Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Odpočet do Star Trek traileru: zaměřujeme Cestu domů

pá 7. listopadu 2008      autor: little borg      přečteno: 4911x      komentáře: 1

plakát filmu Star Trek IV: Cesta domů Pouhých sedm dní zbývá do uvedení prvního regulérního traileru na Star Trek s mladým Kirkem, Spockem a jejich soukmenovci. Upoutávka vtrhne do kin (bohužel zahraničních) 14. 11. My ale vzpomínáme na trailery pro předchozí startreková dobrodružství. Tentokrát se zaměříme na čtvrtý snímek s názvem Star Trek IV: Cesta domů z roku 1986. V režírování pokračuje Leonard Nimoy, který mistrně dovede k dokonalosti trilogii započatou v Khanově hněvu. Se scénářem pak pomáhá Nicholas Meyer, který je například autorem punkové scény v autobuse. :-)

Dějově se dostáváme do minulosti, na Zemi 20. století. Úkolem posádky Enterprise je najít velryby, které v budoucnosti už dávno vyhynuly. Ptáte se proč hledat tyto obrovské savce? Velryby jsou totiž schopné komunikovat s mimozemskou sondou, která přiletěla k Zemi a hrozí ji zničit. (Zřejmě je to trest za plundrování planety v minulosti.) Poutavý snímek s ekologickým podtextem a spoustou neotřepaného humoru si získal srdce (nejen) fanoušků a dodnes je řazen mezi nejlepší počiny. Jistě stojí za zmínku, že získal čtyři nominace na Oscara - za kameru, zvuk, efekty/zvukový střih a úžasnou hudbu Leonarda Rosenmana.

Zajímavostí je, že ve filmu se měl objevit známý herec Eddie Murphy coby profesor zabývající se UFO. Paramount ale zamítl, aby se Star Trek míchal s jiným projektem studia, jakým byl Policajt z Beverly Hills. Murphy se pak upsal pro jiný film.

A někteří možná nevědí, že v Cestě domů měla být také scéna, která vysvětluje, proč zůstala Saavik na Vulkánu. Byla těhotná, čekala Spockovo dítě. Zajímavostí k tomuto filmu je celá řada, ale to nechám na nějaký příští článek.

Nebudu zdržovat a přejdeme k traileru na Star Trek IV: Cesta domů:


Zdroj: Imdb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 7. listopadu 2008
přečteno: 4911x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG