Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Voyager - Nástrahy osudu "Čas: 0700"

ne 5. října 2008      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 3126x      komentáře: 1

Star Trek: Voyager - Virtuální osmá série #1 Poručík Paris vstoupil do hangáru připraven na zdvořilosti. Foukl do trubky."Admirál na palubě!" oznámil tak hlasitě, aby to slyšeli i dva členové posádky na pozorovacím stanovišti, když admirál Paris a jeho pobočník vystupovali z raketoplánu. "Pohov," řekl Owen Paris. "Máš celkem malou loď, tati," řekl Tom, když si potřásal s otcem rukou. "Je to přísně tajný prototyp, synu. Nikdy jsi jej neviděl."

"Mlčím jako hrob," ujistil jej poručík Paris. "Omlouvám se, že jsme nemohli připravit větší čestnou stráž," řekl tak nahlas, aby to slyšel i pobočník. Pravdou bylo, že si nikdo až tak docela nepamatoval, co se má udělat, když na palubu přijde admirál. Bylo tomu už tak dlouho a navíc, příslušná část databáze Flotily byla poškozena, pravděpodobně od té doby, co se do systémů dostaly ty bakterie ze sýru.

A Tom měl obavy zeptat se Janewayové nebo Tuvoka na vhodný protokol. Harry si nevzpomínal, Sedmá říkala, že zastaralé rituály převzaté z námořních plavidel jsou irelevantní (prostě nevěděla) a několik Makistů se Tomovi vysmálo do obličeje anebo mu dávali neslušné rady.

"Všichni mají plné ruce práce s opravami," promyšleně pravil. Byla to zajímavá představa – stočtyřicet členů posádky nacpaných kolem warp jádra, aby podali Nicolettiové nebo Vorikovi francouzák. "Slyšel jsem ale, že tvá žena ne."

Tom se usmál. "B'Elanna i Miral spí, ale můžeme se u nich cestou zastavit." "Cestou?" "Kapitán Janewayová tě očekává ve své pracovně. Možná, že by si tady tvůj společník chtěl dát něco k snědku," navrhl Tom, prohlížejíc si pobočníka. Admirál souhlasně přikývl.

Flotila lodí se mezitím už dávno rozptýlila. Zůstalo jen sedm plavidel jako doprovod Voyageru po zbytek cesty.

Příběh zveřejněn s laskavým svolením autora překladu.

Zdroj: http://vv8.jetc.org | Překlad: Klingi
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 5. října 2008
přečteno: 3126x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG