Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zemřel představitel Khana, nejlepšího záporáka Star Treku

st 14. ledna 2009      autor: little borg      přečteno: 4541x      komentáře: 1

Ricardo Montalban jako Khan Vynikající herec Ricardo Montalban dnes zemřel ve věku 88 let. Do srdcí fanoušků Star Treku se zapsal coby nezapomenutelný Khan Noonien Singh. Zesnul přirozenou smrtí v klidu ve svém domě v Los Angeles. Montalban začal svoji hollywoodskou kariéru už ve 40. letech poté, co se přestěhoval z rodného Mexika do USA. Objevil se v tuctech filmů a televizních seriálů.

Roli Khana si Ricardo poprvé střihnul v původním seriálu Star Trek ze 60. let. Všichni jistě znají epizodu "Space Seed" (Vesmírné sémě). A linii této postavy završil ve filmu z roku 1982 Star Trek: The Wrath of Khan (Khanův hněv). Svým výkonem si Montalban vysloužil mezi trekkies titul nejlepšího záporáka Star Treku. Budeme navždy vzpomínat...

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 14. ledna 2009
přečteno: 4541x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG