Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Voyager - Nástrahy osudu "Čas: 0900"

ne 26. října 2008      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 5005x      komentáře: 0

Star Trek: Voyager - Virtuální osmá série #1 V astrometrice vždy výkonná Sedmá z Devíti rozjímala o emocích, které vyvolal pohled na modrozelenou planetu, jež vyplňovala celou obrazovku. Přizpůsobení se svým rozpoutaných emocím bylo mnohem obtížnější, než očekávala. Doktor ji dostatečně nepřipravil; nebylo to překvapující, vzala-li v úvahu, že jeho emoce byl tak nucené, jako bývali ty její, což ale bylo způsobeno jeho podprogramy a nikoli borgskými tlumiči.

Sedmá čekala na zprávu ze Země předtím, než se opět vydá do strojovny, aby pomohla s opravami. Když se přesně v devět hodin Irene Hansenová objevila na obrazovce, byla její borgská část potěšena tetinou přesností, prestože ta lidská doufala, že se hovoru vyhne.

"Paní Hansenová," pozdravila Sedmá. "Prosím, Anniko, říkej mi Irene." "Irene, jak vám mohu pomoci?" Sedmá si prošla každou z Doktorových lekcí společenského chování, které ji připravovaly na návrat na Zemi. Ostatní lidé by nemuseli tolerovat její borgské zvyky tak jako na Voyageru. Musí se přizpůsobit.

"Těším se, že tě uvidím na oslavách v San Franciscu. Byla bych ráda, kdybychom poté šli spolu domů – můžeš tu zůstat, jak dlouho budeš chtít. Ukážu ti zdejší přírodu, seznámím tě s řadou milých lidí... potkáš se se všemi tvými brantranci a sestřenicemi. Už pro tebe plánují malou soukromou oslavu." "Já nevím..." řekla Sedmá váhavě.

Její společenské lekce jí v tomto příliš nepomohly. Jak může odložit odpověď na pozvání? "Chtěla bych, abys viděla svět, než se schováš v laboratořích Flotily, Anniko. Nebo snad už máš jiné plány?" zeptala se náhle její teta s obavami, že se ubohého vojáka snaží její kolegové přepracovat... "Ne," odpověděla Sedmá pomalu. "Nemám žádné plány. Budu se těšit na návštěvu, Irene."

"Pak je tedy vše vyřízeno. Uvidím tě v San Franciscu." Irene Hansenová se na svoji znovu nalezenou neteř usmála a ukončila spojení. Sedmá z Devíti zvažovala, co zrovna udělala. S Chakotayem neměli čas na to, aby si udělali jakékoli plány, ale podezírala ho – ne, věděla – že očekává, že ho zahrne do jejího plánovacího procesu.

Od rande číslo tři vztahu vzrůstala složitost jejich vztahu téměř exponenciálně a opravy jejího kortikálního uzlu tu záležitost jen zkomplikovaly. Sedmá očekávala, že pooperační procedury budou pouze zesilovat ty příjemné, znovu nabyté emoce, které chová k Chakotayovi. K jejímu překvapení však objevila i jednu z nejsilnějších emocí – pochybování o sobě samotné. Byl to pocit, který ve Společenstvu neznala.

Komandér byl bezpochyby nejvhodnější kandidát pro její společenské experimenty, s nimiž začala v simulátoru. Jeho osobnostní profil byl poutavý, jeho vzhled uspokojivý a své povinosti plnil vzorně. Tehdy byla jen hrstka mužů, ze kterých si mohla vybírat, ale teď jich mohla vybírat z celého kvadrantu.

Teď už se nemusela znepokojovat, že by musela žít třicet let na stejné malé hvězdné lodi s kandidátem, který selhal, kdyby se něco pokazilo - jak se tomu tak často stávalo při jednání s iracionálními lidskými jedinci. Sedmá si vybrala, že neohrozí své přátelství s Doktorem nebo Harry Kimem skrze romantickou pletku. Pokud by se vztah s Chakotayem nevydařil – nebo pokud by se dokonce iracionálně rozlobil a byl kvůli jejich aféře rozhořčen – vůbec nic by nebylo ztraceno.

Ve skutečnosti by se ani nic nezměnilo, protože se k ní choval chladně a podezřívavě po celá léta. Jinak řečeno, jejich rozchodu se přizpůsobila ještě předtím, než si s ním něco začala. S čím však ona nepočítala, byl úspěch. Byla překvapená a polichocena, když o ni skutečný Chakotay projevil stejný zájem, jako jeho naprogramovaná verze. Ale od té doby, co jí Admirál Janewayová řekla o jejich budoucím manželství, uvažovala, jestli své romantické možnosti neomezila příliš rychle.

Když s ní Chakotay byl, všechny pochybnosti byly pryč. Ale jakmile byla sama, jako třeba tohle ráno v astrometrice, její vypočítavá borgská stránka se dostala do popředí. Tam venku byl přece celý nový svět, kterému se bude muset přizpůsobit--"

"Sedmá?" Vysoký hlásek přerušil její myšlenky a ona se otočila. "Naomi Wildmanová," odpověděla. Sedmá z Devíti, terciální doplněk unimatice nula jedna si cenila těhle posledních pár chvil, kdy mohla být svým starým borgským já, předtím, že se bude muset přizpůsobit. "Udej svůj záměr," přikázala dítěti.

"Ahoj, Sedmá. Opravdu letíme na Zemi?" "Jsi si našeho cíle dobře vědoma. Warp pohon bude opraven přibližně za dvanáct hodin. Musím se přidat k opravářské četě." "Musíš jít hned teď, Sedmá?" zeptala se Naomi tiše. "Možná ne." Sedmá se usmála na malou kamarádku a pak se vrátila k pohledu na Zemi na hlavní obrazovce.

"Plánuji, že budu žít na Zemi s mojí tetou," informovala svou malou chráněnku. "Voyager je jediná rodina, kterou znám. Bude obtížné se přizpůsobit nové rodině." "Přizpůsobíš se," odpověděla Naomi, která se ve stresu stále ještě uchylovala k borgskému způsobu řeči. "Ty se taky přizpůsobíš. Neelix ti nebude tolik chybět, když budeš žít se svým otcem." Greskrendtregk byl na cestě z Deep Space Five, ačkoliv nestihne dorazit na oslavy včas.

"Vždycky se mi bude po Neelixovi stýskat," řekla posmutněle Naomi. "Přála bych si, abychom s ním byli v kvadrantu delta." "Země je nový svět, Naomi Wildmanová. Jednou budeš Gresklrendtregka milovat stejně, jako máš teď ráda Neelixe. Nedovol vzpomínkám, aby tě rozptylovaly od možné dokonalé budoucnosti."

Naomina trpělivost, i když se jednalo o borgské rady, měla své meze. "Nezahrajeme si kadis–kat?" zeptala se. "Zelené," souhlasila Sedmá. Naomi zreplikovala desku kadis–kotu – replikátorové příděly byly nyní jen vzpomínku – a podala Sedmé zelené kameny.

Příběh zveřejněn s laskavým svolením autora překladu.

Zdroj: http://vv8.jetc.org | Překlad: Klingi
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 26. října 2008
přečteno: 5005x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG