Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Koprcon 2008 - Trekken 2, perníčky a Nintendo Wii

so 20. prosince 2008      autor: Bedraz      přečteno: 6214x      komentáře: 0

Koprcon vždy provází Síla Pachatelé se prý vždy vrací na místo činu - a trekkies toho asi spáchají hodně, pač se po roce také vrátili. A to do Kopřivnice, severomoravského města spjatého s Koprconem. Toto setkání příznivců fantastiky bývalo tradičně baštou "starwarsáků", ale nyní se dostává i na jiné vesmíry. Včetně toho startrekového. Star Trek linii zde již podruhé měla pod palcem ostravská "ST větev" a tak jsme se dočkali Trekkenu 2. A byl povedený.

Fantastické a fantazijní workshopy

Perníčky na 100 a 1 Star Wars způsobů Do Kopřivnice jsem se po loňské zkušenosti s touto akcí vypravila s nadšením - a s bratránkem, zapřísáhlým příznivcem Star Wars a StarGate. (Star Trek možná vezme na milost kvůli osobě JJ Abramse a jeho účasti na Star Treku XI.) Protože bydlíme nedaleko, zvolili jsme variantu sobotního útoku s příjezdem i odjezdem tentýž den. A tak jsme ráno v ospalé základce zapadli na první vyhlídnutý bod programu - workshop Ve stopách Rowlingové od Arlondie o psaní fanficů. Že bude probíhat tak, že se máme hned pokusit něco sami napsat, bylo nečekané. Ale náš ilustrovaný crossover Star Wars a Harryho Pottera jistě vejde do dějin - obzvláště zcela unikátním pohledem na to, jak Harry ke své jizvě přišel. (Jo, Vader, to je jiné kafe, Voldemortovi na paty šlape...!)

Podoba s pirátem a princeznou je pouze náhodná Tato kreativní činnost po ránu nás však natolik vyčerpala, že jsme raději pokračovali posezením v pěkné čajovno-kavárně. S deskovými hrami. Další moření mozků! :-D To však bylo vzápětí vystřídáno -dam-ovým S(w)ladkým mámením. Loni mě na Koprconu uchvátila výtvarná dílna, kde člověk mohl pomalovat dle libosti sádrový odlitek Darth Vaderovy hlavy. (Té omaskované, žádný make-up Haydena Christensena.:-) ) A letos opět fantasticky originální a povedený workshop - spousta vánočních perníčků v (přibližných) tvarech hlav SW postav s příslušnými polevami. Byla tu bílá stromtroopeří helma, žlutý C-3PO, zelený Yoda, čokoládový Darth Vader... Prostě nádhera! A úkol? Vezměte cukrářskou barvu a domalujte obličej dle své fantazie! Perníčků byla spousta a v průběhu dne se na chodbě před kavárnou tvořila svérázná výstavka děl. Víc takových sladkých nápadů!!!

Kromě toho jste se na letošní akci mohli zúčastnit i street art worshopu a ozdobit speciálně upravenou stěnu školy sprejovanými Star Wars motivy. Prostě paráda. V tomhle ohledu skládám organizátorům hlubokou poklonu - za originalitu i realizaci.

Trekken 2... originální i v překlepech :-)

5. sezóna Enterprise s nadmíru zajímavým obsahem Nyní si asi začínáte myslet, že o Star Treku Koprcon vůbec není - a to nemáte pravdu! Star Trek blok byl velmi vydařený. Veden v duchu Archerovy Enterprise, vydal se odvážně tam, kam se klub Subspace zatím neodvážil. A to k odhalení hodně ze své historie (fotkami provázený První rok Subspace) a k hojné aktivní účasti řady jeho členů. "Kůži na trh" nesli Korax (Technologie ENT, představil i novou třídu Birg of Prey), Wesley (Virtuální sezóny ENT, kde jsme prošvihli látající plazy) i Arweth (Borg ve 22. století s přesvědčivými důkazy, že Voyager byl ze všech Star Treků svým vítězstvím na Borgy největší scifi.) Korax představuje novou třídu lodí ;-) Omlouvám se nyní všem autorům zajímavých přednášek, že jsem zde zachytila slovem i obrazem i jejich nechtěné překlepy - ale o tyto povedené kousky nechci nepřítomné představit a přednášející se zasmáli společně s publikem, takže snad žádná traumata nezpůsobím. Obzvláště jsem se těšila na virtuální sezóny Enterprise. Nedávno jsem totiž četla pokračovací román z Enterprise a ten seriál měl prostě úžasný potenciál. A nástin děje v 5. sezóně to pouze potvrdil. Škoda toho předčasného "skonu".

Jak dětem přiblížit sci-fi... a hlavně Star Trek Podvečer korunovala Rebečina přednáška Jak přiblížit dětem scifi. Čekala jsem teoretické pojednání a místo toho dostala praktickou ukázku! Rebeka společně se synem cvičila v rytmu Star Trek říkanek, ukazovala originální plány na výzdobu pokojíčku a vůbec zcela přesvědčivě ukazovala směr všem budoucím trekkies maminkám. :-) A navíc k rozvičce a říkankám zlákala i všechny dospěláky. ;-)

Co chci pod stromeček - Nintendo Wii!

Do nových galaxií snadno a rychle - Nintendo Wii Večer Koprconu "překvapivě" patřil galavečeru, který dal prostor i scénce Nic než pravda s kapitánem Jamesem "Johansonem" Kirkem. Ovšem průběžná čekání mezi programy celého conu jsme s bratránkem trávili pařením sportů na Nintendo Wii. Nevíte, o co se jedná? To takhle koukáte na obrazovku/projekci před vámi, tam běží nějaká fajnová hra (sportovní utkání) a vy místo mačkání kláves mácháte, míříte, střílíte ovladači. Tenisový loket z tenisu zaručen! Ano, tohle byl ten nejúchylnější bowling, co jsem kdy hrála! A co teprve box... a vůbec, stát v prázdné místnosti a máchat bílými ovladači je fakt divné... a skvělé! Ovšem pozor, koukat se na svůj knockout zuřivě se rozmachujícím bratránkem byl zážitek ještě úplně jiné kategorie. :-)

Co říci závěrem? Těším se na další ročník! Koprconu, Trekkenu i super perníčků.:-)

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: so 20. prosince 2008
přečteno: 6214x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG