Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Odpočet do Star Trek traileru: dosáhneme Nejzazší hranice?

so 8. listopadu 2008      autor: little borg      přečteno: 5171x      komentáře: 2

plakát Star Trek V: Nejzazší hranice Napětí vzrůstá. Už jen šest dní zbývá do uvedení traileru na nový Star Trek. V seriálu ohlédnutí za předchozími startrekovými filmy, respektive jejich trailery, jsme v polovině. Dosáhli jsme pátého dobrodružství kapitána Kirka a jeho posádky s názvem Star Trek V: Nejzazší hranice. Píše se rok 1989. Po obrovském úspěchu Cesty domů, kterou režíroval Leonard Nimoy, představitel Spocka, si chtěl režisérskou taktovku vyzkoušet jiný herec, sám William Shatner známý jako Kirk. Studio svolilo.

V pátém Star Trek filmu jsme společně s Kirkem, Spockem a jejich věrnými soukmenovci zachraňovali unesené velvyslance tří mocností na neutrální planetě Nimbus III, čelili útokům Klingonů a pátrali po Bohu, z kterého se nakonec vyklubal pěknej mizera. Nejzazší hranice bohužel trpěla nízkým rozpočtem, kvůli kterému se nepodařilo realizovat některé nápady a peníze byly také příčinou velmi nízké kvality efektů. Film neposbíral žádnou oscarovou nominaci, naopak si vysloužil tři anticeny Zlaté maliny pro film samotný a Williama Shatnera jako režiséra i herce. Současně dostal Star Trek V i tři nominace pro DeForesta Kelleyho jako McCoye, scénář a nejhorší film desetiletí. Je ovšem s podivem, že hudba Jerry Goldsmithe zůstala bez povšimnutí jiných ocenění, protože si pozornost zcela jistě zaslouží.

I přes neúspěch tohoto filmu v něm a jeho zákulisí najdeme řadu zajímavostí. Předně pro roli Spockova bratra Syboka úplně v počátku oslovili Seana Conneryho. (To by byla lahůdka, že?) Následně chtěli Syboka obsadit jiným hereckým velikánem, jakým je Max von Sydow. Nedopadlo to. Chodby Enterprise-A jsou vypůjčené ze seriálu Star Trek: Nová generace, tedy z Enterprise-D. Efekty pro film nedělala tradičně Lucasova firma ILM, protože v tu dobu pracovala na snímcích Krotitelé duchů II a Indiana Jones a poslední křížová výprava. A v neposlední řadě uvedu, že původně měl film začínat záběry Mléčné dráhy. Jako příliš nákladné to ale bylo zamítnuto.

Scénárista David Loughery žertoval na jednom z mítinků před samotným natáčením, že musejí komandéra Uhuru ukázat coby sexy spoře oděnou tanečnici. Jak se nakonec ukázalo, tvůrci tento vtípek vzali vážně. :-) A studio opět oslovilo starého známého a dobrého Nicholase Meyera, aby fušoval do scénáře, tentokrát ale odmítl. William Shatner po letech žádal Paramount o peníze na dopracování filmu pro uvedení na DVD. Chtěl dokončit své nápady a vylepšit efekty, studio však řeklo ne.

A nyní už samotný trailer na Star Trek V: Nejzazší hranice:


Zdroj: Imdb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: so 8. listopadu 2008
přečteno: 5171x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

Kirk versus Kirk  -  út 28. června 2011
The Captains [VIDEO]  -  pá 24. června 2011
Odpočet do Star Trek traileru: poznej svoji Nemesis  -  čt 13. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: zažijeme Vzpouru  -  st 12. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: je tu První kontakt  -  út 11. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: výměna Generací  -  po 10. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: objevena Neobjevená země  -  ne 9. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: zaměřujeme Cestu domů  -  pá 7. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: Pátráme po Spockovi  -  čt 6. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: Khan se hněvá  -  st 5. listopadu 2008
Odpočet do Star Trek traileru: poprvé na velkém plátně  -  út 4. listopadu 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG