Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vydařený Silvestr – do třetice všeho plzeňského

čt 22. ledna 2009      autor: Bedraz      přečteno: 8705x      komentáře: 2

Ledová delta také delta :-)Již potřetí za sebou jsme oslavili konec roku a uvítali počátek nového v západočeské metropoli Plzni. Díky skvělým konexím Chaka mám přívětivé útočiště opět poskytl Dům dětí a mládeže v Bolevci, který jsme na pár dní přeměnili k obrazu svému. :-) Tj. zabydleli kuchyni, nainstalovali projektor, provětrali počítače, sál pokryli spacáky a stoly kartami Bang!u... Ale dost bylo slov, nechť promluví obrazy!

Středa 31.12.08 – let´s go party!

Dobrý frgál i přes krabici tváře rozzáří! Tabule byl jako obvykle "skromná". :-) Pražské hlavní nádraží dokončilo přestavbu perónů i směrem na Plzeň. Společně se mnou, omim a Darkem se pak vezla i krabice valašských frgálů, které doplnily silvestrovskou tabuli. :-)

Maskovaní Zorro mazatelé Hodovací tabule Příprava jídla i zábava se nesla v duchu tajemství – tajemstvím zůstane, kolik jsme toho zase snědli,...

Novoroční třesk alias Bang skleniček :-) Souboj Titánů... nebo Šampáňů? ;-) ...kolik láhví šampaňského o půlnoci padlo (a na čí hlavy:-) ),...

Plzeň ten večer zářila... ...a trekkies mrzli a koukali na ohňostroje. ...kolik tun pyrotechniky spotřebovali plzeňští občané,...

Víš, jak se tančí Macarena? Vyděržať, pijaněr - ještě hoďka písniček zbývá! ...či jak došlo k tomu, že se po půlnoci rozpoutala 4hodinová diskotéka! A prý ten Darkův playlist nepřehrajeme ani za celý sraz, pche! ;-)

Tzv. troubení na čepičky - hit roku 2009! Vůbec to disko neslyším... Zahaleno tajemstvím však nezůstane, že za úžasné škrabošky a masky vděčíme Borgům - ovšem ani První a Druhá ze Dvou netušily, jak jejich využití rozšíříme. :-)

Čtvrtek, 1.1.2009 – zamrzlé rybníky

My jdem, my jdem, my železné koleje rozbijem... Rybníky byly toho dne poněkud kluzké. :) Mrzlo, až rybníky praštěly – proto jsme se po vykutálení ze spacáků a polední „snídani“ hned šli na jeden podívat. A pak už se mohli jen klouzat...

Na Nový rok jedině čočka... ...a hot-dogy na vařečkový způsob. Na Nový rok se tradičně servírovala čočka (speciální Linina verze s kečupem) a dojídalo se hot-dogy (opět speciální domácí verze).

I 1.1. mohou být ohňostroje. :-) Lumos! Nebo Expelliarmus? ;-) Pak se netradičně se zpožděním pálily prskavky, protože minulou půlnoc chyběl na zapálení oheň – sláva nekuřákům! :-)

Pátek 2.1.2009 – dobytí zříceniny Věžka

Svižná chůze a luštění na počátku 15km výpravy. Chci "obnos", vidím "ybnos", safra! 15kilometrový výlet do okolí Plzně započal luštěním šifer – nejprve se mrzlo u odkrývání záhad osmisměrky,...

Traktor a Torchwood = liga TT Hrad Věžka bude brzy dobyt. ...poté se fanoušci Torchwoodu fotili u traktoru (nevím proč, a udivený traktorista jistě také nevěděl :-) ), až jsme dorazili k cíli cesty (či jeho historickému popisu).

Temná síla na vzestupu... nad Berounkou. Drželi jsme se zuby nehty. Samotná zřícenina, tyčící se nad Berounkou v mrazivém slunečném dni, lákala i temné síly a sváděla mnohé na scestí.

Tam někde za námi je i vesnička s kostelem! :-) Kostelík na kopci - jak z Ladových obrázků. Posilněni svačinou jsme se vyfotili, protože se však nádherný výhled na kostel nevešel, máme ho i separé.

Soustředění - uhodnout se měla postava Sheldonovy matky. :-) K nádhernému dni patří i nádherný západ slunce. Cesta zpátky = hra na Hádej, kdo jsem (tribl, ještěr, Spock?) + opět fascinující rybníky!

Mamma mia, here I go again... Že by to byly ST romány? Bohužel ne... :-) Večer splněných přání – kdo chtěl na muzikálu Mamma Mia v kině vyskočit a tančit, mohl tak konečně udělat! :-D Po legraci práci – učení, učení, v půli roku mučení...

Sobota 3.1.2009 – fascinující a fantastická Techmánie

Kampak? K Techmánii! Láska k Merkuru je nesmrtelná. Kdo ještě nikdy neslyšel o Techmánii v Plzni, nechť svou nevědomost déle neprodlužuje, a do tohle zábavného technicko-přírodovědeckého muzea se vypraví! (A rezervuje si na něj pár hodin času.)

Tenhle hranol sem a tenhle támhle... Stav beztíže na vlastní oči Zde zapomenete na mnohem nudnější školní laboratoře, a zároveň si připomenete všechno, co vás v nich učili... o rozkladu světla a elektromagnetickém poli (stav beztíže žije!)...

Obsah čtverce nad přeponou je roven součtu obsahů... I generátoru vstávaly vlasy na hlavě. ...o Pythagorově větě a Van Der Graffově generátoru,...

Star Trek blesky = výkřik moderní techniky I od Borgů se mohou děti lecčemu přiučit.:-) ...a dokonce se poučíte i o Star Treku!

Vánoční Plzeň s nezamrzající fontánkou Beam me up, Scotty! Návrat večerní Plzní byl kouzelný – a pokus některých nechat se přímo z náměstí transportovat k teplé večeři velmi smělý. :-)

Kdo měl dvě pusy, mohl si dopřát pálivých křidýlek dvojnásob Bang! Použij barel... Jídlo se neslo v duchu „hoří-mi-pusa-z-těch-pálivých-kuřecích-křidýlek“ a sledování „pro-trekkies-povinného-seriálu“ The Big Bang Theory. Další Bang! následoval vzápětí...

Neděle 4.1.2009 – vše dobré musí někdy skončit

Evakuace Domečku proběhla úspěšně. Do nového roku 2009 vstupujeme pravou nohou. Co se dalo dělat – přes naše upřímné snahy jsme čas nezastavili. A běda, ani jsme nesnědli všechno jídlo a hned dvě tašky museli odložit na další sraz! :-D A to je konec naší cesty do Plzně a zase zpátky - ve vlaku jsem ještě stihli stvořit pár veselých pranostik na věčnou památku. :-) Vítej, roku 2009!

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: čt 22. ledna 2009
přečteno: 8705x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Havlíčkovým Brodem do Budoucnosti a ještě dál  -  st 10. června 2020
Jaký byl poslední odznáčkový sraz?  -  út 9. června 2020
Odznáčkový výsadek za krásami Liberce ZRUŠEN  -  út 25. července 2017
Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Rodinné setkání  -  út 20. října 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
S Trekkies na horách [VIDEO]  -  so 3. března 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Reportáž ze srazu v Moravské Třebové  -  po 8. září 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - III. část  -  čt 29. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - II. část  -  pá 23. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - I. část  -  po 19. května 2008
Kadet kemp 2008 - Den čtvrtý [BONUSY]  -  po 12. května 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG