Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Voyager - Nástrahy osudu "Čas: 0730"

ne 12. října 2008      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 2967x      komentáře: 2

Star Trek: Voyager - Virtuální osmá série #1 Admirál Paris nalezl kapitána Janewayovou jak sedí za stolem ve své pracovně, s šálkem kávy v ruce, prokousávající se stohem PADDů. Tak to je ta místnost, pomyslel si, ve které toho bylo tolik naplánováno a tolikrát byl zvýšen hlas. Ale na pohled vypadala stejně jako na jakémkoliv jiném plavidle třídy Intrepid. Jak si pamatoval z personálních záznamů – nebo spíš, co vyčetl mezi řádky – s Janewayovou nebylo snadné vyjít.

Ignorovala rady vyšších důstojníků už v kvadrantu alfa a mohla by být považována za odpadlíka. Ona ale byla místo toho hrdinou. Podle všeho neslyšela, že vešel. "Jak vidím, ani unavení neodpočívají," pravil. "Owene!" zvolala Janewayová a vstala, aby objala starého přítele. "Nedokážeš si ani představit, jak tě strašně ráda vidím."

Na chvíli si zkusil představit, jak by se na jejím místě cítil a sevřelo se mu hrdlo. Janewayová vytušila jeho myšlenky a změnila téma. "Tak mi pověz, jaké to je být dědečkem prvního dítěte narozeného v transwarpu." Vzpomněla si na posvátný text, které prorokoval zrození spasitele klingonského národa. "Jsem zmožen," odpověděl a zabořil se do křesla u jejího stolu, aby demonstroval své emocionální vyčerpání.

"Zázrakem bylo už to, že jsme s vámi mohli mluvit skrze Pathfinder. A najednou jste před našimi dveřmi! A to jsem byl jedním z těch, co vkládali do projektu nejvíce nadějí..." Owenův hlas se vytratil. "Věřím, že náš návrat byl neočekávaný," přikývla Janewayová. Udělala přestávku, aby mu mohla dojít pro hrnek kávy a opět se posadila za svůj stůl.

"Vyvstává zde řada otázek, které při přenosech nebyly nikdy zcela zodpovězeny." "Jsem si jistý, že se nakonec vše vyřeší," pravil polovičatě. Mohl by v boji použít silnější spojence než Rege Barclayho. Například Janewayová by byla silný spojenec v boji o veřejné sympatie... pokud sama neskončí ve vězení.

Jeho odpověď nebyla dostatečná, a tak se závažné otázky ujala ona. "Možná bys byl překvapen, kolik mých lidí je ochotno nechat se za své zločiny zažalovat – terorismus, porušení Základní směrnice i Základní časové směrnice, genocidu--"

Admirál ji přerušil. "Sedmá z Devíti nebude muset hájit své činy, které spáchala jako člen Společenstva." "Poukazovala jsem na "Pětici z Equinoxu", jak je nazývá Federální zpravodajská služba." Janewayová zamávala před svým hostem PADDem s novinkami. Půlku noci strávila snahou získat nějaké ponětí o tom, v jakém stavu jsou členové její posádky zde v kvadrantu alfa. V tomto případě to byl stav vskutku ubohý.

Admirál se zamračil. Podle jeho názoru byla posádka Equinoxu nejvyzývavější právní záležitostí návratu Voyageru - když pomine samotný záhadný návrat. Těchto pět by si zasloužilo být postaveno před vojenský soud; bude mít štěstí, když se mu podaří získat propuštění bez cti pro alespoň dva nebo tři z nich. Alespoň v těchto procesech měl nejaký vliv. Hvězdná flotila jako organizace nebude moct zasahovat do civilních procesů, před které budou postaveni další členové posádky.

"A pak jsou tu samozřejmě moji Makisté," pokračovala Janewayová. "Nepředpokládám, že by vůči nim bylo ukončeno stíhání." "Hvězdná flotila samozřejmě udělá, co bude moci, aby Makisty podpořila," odvětil Paris, "ale federální justice stále nerozhodla, zdali bude kdokoli z Chakotayovi posádky souzen za zločiny spáchané na jejím území."

Janewayová v zamyšlení dopila svůj ranní šálek kávy. Stále měla v ruce hrnek, který prudce vybočil, jak gestikulovala: "Ale to nebylo naše území. Předali jsme ho přece Cardassianům." "Nikdo znovu nechce vytahovat na světlo předválečné spory," řekl amirál, "tedy kromě cardassijského diplomatického atašé, ale ten svými protesty přináší Makistům spíš užitek."

"Politika přináší podivné kamarády," odvětila Janewayová, která si hrála s prázdným šálkem. Myslí byla očividně jinde. "Přál bych si, abych mohl tvojí posádce slíbit víc." "My víme, že nestojíme nad zákonem," pravila kapitán. Admirál Paris jasně cítil, že mluví o něčem zcela jiném. Ale o čem? "Tak mi pověz, jak jste se dostali zpátky.

Hlášení lodí z flotily říká, že jste vylétli přímo z vnitra borgské koule – ty vždycky všechno děláš stylově, Kathryn." A tak mu to řekla. Když skončila, zůstalo jen nepříjemné ticho. Dokonce i recyklovaný vzduch se zdál náhle dusný. "Nepovíš mi svůj názor na mé jednání?" zeptala se ho. "A jaký je tvůj názor?" obrátil admirál.

Kapitán pomalu odpověděla: "Nejsem si jistá, co jsem mohla udělat jiného. Uvízla v našem čase, čímž zničila svou časovou linii. Samozřejmě udělala schválně. Bez ohledu na to, co bych udělala, její verze budoucnosti byla navždy pryč." Odmlčela se a položila šálek na střed stolu. Znovu se vrátila k předchozí konverzaci a nevzrušeně pokračovala: "Možná si myslíš, že jsem ji měla zavřít do cely a zničit její loď, ale to by její časovou linii nevrátilo.

. Byla to ona, kdo změnil budoucnost, ne já. Já se musela vyrovnat se svou přítomností tak, jak mi byla předložena a udělat, co bylo nejlepší pro moje lidi, ne to, co bylo nejlepší pro její bídnou časovou linii. Nejsem časová policie." Její hlas dostal obranný tón, když se na něj konečně podívala a zeptala se: "Tak jsem použila její technologii proti Borgům – bylo to špatné?

Borgové se ve svém honu za novými technologiemi nad Základní časovou směrnicí nikdy nepozastavili. Věděli, že jsme poblíž. Pokud vím, tak viděli její komunikaci s námi a proskenovali pokročilé systémy jejího raketoplánu. Hvězdné flotile můžeš říct, že jsem byla pod hodně velkým tlakem. Věděla přesně, jak mě přesvědčit – když srazila moji obranu na kolena, věděla, že má stát stranou a nechat mě se v tom dusit, jak mi způsobit bolest hlavy neustálým vysvětlováním časových paradoxů, které vytvořila.

Bylo to jako hádat se s borgskou královnou, když už jste asimilováni. Při pohledu zpátky – neměla jsem šanci." Roztržitě si promnula spánky. "Byl to můj nápad zabít dvě mouchy jednou ranou – použít transwarp uzel k návratu domů a zároveň jej zničit. A že následkem toho přineseme do kvadrantu alfa pokročilou federální technologii, byla v tu chvíli poslední věc, na kterou jsem myslela. Ale teď když o ní Borgové, pokud tedy nějací zbyli, vědí, nemůžeš Owene nechat Hvězdnou flotilu, aby jí jen tak zahodila."

A pokračovala: "Vím, že pro Hvězdnou flotilu jsem jen mizerný kapitán, který příliš dlouho rozhodoval sám. Ale tebe budou poslouchat. Můžeme použít Základní časovou směrnici; řekneme jim, že ta technologie prostě pochází z kvadrantu delta, nic víc." Čekala na jeho odpověď.

Místo toho jí Admirál Paris položil otázku: "To samé jsi mohla říct i mě. Proč si mi řekla pravdu?" "Protože nejsem mizerný kapitán. Udělala jsem, co bylo nejlepší pro moji posádku, ale není na mě, abych rozhodla, co je nejlepší pro Federaci. To je tvoje práce, Owene." "Někdy si přeji, aby nebyla," řekl.

Příběh zveřejněn s laskavým svolením autora překladu.

Zdroj: http://vv8.jetc.org | Překlad: Klingi
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 12. října 2008
přečteno: 2967x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG