Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu

po 19. ledna 2009      autor: Danikr      přečteno: 17728x      komentáře: 14

Voyager - Revell Po delší úvaze jsem se rozhodl, že si postavím svítící plastový model Voyageru. Existuje několik stavebnic, ale aby se dal model prosvětlit, tak na to vyhovují pouze stavebnice od Revellu a Bandai. Po delším čase se mi jednu podařilo získat na ebay.co.uk. Zhruba za týden jsem měl z Anglie stavebnici Voyageru od Revell doma.

Voyager - Revell Protože je tam pouze několik základních prosklených otvorů, tak jsem tam vyvrtal a vypiloval několik desítek dalších. Po mnoha hodinách celkem namáhavé práce jsem tyto otvory zevnitř zalil průhledným lesklým akrylátovým lakem. Protože ve stavebnici modelu je deflektor z neprůhledného plastu (který prosvítit nejde), tak jsem objednal sadu horního a spodního modrého deflektoru od dlmparts.com. Zhruba jsem si promyslel kde budou umístěny LED diody, kolik a jakých tam bude.

Voyager - Revell Objednal jsem je z obchodu besthongkong.com (mají nízké poštovné). Nejvhodnější jsou bíle svítící s velkým vyzařovacím úhlem (120 stupňů). Za pár dní byly doma a začal jsem je zapojovat. Celkem jsem použil asi 33 LED diod různých druhů (průměr 1,8mm a 5mm – červené, zelené, bílé a modré). Na přichycení diod a kablíků se mi nejlíp osvědčil dvousložkový tmel Atleco Epo Putty (je opravdu skvělý, ale špatně se shání). Postupně jsem model slepoval lepidlem UHU Por a barvil akrylátovými vodou ředitelnými barvami.

Protože jsem některé barvy nemohl sehnat, tak jsem je objednal od modelsforsale.com. Některé zahraniční obchody mají stejné nebo nižší poštovné než je u nás. Z UK trvá poslání zásilky cca 4 až 10 dní, z USA, nebo Hong Kongu 7 až 20 dní.

Voyager - Revell Po odzkoušení osvětlení a slepení jsem model nabarvil a nanesl obtisky. Poté jsem ho přelakoval průhledným akrylátovým lakem. Nakonec jsem dodělal elektroniku. Tedy blikání tří bílých led diod a dva stupně intenzity osvětlení. Napájení je na 3 tužkové baterie - proto jsem snížil napětí pro každou jednotlivou sekci vhodným odporem (ty jsou umístěny uvnitř modelu). Každý díl osvětlení jsem zkoušel samostatně a postupně jsem je zapojoval do větších celků – protože jak se jednotlivá část slepí tak už nejde opravit.

Časem se mi podařilo sehnat všechny svítící modely Voyageru (od Hallmark Ornament, Playmates, Bandai a Revell). Od Hallmark je sice poměrně malý, ale hezký (je prosvětlený několika malými žárovičkami). Model od Playmates svítí, vydává dva různé zvuky a pomocí motorku se naklání gondoly. Od Bandai je opravdu nádherný a krásně propracovaný do detailů. A model od Revellu si můžete dotvořit sami podle vlastních představ. Pokud se dáte do stavby modelu ze stavebnice (například od Revellu, AMT, Polar Lights a podobně) tak přeji hodně času a trpělivosti.

Galerie "Star Trek Voyager model" na Flickru

kadet Danikr
autor: Danikr
vydáno: po 19. ledna 2009
přečteno: 17728x
komentáře: 14
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Constitution Refit  -  so 22. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Hvězdná flotila pod stromečkem  -  pá 18. prosince 2009
Vystřihovánka Travelpodu  -  po 7. září 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku – Cousteau  -  so 10. března 2007
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine  -  so 3. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG