Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

The Good That Men Do aneb Jak dobře zachránit špatné scénáře

ne 21. prosince 2008      autor: Bedraz      přečteno: 3105x      komentáře: 6

The Good That Men Do - Dobro, kterého jsou lidé schopni. A T Znáte poslední díl seriálu Star Trek: Enterprise? A také jste si po jeho zhlédnutí přáli, aby seriál raději skončil o díl dřív? Nebo jste možná epizodu These Are the Voyages rovnou v seriálu ENT ignorovali a přeřadili k TNG? A chtěli byste, aby se Tripův osud odvíjel jinak? Pokud jste nyní odpověděli 4x ano, je kniha The Good That Men Do určená přímo pro vás! A splní vám všechna vaše přání...

Kniha spisovatelů Andy Mangelse a Michaela A. Martina napravuje vše, co vám na závěru Enterprise mohlo vadit. Je to také první román, který oficiálně otevírá knižní "život" série (tzv. relaunch) a připravuje půdu pro řadu dalších vypečených příběhů... včetně kánonem posvěcené války s Romulany. Ale začněme pěkně od začátku... a od spoilerů.:-)

V epizodě These Are the Voyages jsme byli přeneseni v simulátorovém ději do roku 2161 a společně s Troi a Rikerem se stali svědky založení Federace (či přinejmenším Koalice planet). To by nebylo až tak děsivé - navzdory tomu, že se nás snažili přesvědčit, že Riker a Troi jsou o 15 let mladší než ve skutečnosti. ;-) Scénáristé si bohužel též řekli, že je míru a pokroku třeba přinášet oběti - a los padl na Tripa. Chudák inženýr už přišel o sestru, rozešel se s T´Pol a asi byl nejvhodnější kandidát na nepříliš heroickou smrt v nepříliš heroické akci. A navíc jeho kolegové a přátelé pět minut po pohřbu vesele slavili. Podtrženo sečteno - poslepovaný špatný scénář nezachránil ani pěkný sestřih všech kapitánských Star Trek proslovů na závěr.

Epizodu však zachránil tento román. Zcela bravurně se odvážil tam, kam si každý fanoušek přál Enterprise dovést. Je to prosté - Troi i Riker sice sledovali ve 24. století oficiální historickou verzi událostí, ale o necelých sto let později vychází z archívů odlišné záznamy - a neprohlíží si je nikdo jiný než jistý zasloužilý spisovatel Jake Sisko a dlouholetý kapitán Flotily Nog... Charles Tucker III. zde zahajuje po zfingované smrti svůj druhý život jako první pozemský špión na Romulu, Coridan bude čelit zákeřnému útoku, Shran bude řešit své milostné trable a Archer ještě výrazněji vykročí na cestu k postu budoucího prezidenta Federace... A vztah Trip a T´Pol rozhodně má co říct! (A vděčíme mu za jednu z nejúžasnějších erotických kapitol, jaké kdy Star Trek viděl.) K tomu připočtěte další vzestup Sekce 31 a možnost naučit se romulansky počítat do deseti...

Jste navnaděni? Oprašte své znalosti angličtiny a hurá do čtení. Budete napínáni, dojati a hlavně román odložíte s pocitem, že je konečně vše tak, jak má být. A snad vezmete na milost i onu neblahou epizodu These Are the Voyages... jako pohádka vlastně není špatná, když víme, jak to bylo doopravdy... ;-)

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: ne 21. prosince 2008
přečteno: 3105x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG