rushton

Antologie šesti dříve publikovaných eBook novel z řady Starfleet Corps of Engineers. Poprvé v tištěné verzi. Za zmínku určitě stojí i nádherná obálka od Ricka Berryho.

STAR TREK DESTINY: GODS OF NIGHT STAR TREK DESTINY: GODS OF NIGHT
David Mack

První kniha z blížící se crossover trilogie Star Trek: Destiny bude dějově procházet mezi knižními řadami Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine a Star Trek: Titan. Zdařilá obálka pochází tentokrát z dílny Cliffa Nielsena.

STAR TREK DESTINY: MERE MORTALS STAR TREK DESTINY: MERE MORTALS
David Mack

Druhá kniha z crossover trilogie Star Trek: Destiny, jejíž příběh začíná v únoru 2381, po událostech z románu TNG: Greater Than the Sum. Příběh se zdá být volným pokračováním epizod s Borgy v TNG a také čerpá inspiraci z obrazu v kalendáři 2007 Ships of the Line, který ukázal trosky Columbia NX-02, které zkoumají příslušníci Hvězdné flotily z 24. století. Opět velmi zdařilou obálku vytvořil proslulý Stephan Martiniere.

STAR TREK: THE ACADEMY - COLLISION COURSE STAR TREK: THE ACADEMY - COLLISION COURSE
William Shatner; Judith & Garfield Reeves-Stevens

Kniha odhaluje dosud nepoznané období mladého Jamese T. Kirka a Spocka na Akademii, jací byli, jak se poznali a jejich příběh až do období jak jej známe dnes. Jedná se o brožovaný dotisk původního vázaného vydání. Obálku ke knize vytvořil James Wang.

Star Trek Destiny: Lost Souls STAR TREK DESTINY: LOST SOULS
David Mack

Třetí a poslední kniha z crossover trilogie Star Trek: Destiny. Jak rozdílně se v průběhu času vypořádají s probíhajícím incidentem kapitáni Jean-Luc Picard, William Riker a Ezri Dax? Pro každého z nich je rozhodnutí jinak těžké, jinak osobní.

STAR TREK: ERRAND OF FURY, Book 3: THE SACRIFICES OF WAR STAR TREK: ERRAND OF FURY 3 - THE SACRIFICES OF WAR
Kevin Ryan

Třetí kniha z trilogie Errand of Fury z prostřetí originální série Star Treku. Kapitán James T. Kirk a pan Spock jsou lapeni na primitivní planetě Organia, kterou okupují klingonské jednotky. Obálku ke knize vytvořil od Alan Dingman.

STAR TREK MIRROR UNIVERSE: SHARDS AND SHADOWS STAR TREK MIRROR UNIVERSE: SHARDS AND SHADOWS
Christopher L Bennett; Margaret Wander Bonanno; Peter David; Keith R.A. DeCandido; Michael Jan Friedman; Jim Johnson; Rudy Josephs; David Mack; Dave Stern; James Swallow; Dayton Ward & Kevin Dilmore; Susan Wright

Pokračování antologie povídek ze zrcadlového vesmíru z roku 2007.

STAR TREK: A SINGULAR DESTINY STAR TREK: A SINGULAR DESTINY
Keith R.A. DeCandido

Jedná se o knihu odlišnou od předchozích typicky star-trekových románů. Keith R.A. DeCandido ji sám popsuje jako "politický thriller ve stylu Toma Clancyho" a nechává si prostor pro více vlastní tvorby. Obálku pro tuto knihu vytvořil Alan Dingman.

STAR TREK TITAN: OVER A TORRENT SEA STAR TREK TITAN: OVER A TORRENT SEA
Christopher L. Bennett

Pátá kniha z velmi úspěšné řady Star Trek: Titan a pokračování další románové řady Star Treku - Destiny. Obálka k této knize byla poprvé odhalena 11. července 2008 u příležitosti Shore Leave Convention a jejím autorem je, jako u předchozích románů, Cliff Nielsen.

STAR TREK: MERE ANARCHY STAR TREK: MERE ANARCHY
Mike W. Barr; Christopher L. Bennett; Margaret Wander Bonanno; Dave Galanter; Dayton Ward & Kevin Dilmore; Howard Weinstein

Antologie šesti dříve publikovaných eBook novel z období 30ti leté historie originální série. Poprvé v tištěné verzi. Obálku navrhl Alan Dingman.

STAR TREK: VOYAGER FULL CIRCLE STAR TREK: VOYAGER FULL CIRCLE
Kirsten Beyer

Nový začátek pro sérii Voyager a pokračování další románové řady Star Treku - Destiny. Vydání románu bylo poprvé oznámeno na Comic-Conu 2008 v New Yorku a obálka ke knize byla poprvé odhalena 11. července 2008 u příležitosti Shore Leave Convention.

STAR TREK VANGUARD: OPEN SECRETS STAR TREK VANGUARD: OPEN SECRETS
Dayton Ward & Kevin Dilmore

V pařadí již čtvrtý román z knižní série Star Trek: Vanguard jehož příběh se odehrává opět ve 23. století na základně 47, známé také pod názvem Vanguard. Obálku navrhl, jako u předchozích románů, Doug Drexler.

Troublesome Minds STAR TREK: TROUBLESOME MINDS
Dave Galanter

Nová kniha s původní posádkou z doby 5-ti leté mise. Enterprise zachrání muže, kterého chtěli vlastní lidé zabít. Dostanou se tak do patové situace, kdy nemohou zachráněného vrátit na jeho rodnou planetu.

STAR TREK: THE NEXT GENERATION - LOSING THE PEACE STAR TREK: THE NEXT GENERATION - LOSING THE PEACE
William Leisner

Román navazující na trilogii Destiny. Dokáže Jean-Luc Picard pomoci těm, kteří přežili vydrancování jejich domovské planety Borgy? Jedním z takových "sirotků" je i poručík Jasminder Choudhury, velitelka ostrahy na USS Enterprise.

Star Trek The Soul Key DEEP SPACE NINE: THE SOUL KEY
Olivia Woods

Volně navazuje po konci seriálu Deep Space 9; přímo navazuje na knihu FEARFUL SYMMETRY. Spící Cardassijská agentka Iliana Ghemor se pokouší přebrat identitu Kiry Nerys. Do všeho se však zamotá intendantka Kira ze "zlého" zrdcadlového vesmíru.

Star Trek The Never Ending Sacrifice DEEP SPACE NINE: THE NEVER ENDING SACRIFICE
Una McCormack

Kniha by nám měla blíže přiblížit, jak se Cardassiané vyrovnávají s následky Dominionských válek.

Knihy, které ještě nemají obálky

SEVEN DEADLY SINS
Dayton Wad & Kevin Dilmore; James Swallow; Keith R.A. DeCandido; Jimmy Diggs; David McIntee; Marc Giller; Britta Dennison
Antologie z různých časových období Star Treku, zaměřující se na sedm nepřátel Federace: Romulany (Pride); Cardassiany (Envy); Klingony (Anger); Pakledy (Sloth); Ferengy (Greed); Borgy (Gluttony); zrdcadlový vesmír (Lust).

ENTERPRISE: THE ROMULAN WAR
Michael A. Martin
Tato kniha by měla volně navazovat na knihu KOBAYASHI MARU. Konečně se dozvíme bližší informace o tajemné válce s Romulany.

VOYAGER (Titul není pojmenován)
Kirsten Beyer
Kniha by měla navazovat na knihu STAR TREK: VOYAGER FULL CIRCLE

TITAN (Titul není pojmenován)
James Swallow
Šestá kniha z řady Titan.

poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: st 25. března 2009
přečteno: 5974x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG