Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Voyager - Nástrahy osudu "úvod"

ne 24. srpna 2008      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 3008x      komentáře: 2

Star Trek: Voyager - Virtuální osmá série #1 Seriál Star Trek: Voyager se k vám opět vrací! Portál Trekkies.cz vám, našim čtenářům, nabídne každou neděli příjemné počteníčko, jeho "osmou virtuální sérii". Příběh osmé série otevírá epizoda, jejíž název v originále zní Hiatus a v českém překladu Nástrahy osudu. Ponořte se tedy spolu s námi do dalších dobrodružství a osudů posádky hvězdné lodi Voyager. A nezapomeňme... "Konec cesty může být i jejím začátkem."

Star Trek: Voyager - Nástrahy osudu

Originální název: Hiatus
Autor: Jemima (feedback@jemimap.cjb.net)
Překlad: Klingi
Úprava překladu: Lyta Alexander (Lyta@xko.cz)

Čas: 1503

Přeživší posádka nejnešťastnější hvězdné lodi v historii Federace se upřeně dívala na stále se přibližující modrozelenou planetu Zemi. Po dlouhých sedmi letech se dostali domů. Tedy většina z nich a dost blízko k domovu. Jeden kratký světelný rok odděloval Voyager od všeho, co tu zanechali, když je Ochránce přesunul do vzdáleného kouta galaxie.

Na kapitánův rozkaz komandér Chakotay převzal kormidlo. Špatné znamení osudu, dalo by se říct. "Nastavte kurz... domů," naposledy rozkázala kapitán Janewayová. Chakotay upravil dráhu letu a Voyager se dal impulzem pomalu do pohybu. Hlavní obrazovka ukazovala flotilu lodí blížící se k Zemi, jež byla takřka na dosah. "Skvělé, pane Kime, ale trochu ukvapené." řekla Janewayová. Horlivý praporčík zaměnil obraz za zobrazení Země zblízka.

"To je standartní postup pro taktický pohled," pravil Harry na svoji obhajobu. "Toto není chin'tokský ústup, praporčíku," odvětila Janewayová. A ještě dodala: "Borgové byli tak už tak dost laskaví, že nás nechali světelný rok od domova, ale v kvadratu alfa stále platí omezení rychlosti letu." Kapitán se otočila směrem k Chakotayovi u kormidla a dodala: "Mějte to na paměti, komandére." Harry vrátil zpátky na obrazovku běžný pohled na hvězdy, s malým, ale jasným Sluncem uprostřed. Okolní hvězdy ale neplynuly, jak tomu bývá ve warp rychlosti.

Voyager dostal zabrat, jak při průletu transwarp koridorem, tak při explozi borgské koule, takže nikoho nepřekvapilo, když komandér Chakotay oznámil: "Warp pohon je mimo provoz." "Můstek strojovně," vyštěkla Janewayová netrpělivě. "Tady strojovna," ozvala se z interkomu Nicolettiová. V pozadí bylo slyšet jásot a moderní bajorskou taneční hudbu. "Hlášení, poručíku."

Hudba náhle ustala a hlášení Sue doprovázel jen běžný hluk. "Omlouvám se, kapitáne. Exploze borgské koule přerušila dodávky primární i sekundární energie. Také dilithiová matrice se bude muset znovu vyrovnat, než budeme moci přejít na warp." Posádka můstku viděla úsměv na tváři Janewayové, ale personál strojovny slyšel pouze její hrůzu nahánějící hlas, když se zeptala: "Jak dlouho vám bude trvat odložit taneční zábavu a opravit motory?" "Třicet hodin, madam," ujistila ji nervózně Nicoletti. "Strojovna konec."

Sedmá a Harry se okamžitě nabídli, že půjdou dolů do strojovny a pomohou s opravami. "Kam ten spěch, Harry?" zeptala se Janewayová. Mladý praporčík byl připraven i vyjít ven a tlačit, kdyby to Voyager dostalo o pět minut dříve k Zemi. "Potřebuji, abyste otevřel komunikační kanál na velitelství Hvězdné flotily." Harry splnil rozkaz a veselý admirál Paris se opět objevil na obrazovce, vedle Rege Barclayho a se zvyšujícím se počtem štábních pracovníků v pozadí.

Janewayová mu vysvětlila jejich situaci: "Obávám se, že tu nakonec máme menší komplikaci, admirále. Nebudeme mít warp pohon dřív jak za den nebo dva. Pošlete transport pro posádku?" Owen Paris již pilně pracoval na vydatných problémech, způsobených náhlým návratem Voyageru. O admirálovu pozornost soupeřila hlášení, opětovná shledání a povýšení s vojenskými a civilními soudy a slyšením jeho syna ohledně podmínečného propuštění. Když posádka zůstane izolovaná na palubě Voyageru ještě několik dalších dní, personál Pathfinderu by mohl mít víc času vyřešit soudní a osobní otázky.

A tak admirál přirozeně odpověděl: "To nebude nutné, kapitáne." Pobídnul Barcalyho a dodal: "Vlastně... Reg má nápad spojený s vaším návratem domů." "Kapitáne Janewayová, myslím si, že byste mohla s Voyagerem přistát v přehlídkových parcích Akademie Hvězdné flotily," vysvětloval Reg přeskakujícím hlasem. "Vyklízíme pro vás vzdušný prostor a připravujeme ohňostroj." Janewayová se usmála a povzbuzený Reg dodal: "Bude to oslava století!" "To zní skvěle, poručíku," odvětila Janewayová.

"Máme vám poslat opravářskou četu, aby vaší posádce pomohla?" zeptal se admirál, ačkoliv nechtěl, aby se rozšířily různé zvěsti ohledně tajemného návratu Voyageru domů předtím, než alespoň vyslechne kapitána. Janewayová jakoby vycítila admirálovy myšlenky. Svojí posádce sice důvěřovala, ale po strojovně se povalovala spousta technologie z budoucnosti. Čím méně lidí ji spatří, než se Hvězdná flotila rozhodne, jak s ní naloží, tím lépe. Kromě toho, B'Elanna by jistě nechtěla, aby se kdokoliv cizí dotýkal jejich zařízení.

"To nebude nutné," odpověděla Janewayová. "Myslím, že pár energetických rozvodů zvládneme opravit, aniž bychom k tomu povolali kavalérii." "Jestliže budete potřebovat nějaké zásoby, stačí jen zakřičet a my vám je pošleme," řekl admirál Paris. "Pathfinder konec."

Příběh zveřejněn s laskavým svolením autora překladu.

Zdroj: http://vv8.jetc.org | Překlad: Klingi
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 24. srpna 2008
přečteno: 3008x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG