Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Picardo o Doktorovi a jeho vztazích se Sedmou

po 2. března 2009      autor: Haadok      přečteno: 3568x      komentáře: 0

Star Trek Magazine Issue 16 V posledním vydání časopisu Star Trek Magazine si můžete mimo jiné přečíst interview s hercem Robertem Picardem, který je všem známý rolí charismatického doktora ze seriálu Star Trek Voyager. Robert Picardo se v rozhovoru rozpovídal o osobnosti doktora, jeho vlastnostech a v neposlední řadě také i o vztahu se Sedmou. Kompletní rozhovor naleznete v 'papírovém' vydání časopisu, které je dostupné v prodeji od 10. 2. 2009.

Star Trek Magazine: Doktor byl mnohem více než jen soubor jedniček a nul. Začal jako počítačový program, ale skončil jako vnímající bytost. Myslíte, že odlišnost od jeho originálu přispěla k jeho vývoji během let?

Doktor byl naprogramován se schopností učit se, a své chování měnit s nově přijatými informacemi. Byly mu dány základní emocionální podprogramy a díky nim se mohl vcítit do svých pacientů, takže se dokáže adaptovat a učit se.

Myslím, že jeho nejvýznamnější vlastností jako hologramu, která je, upřímně, pravděpodobně nejvýraznější vlastností jakou člověk může mít, a to je, že se skutečně snaží rozšiřovat své vlastní obzory. Naučit se víc, a udělat sebe lepším a cennějším členem posádky Voyageru. To byly jeho nejvýraznější vlastnosti.

Pro mě, jako pro herce, to byla zábava, protože Doktor měl také mnoho negativních vlastností. Dokázal být velmi sebestředný, arogantní, nevrlý a zbabělý. Všechno tohle hrát byla skvělá zábava. Nemusel jsem být hrdinský, statečný, tak jako většina důstojníku Hvězdné flotily, protože Doktor byl původně navržen striktně pro nouzové lékařské situace. Když jsem byl umístěn do jiné situace, nemusel jsem se většinou chovat jako hrdina. Takový rozsah možností a svobody udělal z hraní mé postavy převážně zábavu.

Star Trek Magazine: Zmínil jste se o změnách, které způsobila Sedmá, když se připojila k posádce. Jak si myslíte, že Sedmá změnila Doktora?

Zcela jistě doplnila mou postavu. Na druhou stranu, Sedmá z Devíti převzala některé z Doktorových dějových linií. První tři sezóny měl Doktor nárok na všechny tyto problémy: rád by měl jméno, prostor sám pro sebe a rád by měl respekt posádky, jako kdyby byl jedinečná vnímající bytost a ne pouze kus technologie.

Když přišla Sedmá, jako člověk, který byl asimilován a nyní se snaží získat zpět svou lidskost, veškeré tyto diskuze o tom, co to znamená být jednotlivcem a práva jednotlivců se stala základem její dějové linie. Jako postava jsem se vzdal některých příběhů, když Sedmá přišla na palubu, ale přišly příběhy o našem vzájemném vztahu.

Nechci si dělat nějaký zvláštní nárok na příběhy za sedm let, protože, na rovinu, jejich základ byl převzat z velmi úspěšného Data z Nové generace. Moje veškerá práce s postavou byla, učinit ji odlišnou od Data, jak jen to bylo možné, protože Brent Spiner byl úžasný v té roli, a nebylo v žádném případě možné se s ním rovnat. Myslím, že to byla skvělá věc, že Sedmá z Devíti na sebe začala brát tyto dějové linie a Doktor se tak častěji dostal do jiných situací.

Star Trek Magazine: Přešel od studenta k učiteli.

Přesně. Stal se jakýmsi potácejícím se učitelem, což byla zábava. Učitel, který toho neví tolik, kolik si myslím, že ví.

Star Trek Magazine: Kde byste rád viděl Doktora, po jeho návratu zpět na Zemi?

To je vtipné, Eathan Phillips a Já máme hru, na které jsme spolupracovali s Tedem Kopulosem, nazvanou "House Call", která pojednává o tom, co se stalo s posádkou Voyageru poté, co se vrátili. Je to výborná zábava, oblíbená na setkáních s fanoušky.

Vlastně nás to nutí se zamyslet nad tím, co se s každým stane, až dosáhne domova. Myslím, že Doktor je přednášejícím na Akademii Hvězdné flotily a jeho projevy letí napříč celým vesmírem. Je příležitostným zpěvákem v symfonických orchestrech – ačkoli, stále nebyl požádán San Franciskou Symfonií, což ho dráždí.

Zdroj: TrekWeb.com, Facebook.com
 Haadok
autor: Haadok
vydáno: po 2. března 2009
přečteno: 3568x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG