Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Voyager - Nástrahy osudu "Čas: 1900"

ne 7. září 2008      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 2668x      komentáře: 0

Star Trek: Voyager - Virtuální osmá série #1 Chell se hrdě rozhlédl po jídelně. Stoly, židle i vše ostatní teď byly jeho. Teprve včera Chakotay odsouhlasil Bolianovu žádost, aby směl převzít jídelnu na plný úvazek. Jeho kuchařský úděl bude trvat už jen jeden den, ale bylo to to nejlepší období v jeho životě. Ve strojovně Chell trávil nejvíce času opravami, potuloval se po Voyageru i po jeho trupu, aby zacelil menší poškození a opravil rozvody energie.

I přes název 'opravářská četa' pracoval většinou osamoceně – ostatní rádobyinženýři byli spolek mrzoutů, kteří si nechtěli při práci povídat. Jeho kolegové se při opravách vždy dokázali rozbít tým a dostat se z doslechu. Posádka Flotily je tak nespolečenská, napadlo Chella. Avšak tady v jídelně byli všichni ochotní si s kuchařem povídat.

Neelix je zkrátka dobře vytrénoval a on teď Talaxiana nahradil ve funkci centrálního komunikačního systému v oblasti drbů. Co se stane se všemi Makisty, až dorazí na Zemi? A co s posádkou Equinoxu? A s bývalým Borgem? Co že to říkal admirál Paris, když volal Voyager? Zvědavci přicházeli k Chellovi, aby si poslechli nejnovější fakta a spekulace.

Ano, Bolian prožíval nejlepší dobu svého života. Lenošil v kuchyni a dojídal zbytky 'Redlíku bližšího než Proxima Centauri'. Zástup lidí na polední jídlo snědl všechny 'Domácí hranolky', 'Rotini z okružní cesty' i 'Návštěvu vegetariánského Vulkánu'. Pár listů 'Zelené zeleně domova' zbylo v míse. Chell jeden vytáhl a zamyšleně ho přežvykoval. Zálivka byla perfektní.

Škoda, že jeho kariéra kuchaře už nebude mít šanci na rozkvět. Několik stolů bylo stále obsazeno hovořícími členy posádky. Chell posbíral jejich prázdné talíře, přidal jim poslední kousky 'Návratu Obrácených' a pak se posadil ke stolu se svými starými přáteli ze strojovny. "Je zvláštní, jaká dálka je náhle jeden světelný rok, když je warp jádro mimo provoz," přemítal Harren.

"Trvalo by nám rok dostat se domů, nebýt starého dobrého Zeframa Cochrana." Impulzní pohon byl dobrý pro pohyb na orbitě, ale na překonávání mezihvězdných vzdáleností se nemohl s warpem vůbec rovnat. "Nikdy bychom neskončili v kvadrantu delta, kdyby na nás tvoje Hvězdná flotila neuspořádala hon," vtipkoval Jarvin.

"A teď nás máte tam, kde jste chtěli." Bývalý Makista nastavil Harrenovi zápěstí, zby mu nasadil pomyslná pouta. Jarvin nebyl jediný Makista, který se při pohledu na Zem stával zahořklým a sarkastickým. V kvadrantu delta byli jedna posádka, ale tady ve Federaci se na zločiny tak snadno nezapomíná. Nebyl to jediný rozdíl, který se tvořil mezi dříve nerozdělitelnou posádkou.

Včera, třicet tisíc světelných let daleko, Makisté i členové Flotily byly stejně daleko od rodiny, přátel a domova. A nyní, tak blízko, byli Makisté nuceni si vzpomenout, že jejich rodiny a přátelé jsou témeř všichni mrtví a domovy v ruinách. Harren ale přemýšlel pouze o otázkách práva. "Co jsi vlastně provedl, Jarvine? Nebo ty, Chelle?" zeptal se a odstrčil Jarvinovi ruce.

"Janewayová a Chakotay jsou ti, kdo by se měl bát, ne my, bezvýznamní lidí. Po něm půjdou Cardassiané a ji možná Hvězdná flotila degraduje." Pro Chella jako kuchaře bylo největší výzvou dokázat rozveselit špatně naložené členy posádky – další z tradic, kterou zdědil po Neelixovi. Ačkoliv byl Makista, cítil se povinen říct: "Jsem si jistý, že Hvězdná flotila uvidí naše důvody.

Nemohou Voyageru uspořádat oslavu, kterou plánují, a pak náhle uvěznit polovinu svých hrdinů." "Takže to o oslavě je pravda?" zeptal se Harren. Dal se snadno rozptýlit. "Přesně tak," odpověděl Chell. "Voyager přistane v přehlídkových parcích Akademie Hvězdné flotily a všechni členové rodin a přátelé, kteří stihnou přijet, tam budou, aby nás uvítali."

"Představte si tu ochranku," řekl Jarvina a snažil se nemyslet na svou rodinu nebo zdevastovaný domovský svět. "O tom nic nevím, ale slyšel jsem zvěsti ohledně menu." Chell vyprávěl, až si jeho přátelé vzpomněli, proč byli tak rádi, že byl převelen do jídelny. Přesto to však bylo vítané rozptýlení.

Příběh zveřejněn s laskavým svolením autora překladu.

Zdroj: http://vv8.jetc.org | Překlad: Klingi
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 7. září 2008
přečteno: 2668x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG