Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Odpočet do Star Trek traileru: Pátráme po Spockovi

čt 6. listopadu 2008      autor: little borg      přečteno: 4845x      komentáře: 0

Star Trek III: Pátrání po Spockovi Jen osm dní zbývá do kinopremiéry prvního regulérního traileru na chystaný Abramsův Star Trek. Dočkáme se už 14. 11. V seriálu ohlédnutí za upoutávkami na předchozí startrekové filmy jsme u snímku z roku 1984 - Star Trek III: Pátrání po Spockovi. Režisér Leonard Nimoy (a také představitel Spocka) se ujal pokračování dobrodružství posádky kapitána Jamese T. Kirka, který zdrcený smrtí Spocka bloumá vesmírem.

Dlouho trvá, než si někdo všimne, že doktor McCoy není blázen. Vše na pravou míru uvádí ambasador Sarek, Spockův otec. Vulkánec totiž těsně před svou smrtí předal svoji katru Kostrovi. Začíná pátrání po Spockově těle na planetě Genesis, která se pomalu rozpadá. A cestu Enteprise zkříží Klingoni...

Pátrání po Spockovi není sice tak strhujícím filmem jako předchozí Khanův hněv, ale stále poutavě přibližuje charaktery oblíbených postav. Zajímavostí je jistě přeobsazení role Saavik, kterou si po Kirstie Alley zahrála Robin Curtis. Studio také původně oslovilo pro režisérské křeslo Nicholase Meyera, který ale odmítl. Spockovu smrt totiž považoval za konečnou. Za zmínku jistě také stojí, že to je poprvé, co se objevila loď třídy Excelsior, Oberth a klingonský Bird of Prey. A perlička na závěr - Klingona Krugeho chtěl Leonard Nimoy obsadit Edwardem Jamesem Olmosem, kterého známe jako admirála Adamu z remaku seriálu Battlestar Galactica.

A teď už slíbený trailer na Star Trek III: Pátrání po Spockovi:


Zdroj: Imdb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 6. listopadu 2008
přečteno: 4845x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG