Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Robert Picardo o přechodu z Voyageru do Stargate - 2. část

út 29. července 2008      autor: Mvek      přečteno: 4633x      komentáře: 0

Robert Picardo Přinášíme vám druhou část rozhovoru serveru TrekMovie.com s robertem Picardem (nejoblíbenějším holoprogramem ze Star Treku), a to právě o jeho roli ve Star Treku: Voyager, přechodu ke Stargate: Atlantis a o tom, s kým by si chtěl ze starých známých zahrát.

První část tohoto rozhovoru jste si mohli přečíst zde.

TrekMovie.com: Vaše postava z Voyageru prošla během sedmi sezón obrovským vývojem. Minimálně nejvíce ze samotného Voyageru. Usiloval jste o to hodně, nebo k tomu došlo přirozeně?

Robert Picardo: Když jsme natáčeli třetí nebo čtvrtou epizodu, scénáristé si uvědomili Doktorův potenciál, a tak vytvořili pár epizod zaměřených na něj. Ale také jsem často zašel do kanceláře scénáristů – Brannon Braga mě výborně napodobil, jak se schovávám v keřích před kanceláří a čekám, až si půjde ven zakouřit, pak k němu přiskočím a řeknu: „Víš, Brannone, přemýšlel jsem a atd. atd.“ Zpětně si myslím, že nejlepší, co jsem navrhl, byl vztah Doktora se Sedmou z devíti. Byl jsem docela znepokojený, když Kes opustila seriál, protože ona byla Doktorovým důvěrným přítelem a on jí odkryl své nitro tak, jak by to neudělal nikomu jinému. Obával jsem se, že holodoktor ztratí odezvu, jak ho okolí přijímá. Když jsem se o tom zmínil Brannonovi, navrhl mi, ať s něčím přijdu, jak bych mohl mít vztah zase s někým jiným. Tak jsem o tom přemýšlel, až jsem se rozhodl prohodit role. Protože Kes v podstatě učila Doktora, v rozvíjení jeho lidskosti, pomyslel jsem si, že by bylo nádherné, kdyby si holodoktor myslel, že on je vhodnější než člověk, aby učil Sedmou, jak znovu získat svoji lidskost. Takže jsem navrhl celé to hraní si na životní role a lekce slušného chování. Netušil jsem, že by se mohli tohohle dlouhodobého příběhového rámce držet čtyři roky. A logickým výsledkem samozřejmě byla epizoda v duchu My Fair LadySomeone To Watch Over Me (Ten kdo mě hlídá), kde se učitel zamiluje do své žákyně. Nejen, že jsem si vytvořil skvělá přátelství jako herec v seriálu, ale Doktor přišel na způsoby, jak navazovat kontakty se všemi postavami. Takže souhlasím s vámi, že mi scénáristé poskytli výborný vývoj postavy a byla to zábava po celých sedm let.

TrekMovie.com: Viděl jsem výsledky průzkumu, které tvrdily, že si fanoušci vybrali holodoktora jako druhou nejoblíbenější postavu Voyageru, hned po kapitánovi Janewayové, dokonce o kousek radši než Sedmou z devíti…

Robert Picardo: No, říkal jsem Jeri (Ryan), že mám nejlepší zadek v seriálu (smích), takže je to možná ono. Jsem přesvědčen, že to, co zapříčinilo, že postavy měly potenciál potěšit fanoušky, bylo, že se nemusely chovat jako oddaní stoupenci Federace, stateční a správní ve svěrací kazajce odvážného chování Hvězdné flotily. Na Doktorovi bylo zábavné, že byl vytvořen pro specifický účel, a jakmile byl postaven mimo tento rámec, nemusel se chovat podle pravidel chování Flotily. Mohl být zbabělý, mohl být neochotný, mohl být třeba drzý, a byla to zábava hrát všechny tyto negativní vlastnosti a bavit diváky. Co tím chci říct je, že měl prostor být mnohem více překvapivý co se týče reakce než kterákoliv jiná postava, a to je dáno už konceptem seriálu. Věřím, že ostatní herci mi záviděli, v dobrých mezích, že mi mohli dát všechny ty praštěné nebo dramatické repliky.

TrekMovie.com: Je to už 7 let, co se Voyager vrátil z Delta kvadrantu na Zemi. Jak podle vás proběhlo těch sedm let pro Doktora?

Robert Picardo: Myslím si, že přednáší na Akademii Hvězdné flotily a cestuje po celé galaxii jako host po přednáškách. Je hlavním zastáncem práv hologramů. Napsal několik pojednání o holopologii, což je samozřejmě věda zabývající se kulturou a uměním hologramů. Domnívám se, že se stal též hostujícím sólistou v Symfonii San Francisca, kde zpívá některé své oblíbené árie. Byl bych rád, kdyby se čas od času setkal se Sedmou kvůli, ehm, žhavé vzpomínce… Nezapomeňte, Doktor nestárne, takže podle mě bude holodoktor za deset, dvacet let vypadat přitažlivě.

TrekMovie.com: Kdybyste měl možnost pracovat s hercem ze Star Treku, kdo ještě nehrál ve Stargate… kdyby za vámi přišli s otázkou „s jakým ST hercem byste chtěl společně hrát v jedné scéně“, koho byste zvolil?

Robert Picardo: To je výborná otázka. Popravdě jsme velmi blízcí přátelé s Ethanem Phillipsem (Neelixem). Navrhl jsem také producentům různé herce, které mám rád z jiných seriálů, jako například Grega Itzina, který tak úspěšně hrál zlého prezidenta v seriálu 24 hodin. On a já jsme kamarádi a velmi rád bych ho viděl na place ve Stargate. Garret Wang (Harry Kim) by byl taky fajn. Robbie McNeill (Tom Paris) a Roxann Dawson (B'Elanna Torres) jsou spíše režiséry na plný úvazek než herci a Tim (Tim Russ – Tuvok) má zase stálá hudební vystoupení, ale bylo by úžasné s nimi znovu pracovat, a samozřejmě i též s Kate (Kate Mulgrew – Kathryn Janewayovou).

TrekMovie.com: Jste v obraze co se týče novinek kolem Star Treku a nového filmu?

Robert Picardo: Občas s přáteli vtipkuji, že když jsem teď emigroval z jedné franšízy do druhé, tak zrovna začíná být Star Trek na pořadu dne. Zůstal jsem u něj v letech jeho mírného úpadku, a nyní, když se zase dostává do popředí, jsem samozřejmě přešel ke Stargate. Teď, když se JJ Abrams chystá ST oživit, je špatný čas stěhovat se o dům dál… Jsem první ST herec, kromě těch epizodních, který v podstatě přechází jinam na plný úvazek. Jsem zvědav, jestli to nějak ovlivní hardcore fanoušky Stargate, fanoušky, kteří mají pocit, že jejich franšíza je nadřazená ostatním. Zajímalo by mě, jestli mají pocit, že to smrdí, když vezmete ST herce a dáte mu takovou významnou roli. Doufám, že ne, ale nikdy nevíte.

TrekMovie.com: No, ale přijali Bena Bowdera a Claudii Black.

Robert Picardo: To je fakt, a oni přešli ze seriálu Farscape. Takže fanoušci akceptují přeběhlíky, když pracují tvrdě a pořádně. Spoléhám na to.

Zdroj: TrekMovie.com
poručík Mvek
autor: Mvek
vydáno: út 29. července 2008
přečteno: 4633x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG